Architektura MuratorRealizacjeKładka nad jeziorem – najnowszy projekt Pawła Grobelnego

Kładka nad jeziorem – najnowszy projekt Pawła Grobelnego

Najnowszy projekt Pawła Grobelnego to mała architektura na terenie prywatnego ogrodu w Wielkopolsce, w tym drewniana kładka prowadząca nad pobliskie jezioro.

Kładka nad jeziorem – najnowszy projekt Pawła Grobelnego

Paweł Grobelny znany jest głównie jako projektant, o jego realizacjach wielokrotnie pisaliśmy na łamach „Architektury-murator” i na naszej stronie. Meble miejskie projektu Poznaniaka stoją m.in. w Brukseli, Szanghaju, Paryżu i Strasburgu. Najnowszy projekt Grobelnego to mała architektura na terenie prywatnego ogrodu w Wielkopolsce, w tym drewniana kładka o długości 250 metrów prowadząca nad pobliskie jezioro.

Kładka nad jeziorem – najnowszy projekt Pawła Grobelnego

Celem projektu było przede wszystkim otwarcie ogrodu na jezioro i wytyczenie ścieżki, która przebije się przez wysokie trawy. Od tego traktu odchodzą dodatkowo boczne platformy, które zachęcają do różnych aktywności i kreują atrakcyjne widoki – tłumaczy Paweł Grobelny.

Kładka nad jeziorem – najnowszy projekt Pawła Grobelnego

W niektórych miejscach posadzone zostały trawy ozdobne, takie jak rozplenica japońska. Wydzielono także trzy niezależne strefy odpoczynku – między innymi platformę na leżaki wśród wysokich traw. Wzdłuż całej ścieżki i przy pomoście nad małym stawem zamontowano ponadto punkty oświetlenia LED.

Kładka nad jeziorem – najnowszy projekt Pawła Grobelnego
Kładka nad jeziorem – najnowszy projekt Pawła Grobelnego
Kładka nad jeziorem – najnowszy projekt Pawła Grobelnego
Kładka w Busku-Zdroju Kładka w Busku to wielka rzeźba o własnej dramaturgii, zmieniająca swój wygląd z każdym krokiem obserwatora w otwartym, relatywnie banalnym krajobrazie – o nowej realizacji Biura Projektów Lewicki Łatak pisze Janusz Sepioł.
Kładka w Zagórzu Śląskim projektu pracowni isba i Mosty – Wrocław Po trzynastu latach od powstania pierwszej koncepcji oddano do użytku kładkę dla pieszych nad Jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim. Za projekt przeprawy odpowiada isba Grupa Projektowa i firma Mosty – Wrocław.
Kładka nad Wartą w Poznaniu Pieszy most połączy Chwaliszewo, Ostrów Tumski i Berdychowo w Poznaniu. Planowana od lat kładka powstanie według projektu konsorcjum pod przewodnictwem Architektonicznej Pracowni Autorskiej Jerzego Gurawskiego, w którego skład weszły również: SKI Studio Błażej Szurkowski, MS86A Maciej Sokolnicki Architekt oraz Adam Turczyn.
Kładka pieszo-rowerowa w Augustowie Konkurs na projekt kładki nad rzeką Nettą był pierwszym w historii konkursem architektonicznym zorganizowanym przez władze Augustowa. Najwyżej oceniono koncepcję pracowni STOPROCENT Architekci i ASECon.
Konkurs na projekt kładki przez Wisłę w Warszawie Władze Warszawy ogłosiły międzynarodowy konkurs na projekt przeprawy pieszo-rowerowej przez Wisłę. Pula nagród wynosi 260 tys. złotych. Wnioski o dopuszczenie do uczestnictwa przyjmowane są tylko do 20 stycznia 2017 roku.
Wyniki konkursu na kładkę w Augustowie Władze Warszawy ogłosiły właśnie konkurs na projekt kładki, która połączyłaby brzegi Wisły na wysokości ulic Karowej i Okrzei. Tymczasem przedstawiamy wyniki rozstrzygniętego niedawno konkursu na projekt pieszej przeprawy przez rzekę Nettę w Augustowie. Był to pierwszy w historii konkurs architektoniczny zorganizowany przez władze miasta.