Budynek Cerisier Résidence od Ultra Architects

i

Autor: Archiwum Architektury Budynek mieszkalny Cerisier Residence w Poznaniu, proj. Ultra Architects; fot. Maciej Lulko

Budynek Cerisier Résidence od Ultra Architects

2020-09-02 15:59

Na poznańskim Grunwaldzie, w pobliżu Lasku Marcelińskiego, zakończyła się realizacja budynku mieszkalnego Cerisier Residence projektu pracowni Ultra Architects.

Nazwa obiektuBudynek Cerisier Résidence
Adres obiektuPoznań, ul. Smardzewska 5,7
AutorzyUltra Architects
InwestorBouygues Immobilier
Powierzchnia użytkowa10377.0 m²
Powierzchnia całkowita12091.0 m²
Kubatura25815.0 m³
Data realizacji (początek)2019
Data realizacji (koniec)2020

Czterokondygnacyjny budynek Cerisier Résidence stanął przy ul. Smardzewskiej na Grunwaldzie. Znalazło się w nim 106 mieszkań o zróżnicowanych rozkładach. Wszystkie mają balkony, a te na parterze ogródki o powierzchni dochodzącej do 200 m². W ofercie znajdują się kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4-pokojowe o metrażach od 28 do 90 m². Do dyspozycji mieszkańców są także miejsca parkingowe w podziemnej hali garażowej oraz rowerownia.

Cerisier Residence, czyli Wiśniowa Rezydencja w Poznaniu

Budynek zaprojektowano na planie zbliżonym do litery C. Na powstałym w ten sposób półotwartym patio, urządzonym na stropie garażu, inwestor przewiduje posadzić niewielkie drzewa wiśni. Pojawią się tu także elementy małej architektury, w tym charakterystyczne ławki z pergolami. Monochromatyczne elewacje, wykończone tynkiem mineralnym cienkowarstwowym w odcieniach szarości i bieli, ocieplają drewnopodobne okładziny niektórych balkonów i obramień okiennych. Podobne okładziny zastosowano w częściach wspólnych. Inwestorem Cerisier Résidence jest francuski deweloper Bouygues Immobilier.