Architektura MuratorRealizacjeBiuro idealne - Office Inspiration Centre Grupy Nowy Styl w Krakowie

Biuro idealne - Office Inspiration Centre Grupy Nowy Styl w Krakowie

Osadzony w malowniczym starodrzewie nowy showroom Grupy Nowy Styl, zaprojektowany przez pracownię DDJM, ma za zadanie przedstawić najlepsze wzorce i trendy we współczesnym urządzaniu biur.

Biuro idealne - Office Inspiration Centre grupy Nowy Styl w Krakowie

Biuro to kluczowa inwestycja dla każdej firmy: nie tylko kształtuje ona jej wizerunek, ale także bezpośrednio wpływa na produktywność kadr. Dla coraz większej ilości pracowników jakość przestrzeni, w jakiej pracują staje się kluczowa przy podpisywaniu umowy, jak i wykonywaniu swoich obowiązków. W tym kontekście zrozumiała jest koncepcja Office Inspiration Centre stworzonego przez Grupę Nowy Styl, zajmującą się kompleksowym wyposażeniem wnętrz biurowych – miejsca, którego ideą jest pokazanie najlepszych praktyk w urządzaniu biur i organizacji pracy.

Adam Krzanowski, prezes Grupy Nowy Styl, mówi, że motywacją dla powstania Office Inspiration Centre jest podzielenie się wiedzą i doświadczeniem, zgromadzonym przez 25 lat działania firmy, z klientami i partnerami.

Budynek, zaprojektowany przez krakowską pracownię DDJM, jest dobrze wkomponowany w otoczenie. Odznacza się prostą, ponadczasową bryłą. Do wejścia prowadzi malownicza ścieżka biegnąca wśród pergoli. Jasna elewacja z prefabrykowanego białego betonu odznacza się na tle otaczającego budynek starodrzewu, części dawnego zespołu parkowo-dworskiego. Zieleń dominuje także wewnątrz budynku, w postaci roślin w donicach oraz ogrodów wertykalnych z własnym systemem nawadniania. W połączeniu z ciepłymi kolorami i fakturami nadaje to wnętrzom domową, swobodną atmosferę.

Aranżację wnętrz przygotowali projektanci Grupy Nowy Styl – Joanna Zapała i Sebastian Wiśniewski. Na podstawie doświadczeń architektów, know-how Działu Badań i Konsultingu Przestrzeni Pracy oraz wiedzę krajowych i zagranicznych departamentów handlowych, powstała nowoczesna i funkcjonalna przestrzeń, tworząca dobrą atmosferę pracy.

Przestrzeń budynku podzielona jest według kondygnacji, w taki sposób, że każde piętro ma inne przeznaczenie. Parter to Meet & Greet Area, gdzie panuje relaksująca atmosfera; znajdują się tu sale konferencyjne, które można aranżować w zależności od potrzeb, jak również strefa chillout.

Na pierwszym piętrze mieści się wzorcowe biuro – urządzone zgodnie z ideą Activity Based Working i podzielone na strefy według aktywności pracowników. Eksponowane są tutaj również nowoczesne rozwiązania meblowe – produkty Grupy Nowy Styl uzupełnione przez projekty znanych designerów. Zaaranżowano również strefę z wzornikami i próbnikami, gdzie architekci mogą dobierać materiały.

Poziom –1 to część warsztatowa, gdzie odbywają się prezentacje i seminaria. Można także zobaczyć różne możliwości aranżacji biura, korzystając z autorskiej aplikacji VR.

Obiekt można odwiedzić po wcześniejszym umówieniu wizyty. Szczegóły na stronie http://oic-pl.nowystylgroup.com/.