Odette Tea Room

Cukiernia na parterze wieżowca Cosmopolitan to drugi lokal spod szyldu Odette w Warszawie. Pierwszy od niemal roku z powodzeniem działa przy ulicy Górskiego. Za projekt obu wnętrz odpowiada pracownia Ugo Architecture.  

Odette Tea Room
Fot. Tom Kurek, Tomirri Photography

Pierwszoplanową rolę w Odette przy ulicy Górskiego odgrywają ciastka, starannie zaprojektowane zarówno pod względem kompozycji smaków, jak i zewnętrznej formy. W zlokalizowanym na parterze Cosmopolitana Odette Tea Room, goście mogą skosztować nie tylko słodkości, lecz także wielu gatunków herbaty z całego świata. Eleganckie wnętrza obu lokali zaprojektowała pracownia Ugo Architecture.

Głównym założeniem było stworzenie dwóch planów. Pierwszy tworzy charakterystyczna tapeta w roślinne motywy (kultowy wzór Martinique, znany m.in. z Hotelu Beverly Hills). Przy znajdujących się tu czterech stolikach można konsumować ciastka lub jedną ze 100 rodzajów herbat z całego świata i przyglądać się zabytkowemu kościołowi na Placu Grzybowskim. Drugi plan to kolor czerwony, gdzie zlokalizowano zaplecze i toalety - mówi Hugon Kowalski z pracowni Ugo Architecture.

Posadzkę wykonano z tego samego materiału co plac przed budynkiem, dzięki czemu zniwelowano granicę pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem. Charakter herbaciarni podkreśla oryginalna tapeta z motywami liści bananowca, palisandrowa lada, stoliki fornirowane w kształt liści i krzesła wyglądające niczym złożone z gałązek.

Architekt Wnętrz – pobierz nowe wydanie! W najnowszym wydaniu magazynu „Architekt Wnętrz” m.in. prezentacja niecodziennej adaptacji XIV-wiecznego kościoła w Gironelli, rozmowa z projektantką Mają Ganszyniec, trendy w projektowaniu przestrzeni komercyjnych.
Szkoła dla ukraińskich dzieci projektu xystudio Szkoła dla dzieci z Ukrainy urządzona w biurowcu myhive Mokotów Two według projektu xystudio funkcjonuje już ponad miesiąc. Prezentujemy pierwsze zdjęcia realizacji.
Wnętrze Roku SAW 2022: startuje II edycja konkursu na najlepsze projekty wnętrzarskie Rusza II edycja konkursu Wnętrze Roku SAW. Jurorzy wyłonią najlepsze wnętrza prywatne i publiczne z lat 2019-2022. „Architektura-murator” po raz kolejny jest patronem medialnym konkursu.
Projekt WYWIAD: Roland Stańczyk o istocie zawodu architekta wnętrz Rolą architekta jest stworzenie ramy, którą mieszkańcy będą wypełniać swoimi pragnieniami, swoją osobowością, swoimi zainteresowaniami. Jeżeli podejmuje się decyzje za innych, trzeba to robić niezwykle odpowiedzialnie – przestrzega Roland Stańczyk. Prezentujemy nowy odcinek z realizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz cyklu „Projekt WYWIAD”. Tym razem bohaterem materiału jest architekt Roland Stańczyk, założyciel pracowni RS Studio Projektowe.
Pierogarnia Syrena Irena: nowa realizacja biura Projekt Praga Syrena Irena to nowy warszawski lokal z pierogami i... wódką. Ton eklektycznym wnętrzom nadają minimalistyczne grafiki od Mamastudio. Ta nawiązująca do stylistyki lat 60. identyfikacja stała się inspiracją dla architektów z pracowni Projekt Praga.
Mieszkanie Kos w Poznaniu: apartament z przestrzenią do pracy Apartament zlokalizowany na trzecim piętrze budynku w centrum Poznania powstał w wyniku połączenia dwóch mieszkań. Projekt zakładał zaprojektowanie wnętrza w taki sposób, by możliwe było połączenie funkcji mieszkalnej z przestrzenią do pracy.