Architektura MuratorRealizacjeMuzyczne wnętrza klubu studenckiego Gama

Muzyczne wnętrza klubu studenckiego Gama

Projekt przebudowy studenckiego klubu Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina powstał w pracowni 81.waw.pl. Inspiracją dla utrzymanych w bieli i czerni wnętrz była kolorystyka fortepianu.

Klub studencki Gama
Fot. materiały prasowe

Klub mieści się w siedzibie Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina na warszawskim Powiślu. Projekt przebudowy jego wnętrz powierzono pracowni 81.waw.pl. Naszym pomysłem było nawiązanie do kolorystyki fortepianu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, chcieliśmy oddać hołd Fryderykowi Chopinowi, a także stworzyć tożsamość klubu, zgodną z profilem uczelni – mówi Rafał Grudziąż, architekt z pracowni 81.waw.pl.

We wnętrzach dominuje biel skontrastowana z czarnymi akcentami. Układ poszczególnych elementów wykończenia również odnosi się do wyglądu instrumentu. Zarówno posadzka, jak i sufit zostały podkreślone po obwodzie na czarno. Niskie i wysokie stoliki są w całości białe, jedynie krzesła mają elementy ciemnej tapicerki.

Klub Gama oraz bufet zaprojektowano jako otwartą przestrzeń. Dzięki temu, sala główna jest przystosowana do różnych funkcji - może służyć jako jadalnia, a wieczorem przeobrażać się w salę bankietową lub miejsce dla kameralnych recitali. W nowym projekcie znalazło się również miejsce na zaplecze kuchenne. W częściowo podwyższonej przestrzeni utworzono niewielkie wnęki - loże z wygodnymi miejscami siedzącymi i wyciszonymi ścianami. W odróżnieniu od reszty klubu, do wykończenia loży wykorzystano drewno w ciepłym odcieniu.

Tagi:
Dom Leśny w Izabelinie projektu 81.waw.pl Kamienna elewacja Domu Leśnego w Izabelinie nawiązuje do ciemnych pni sosen, które rosną na działce. Natomiast wrażenie masywności czarnej bryły minimalizują wnęki wykończone jasnym drewnem.
Dom Czerwony – nowy projekt pracowni 81.waw.pl W willowej okolicy między Wolą a Jelonkami w Warszawie powstanie nowy dom wielorodzinny projektu pracowni 81.waw.pl.
Dom łąka Kwietna łąka porasta dach domu, który od ulicy jest prawie niewidoczny, a z drugiej strony ma duże przeszklenia otwierające widok na jezioro. Za projekt odpowiada warszawska pracownia 81.waw.pl.
Elewacja jak kora - Dom Leśny wśród sosnowych drzew Dom leśny to najnowszy projekt pracowni 81.waw.pl. Kamienna elewacja budynku nawiązuje do faktury i koloru sosnowej kory.
Dom Yenga projektu 81.waw.pl Forma niewielkiego budynku powstała w wyniku inspiracji popularną grą zręcznościową. Bryła domu wygląda tak, jakby zbudowano ją z drewnianych, prostopadłościennych klocków. Projekt powstał w pracowni 81.waw.pl.
Dom Pawilon projektu 81.waw.pl Pracownia 81.waw.pl zaprojektowała dom, który wyglądem nawiązuje do modernistycznych pawilonów. Patrząc na bryłę od strony ulicy widać, że inspiracją dla architektów były słynne realizacje Miesa van der Rohe.