Ławka+

Zaprojektowany przez pracownię Pigalopus mebel miejski stanął w pięciu lokalizacjach w Niepołomicach.

Ławka+
Niepołomice
Autorzypigalopus / Malwina Borowiec, Karolina Chodur
Wykonanie:Wytwórnia + Erska
InwestorGmina Niepołomice
Data realizacji (koniec)2015
Zdjęcia: Krzysztof Wołek

Ławka+ to modułowa, drewniana instalacja z miejscami do siedzenia i zielenią, zaprojektowana przez pracownię Pigalopus. Prosta w montażu, dostosowana do danego miejsca, może być wyposażona m.in. w tablicę do pisania kredą, kosze do segregacji śmieci, stację naprawy rowerów, zabawki dla dzieci czy wi-fi. Pięć takich ławek powstało w Niepołomicach. Stanęły tam, gdzie brakowało miejsc do siedzenia lub zieleni - w okolicach szkół i przystanków - z myślą o uczniach czekających na lekcje lub szkolny autobus.

Projekt ławka – nowe miejskie siedziska Odzyskiwanie przestrzeni publicznych dla mieszkańców wkracza właśnie w nową fazę. Dzięki oddolnym inicjatywom, projektom artystów i budżetom obywatelskim na zmodernizowanych skwerach, bulwarach i placach pojawiają się nowe, wielofunkcyjne meble miejskie, służące jednocześnie jako wygodne siedziska, znak miejsca oraz strefa zabaw i rekreacji.
Lublin chce chronić trawniki – konkurs na projekt małej architektury Centrum Kultury w Lublinie we współpracy z Biurem Miejskiego Architekta Zieleni ogłasza konkurs na projekt uniwersalnego obiektu zabezpieczającego przyuliczne skwery i trawniki przed parkującymi samochodami.
Kładka nad jeziorem – najnowszy projekt Pawła Grobelnego Najnowszy projekt Pawła Grobelnego to mała architektura na terenie prywatnego ogrodu w Wielkopolsce, w tym drewniana kładka prowadząca nad pobliskie jezioro.
Poidełka w tym roku na ulicach Warszawy [WIDEO] Już niedługo zobaczymy efekty rozstrzygniętego w zeszłym roku konkursu na miejskie źródełka. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie 177 takich obiektów, które mają stanąć w różnych miejscach stolicy.
Czerwona wstęga – nietypowe siedzisko w Orłowie Siedzisko, ława, a może kryjówka przed deszczem? - przed dworem w Kolibkach w gdyńskiej dzielnicy Orłowo pojawiła się wielofunkcyjna instalacja o nietypowej formie. Autorami jej projektu są Filip Kozarski i Studiomania.
Splendor i fantazja. Rzeźba rokokowa w Rzeczypospolitej i na Śląsku Oddział Warszawski Stowarzyszenia Historyków Sztuki zaprasza 16 i 17 kwietnia na konferencję naukową poświęconą rzeźbie i małej architekturze rokokowej