Architektura MuratorRealizacjeApartamentowiec na Saskiej Kępie

Apartamentowiec na Saskiej Kępie

Na warszawskiej Saskiej Kępie stanął nowy apartamentowiec według projektu pracowni MAG Architekci. W budynku znalazły się jedynie trzy mieszkania.

Nowy apartamentowiec na Saskiej Kępie
Apartamentowiec Berezyńska 13, proj. MAG Architekci; fot. archiwum MAG Architekci
Apartamentowiec Berezyńska 13Warszawa, ul. Berezyńska 13
AutorzyMAG Architekci, architekt Marcin Grzyb
InwestorLuvemia
Powierzchnia użytkowa409.0 m²
Powierzchnia całkowita520.0 m²
Kubatura2011.0 m³
Projekt2014
Data realizacji (koniec)2016

Apartamentowiec Berezyńska 13 to wolno stojący budynek wielorodzinny o trzech kondygnacjach nadziemnych oraz jednej podziemnej, gdzie zlokalizowano garaż̇ wielostanowiskowy wraz z pomieszczeniami piwnicznymi, pomocniczymi i technicznymi. Wysokość́ wszystkich pięter netto z wynosi trzy metry. Od strony północnej, w tylnej części działki, zorganizowano ogród należący do mieszkań na parterze i pierwszym piętrze, dostępny poprzez ażurowe, kręcone schody, łączące oba poziomy. Z apartamentu na ostatniej kondygnacji zapewniono wyjście zewnętrznymi schodami na taras. Rozpościera się z niego widok na Saską Kępę oraz pobliski PGE Stadion Narodowy.

Nowy apartamentowiec na Saskiej Kępie

Stropodach nad garażem poza obrysem budynku obsadzono trawą i niską zielenią ozdobną. Pozostała część ogrodu zagospodarowana została rekreacyjnie, z zielenią ozdobną i izolacyjną. Zastosowane rozwiązania architektoniczne, w postaci charakterystycznych przeszkleń, kształtów otworów okiennych, płaskiego stropodachu, balustrad, a także wysokiej jakości materiały wykończeniowe, jak piaskowiec szydłowiecki, bazalt, drewniane wypełnienie drzwi wejściowych oraz marmurowe posadzki klatki schodowej i holu, nawiązywać mają do zachowanych w sąsiedztwie willi z początku XX wieku.

Nowy apartamentowiec na Saskiej Kępie
Mały Dom 2020. Zgłoszenia Redaktorzy magazynu „Volume Zero” zapraszają do udziału w konkursie na projekt małego domu odpowiadającego na wielkie wyzwania współczesnych czasów.
Dom ze starej stodoły projektu Wrzeszcz Architekci Architekci wykorzystali cegłę ze starej poniemieckiej stodoły, tworząc współczesny dom dla młodej rodziny z dwójką dzieci inspirowany tradycyjnym budownictwem Wielkopolski.
Zet Dom w warszawskim Wawrze Wśród heterogenicznej zabudowy willowej dzielnicy Warszawy powstał neomodernistyczny dom obłożony białym klinkierem. Za projekt obiektu odpowiada pracownia Paweł Lis Architekci.
Dom na skarpie w Płocku Dom na skarpie to jedna z ostatnich realizacji warszawskiej pracowni MAG Architekci. Wkomponowany w zbocze budynek, otwiera się dużym przeszkleniem na malowniczy krajobraz starorzecza Wisły.
Dom Polny na Mazowszu Inspiracją dla architektów stał się kamienny mur znaleziony na działce. Podobnym materiałem wykończono frontową elewację, z którą kontrastują biała bryła dachu i wykonana z wielkoformatowych płyt posadzka tarasu – pisze Magdalena Pios.
Podążając za słońcem – o koncepcji Domu Kwadrantowego Robert Konieczny Punktem wyjścia była działka o regularnym kształcie, położona na przedmieściach wśród przeciętnej zabudowy jednorodzinnej. Usytuowaliśmy na niej prostopadłościenną bryłę, odpowiadającą życzeniom inwestorów pod względem programu funkcjonalnego. Następnie obróciliśmy część należącą do parteru, aby uzyskać możliwie jak największą prywatność od strony drogi – pisze Robert Konieczny.