Wieżowiec Zahy Hadid otwarto dla publiczności

i

Autor: Hufton + Crow Wieżowiec Zahy Hadid otwarto dla publiczności 15 października 2017

Wieżowiec Zahy Hadid otwarto dla publiczności

2017-10-27 14:00

Generali Tower można było odwiedzić po raz pierwszy w niedzielę 15 października 2017. Mediolańska wieża ma 170 metrów wysokości, jej budowa zakończy się na początku 2018 roku.

Obiekt zlokalizowano na terenie Międzynarodowych Targów, które zakończyły działalność w 2005 roku. Wieżowiec znajduje się na obszarze objętym masterplanem CityLife, według którego będzie rewitalizowany ten teren.

Powierzchnia użytkowa Generali Tower wynosi 67 000 m². Każdy z 44 poziomów jest obrócony wokół osi wieży, dzięki czemu kondygnacje nie są powtarzalne. Stosując obrót, projektanci sprawili, że ostatnie piętra wieżowca ukierunkowane są na centrum Mediolanu i Katedrę Duomo.

Głównym materiałem, z którego wykonano wieżę jest żelbet. W projekcie zastosowano innowacyjne słupy konstrukcyjne, których nachylenie zwiększa wykorzystanie powierzchni użytkowej. Obiekt otrzymał certyfikat LEED, uzyskując klasyfikację Gold. Na ekologiczność wieżowca składa się m.in. system żaluzji sterujących światłem naturalnym i system wentylacji.

Generali Tower, siedziba jednego z największych ubezpieczycieli na światowym rynku, będzie miejscem pracy dla 3000 ludzi. Powierzchnię komercyjną wypełnią sklepy i restauracje. Będzie się ona łączyć z przestrzenią publiczną założenia CityLife otoczonego parkiem.

Budowa Generali Tower rozpoczęła się w 2014 roku.