Architektura MuratorRealizacjeD - rezydencja w La Giudecca

D - rezydencja w La Giudecca

Nowa mieszkalna konstrukcja stoi w miejscu istniejącego budynku na skrzyżowaniu między dwoma kanałami, zachowując jego ceglaną iglicę jako dokument przemysłowej przeszłości.

D - rezydencja w La Giudecca

Architekci i krytycy podejmują na każdym kroku dialog na temat położenia i sytuacji włoskiej architektury. Dlaczego ta współczesna powinna interesować? Jaką rolę odgrywa we włoskim społeczeństwie i na arenie międzynarodowej? Te i inne kwestie złożyły się na punkt wyjściowy do wystawy Italy Now? Country_Positions in Architecture, kóra miała miejsce w lipcu w Zurychu.
Kubiczna masa odkrywa na południowym zboczu biały tynk gmachu, imituje przestrzeń, która prowadzi do wertykalnego rozmieszczenia otworów okiennych. Użycie tradycyjnych materiałów i technologii oraz przebudowa detalu, ujawnia subtelną ingerencję w historyczną tkankę budynku. Biały kamień Istria graniczy z drobnymi oknami weneckiej, historycznej architektury. Graficzny motyw został powtórzony na różnych wysokościach, przy zmiennych głębokościach. Ten projekt jest częścią większego miejskiego planu na wyspie La Giudecca. Obraz autorstwa Cino Zucchi Architects daje subiektywne wrażenia strukturalnego kontekstu regionu.


Informacje: Cino Zucchi - http://www.zucchiarchitetti.com/, MIMOA http://www.mimoa.eu/

Autor: Mm
Gardenhouse / Beverly Hills Charakterystycznym elementem budynku jest otaczająca bryłę zielona dwukondygnacyjna elewacja, na której posadzono rośliny dobrane specjalnie do klimatu południowej Kalifornii. O technicznych aspektach realizacji MAD Architects pisze Radosław Stach.
Zespół mieszkalny Złotniki plus we Wrocławiu Trwa budowa nowego osiedla na wrocławskich Złotnikach. Za projekt zespołu odpowiada pracownia BCM Architekci.
Budynek mieszkalny przy ul. Hallera w Rybniku Miejski konkurs na projekt budynku mieszkalno-usługowego w centrum Rybnika wygrali SLAS Architekci.
BILT – dom, który zmienia się wraz z użytkownikami [WIDEO] Holenderska pracownia Sluijmer Architectuur zaprojektowała zeroenergetyczny dom modułowy, który użytkownicy sami mogą dostosowywać do zmieniających się w czasie potrzeb.
Żółty blok w Szwecji Zespół dwóch budynków mieszkalnych Fjärilen znalazł się na krótkiej liście nagrody Stålbyggnadspriset 2017 przyznawanej co dwa lata przez Szwedzki Instytut Konstrukcji Stalowych. Projekt opracowała pracownia Belatchew Arkitekter.
Zespół mieszkaniowy Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej Na zlecenie Międzyzakładowej Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa Biuro Projektowe Małeccy opracowało koncepcję zespołu, w którym znajdą się m.in. mieszkania dwu- i trzypoziomowe.