Architektura MuratorRealizacjeKlejone drewno w architekturze - Centrum Maggie's w Oldham

Klejone drewno w architekturze - Centrum Maggie's w Oldham

W brytyjskim mieście Oldham otwarto Centrum Maggie’s – ośrodek dla osób dotkniętych chorobą nowotworową. Jest to pierwszy na świecie budynek wzniesiony z klejonego warstwowo drewna liściastego. Obiekt powstał według projektu dRMM Architects.

Centrum Maggie's w Oldham
Centrum Maggie's w Oldham. Fot. Alex de Rijke, Jasmin Sohi & Jon Cardwell
Tagi:
Drewno w Architekturze 2019 – wyniki konkursu Rozstrzygnięto drugą edycję ogólnopolskiego konkursu na najlepsze projekty magisterskie, w których ukazane zostały walory drewna. Nagrody przyznano zarówno autorom, jak i promotorom prac.
Drewno w architekturze. Konkurs Wydział Architektury Politechniki Białostockiej czeka na najlepsze magisterskie prace dyplomowe dotyczące drewnianej architektury.
Drewno na dużych wysokościach. Wystawa [WIDEO] Timber Rising to wystawa o pnących się wysoko w górę drewnianych budynkach - jednym z ciekawszych architektonicznych zjawisk, który możemy ostatnio zaobserwować w zachodnioeuropejskich metropoliach.
Maggie's Centre w Oldham: pionierskie zastosowania drewna Zaprojektowany przez brytyjską pracownię dRMM ośrodek jest pierwszym na świecie wykorzystaniem klejonego warstwowo drewna liściastego do celów konstrukcyjnych.
Rusza nabór na warsztaty projektowe Mood for Wood Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty dla studentów kierunków projektowych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. W tegorocznej edycji uczestnicy postarają się zmienić pięć związanych z wodą lokalizacji w Poznaniu.
Ekspresyjna rzeźba - drewniana klatka schodowa biurowca w Izraelu W holu wejściowym biurowca Amot Atrium Tower w izraelskim mieście Ramat Gan stanęła niezwykła klatka schodowa. Ekspresyjna, rzeźbiarska forma powstała według projektu Odeda Halafa. Obiekt jest przykładem zastosowania drewna we współczesnej praktyce projektowej - to co wydaje się być wykonane ręką rzeźbiarza, w rzeczywistości jest wynikiem algorytmicznego przetwarzania danych.