Architektura MuratorRealizacjeDom Sky Garden w Warszawie

Dom Sky Garden w Warszawie

Projekt budynku zwyciężył w konkursie na Energooszczędny Dom Dostępny roku 2013. Właśnie dzięki wygranej i publikacji wyników w mediach został zauważony przez inwestorów. Dodatkową wartość stanowi tu wkomponowany w bryłę ogród zimowy – pisze Hanna Szukalska.

Dom Sky Garden w Warszawie
Północna, wejściowa elewacja budynku. Do prostej bryły na planie kwadratu o boku 10 x 10 m dostawiono zadaszenie strefy wejściowej i garaż; Fot. Jakub Certowicz
Dom Sky GardenWarszawa
Autorzymenthol architects, architekci Liliana Krzycka, Rafał Pieszko, Adam Baczewski
KonstrukcjaAndrzej Klaczyński
Generalny wykonawcaZRB Sp. z o.o. Konrad Czekalski
Inwestorprywatny
Powierzchnia terenu1076.0 m²
Powierzchnia zabudowy163.0 m²
Powierzchnia użytkowa (z garażem i ogrodem zimowym):219 m²
Powierzchnia całkowita298.0 m²
Kubatura594.0 m³
Projekt (data)2014
Projekt konkursowy:2013
Data realizacji (koniec)2017
Koszt inwestycjinie podano
Architektura i Krajobraz. Geneza Czarnej Skały Dom powiązany z krajobrazem i nawiązujący do widocznych na horyzoncie gór. Ta myśl stała się kluczem do projektu i podstawową klamrą spinającą planowaną kompozycję przestrzeni – o koncepcji domu Czarna Skała piszą Adam Zwierzyński, Anna Porębska z MUS Architects.
Dom w Istebnej projektu holenderskiego biura Blueroom Nawiązując do tradycyjnej architektury Śląskiego Cieszyńskiego, holenderscy architekci zaprojektowali niewielki dom wypoczynkowy, który może służyć zarówno właścicielom, jak i turystom. Veranda Villa, jak wskazuje nazwa, dysponuje rozległym tarasem, którego powierzchnia przekracza powierzchnię budynku.
Dom w Lesie projektu 081 architekci W malowniczych Klementowicach nieopodal Puław stanął niewielki dom dla trzyosobowej rodziny. Projektanci z lubelskiej pracowni 081 architekci wkomponowali obiekt między rosnące na działce drzewa, co pozwoliło zapewnić mieszkańcom intymność i zrezygnować z budowy trwałych i wysokich ogrodzeń.
Dom w Będzinie Budynek jest zmaterializowaniem filozofii życiowej inwestorów – wielkość, forma i standard wnętrz wynikają z przekonania, że dom ma być funkcjonalnym środkiem do życia, a nie jego celem. To niezamierzony manifest przeciw nadmiernej konsumpcji – pisze Justyna Swoszowska.
Willa Benissa nad morzem Śródziemnym według projektu Q2Studio z Wrocławia Wrocławska pracownia architektoniczna Q2Studio zaprojektowała minimalistyczną willę, która powstanie w hiszpańskim miasteczku Benissa nad Morzem Śródziemnym.
CWA House – dom jednorodzinny na Mazowszu Jedna z najnowszych realizacji pracowni Beczak & Beczak Architekci to dom jednorodzinny o nieregularnej bryle i niesymetrycznym dachu. Ta nietypowa forma podąża jednak dokładnie za funkcją budynku.