Architektura MuratorRealizacjeNowa szkoła w Stargardzie

Nowa szkoła w Stargardzie

W sierpniu tego roku oddano do użytku nowy zespół szkolno-przedszkolny w Stargardzie. Budynek autorstwa lokalnej pracowni Art-Projekt zrealizowano zaledwie w ciągu 10 miesięcy.

Nowa szkoła w Stargardzie na Pomorzu
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Stargardzie, proj. Biuro Projektów Art-Projekt; fot. dzięki uprzejmości pracowni
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 Stargard, ul. Twardowskiego 2
AutorzyBiuro Projektów Art-Projekt, architekci Michał Grzybowski (główny projektant), Tomasz Cisek
Zespół projektowyMarcin Cisek, Andrzej Pierścionek, Anna Banasik, Witold Chreptowicz, Ryszard Madejski, Sebastian Nowak, Karolina Okoń, Urszula Kasprowicz, Roman Kaczmarek
KonstrukcjaKrzysztof Grzesiecki
Generalny wykonawcaLepiko
InwestorGmina Miasto Stargard; inwestor zastępczy: STBS
Powierzchnia zabudowy1068.0 m²
Powierzchnia użytkowa1781.0 m²
Kubatura7976.0 m³
Data realizacji (koniec)2018
Koszt inwestycji10 mln zł
Miejskie Przedszkole w Sosnowcu O przedszkolu ze szklarnią, zieloną skarpą, amfiteatrem i ścianką wspinaczkową, zlokalizowanym między blokami, ogródkami działkowymi i terenem przemysłowym, pisze Justyna Swoszowska.
Przedszkole samorządowe w Grabówce koło Białegostoku Mieszkańcy Grabówki od blisko dwudziestu lat zabiegali o budowę przedszkola w swojej miejscowości. Ale być może warto było czekać. Zrealizowany właśnie obiekt projektu architekta Piotra Jańskiego zdobył wyróżnienie w konkursie Nagroda Roku SARP 2019.
Pasywne przedszkole w Podkowie Leśnej W podwarszawskiej Podkowie powstanie przedszkole z oddziałem żłobkowym według projektu polskiego oddziału duńskiego biura Bjerg Arkitektur
Pasywne przedszkole w Podkowie Leśnej W podwarszawskiej Podkowie powstanie zaawansowany technologicznie budynek przedszkola z oddziałem żłobkowym. Projekt obiektu na zlecenie władz miasta opracował polski oddział duńskiego biura Bjerg Arkitektur.
Przedszkole Żółty Słonik w Suwałkach Dorosła osoba, po przekroczeniu progu przedszkola, czuje się w nim jak Guliwer w krainie Liliputów. Jest to świat dzieci, o dostosowanym do ich wzrostu nie tylko podstawowym wyposażeniu. Cały budynek został zaprojektowany z myślą o nich – pisze Hanna Szukalska.
Przedszkole na Gumieńcach w Szczecinie Na zlecenie Biura Inwestycji i Remontów Oświatowych Urzędu Miejskiego w Szczecinie pracownia maxberg przygotowała projekt nowego przedszkola na osiedlu Gumieńce. Realizacja ma się rozpocząć pod koniec 2019 roku.