Architektura MuratorRealizacjeModernizacja Dużej Areny w Julinku

Modernizacja Dużej Areny w Julinku

Przystępując do modernizacji Dużej Areny architekci projektowali w taki sposób, by zmieniając funkcję zachować jak najwięcej z dawnego wystroju i charakteru – pisze Jerzy S. Majewski.

Modernizacja Dużej Areny w Julinku
Budynek Dużej Areny jest scalony łącznikami z dwoma skrzydłami: stajni i pawilonu dzikich zwierząt; Fot. Daniel Rumiancew
Modernizacja i przebudowa Dużej Areny dawnej bazy cyrkowej na przestrzeń konferencyjno-eventowąJulinek, gmina Leszno k. Warszawy
AutorzyAZ Plan Maciej Zębik, architekt Maciej Zębik
Współpraca autorskaarchitekci Ireneusz Kossakowski, Mateusz Prejs
Architektura wnętrzAZ Plan Maciej Zębik, architekt Maciej Zębik
Architektura krajobrazuAZ Plan Maciej Zębik, architekt Maciej Zębik
KonstrukcjaBiuro Bezpieczeństwa Konstrukcyjnego, Piotr Szczepański
Generalny wykonawcaZakład Remontowo-Budowlany Roman Ziółkowski
InwestorStowarzyszenie Menedżerów Firm Działających w Zakresie Rozrywki, Komunikacji i Kultury
Powierzchnia terenu24,9 ha
Powierzchnia zabudowy2150.0 m²
Powierzchnia użytkowa2367.0 m²
Powierzchnia całkowita3256.0 m²
Kubatura11545.0 m³
Projekt2017
Data realizacji (koniec)2018
Koszt inwestycjinie podano
Tagi:
Modernizacja osiedla Grand Parc w Bordeaux W trosce o mieszkańców zbyt duża interwencja w konstrukcję budynków nie była możliwa. Architekci zdecydowali się więc na gruntowny remont infrastruktury i powiększenie każdego mieszkania poprzez dodanie ogrodów zimowych i balkonów – pisze Radosław Stach.
Modernizacja biurowców Helion i Luminar Przygotowywany jest kolejny projekt mający na celu rewitalizację biurowego zagłębia na Służewcu. Ta część miasta, z uwagi na monofunkcyjność i gigantyczne problemy komunikacyjne, nazywana jest często warszawskim Mordorem.
Modernizacja Rynku w Leżajsku W ramach rewitalizacji przestrzeni publicznych w Leżajsku całkiem nowe zagospodarowanie zyskają okolice Rynku. Projekt modernizacji przygotowała pracownia architektoniczna Format.
Pożegnanie dworca PKS w Kielcach Na przełomie 2017 i 2018 roku słynny kielecki dworzec PKS przejdzie gruntowną modernizację. Z tej okazji w dniach 8-9 września odbędzie się jego pożegnanie. Dwudniowe wydarzenie to okazja do ponownego przyjrzenia się tej niezwykłej architekturze.
InnovaConcrete - zabytek z betonu Modernizacja betonowej architektury, jak pokazuje wiele polskich przykładów z ostatnich lat, nie jest sprawą prostą. Niekiedy kończy się rozbiórką. Celem ruszającego właśnie międzynarodowego projektu InnovaConcrete (Innovative Materials and Techniques for the Conservation of 20th Century Concrete-based Cultural Heritage) jest zbadanie możliwości ochrony betonowych konstrukcji. Jego polskim partnerem został Uniwersytet Łódzki.
Stara Wyłuszczarnia w Czarnej Białostockiej Historyczny zespół wyłuszczarni nasion na terenie Puszczy Knyszyńskiej zaadaptowano na funkcje turystyczne. Architekci z szacunkiem odnieśli się do charakteru istniejącej zabudowy, nadając jednocześnie nowe znaczenia całemu kompleksowi – pisze Marcin Chodorowski.