Architektura MuratorRealizacjeWrocławskie Centrum Laryngologii Medicus

Wrocławskie Centrum Laryngologii Medicus

Budynek zaprojektowany przez studio JSK Architekci łączy funkcję usługową, medyczną i biurową. Obiekt powstał między kwartałem zabytkowych kamienic a terenami elektrociepłowni we Wrocławiu.

Meducus_Wroclaw_GLOWNE (Copy)

Trójkątny układ działki miał istotny wpływ na decyzje architektów. Budynek zaprojektowano na planie trójkąta z zaokrąglonymi narożnikami. Centrum Medyczne Medicus tworzy zamknięcie pierzei ulicy Kurkowej i placu Strzeleckiego. Ma on cztery kondygnacje nadziemne. Na parterze umieszczono strefę wejściową z barem bistro oraz klinikę medycyny estetycznej, a na pierwszym piętrze przychodnię laryngologiczną. Oddział szpitalny z blokiem operacyjnymi mieści się na drugim piętrze, a biura zaprojektowano na trzecim.


Dwie fasady mają wertykalny układ elementów, co tworzy element zamykający skrzyżowanie ulic. Natomiast trzecia fasada, od strony placu Strzeleckiego, jest transparentna. Według projektantów stanowi ona naturalne otwarcie w kierunku starego miasta i zabytkowej zabudowy Nadodrza, a jednocześnie pełni rolę zapraszającą do budynku.


W projekcie wnętrz kierowano się zasadą, aby użyte materiały ułatwiały orientację i rozpoznanie poszczególnych  funkcji na kolejnych kondygnacjach. Funkcja ambulatoryjna podkreślona jest przez użycie okładziny z białego, lakierowanego szkła. W strefie biurowej biel została urozmaicona okładzinami z forniru. warto dodać, że projekt posadzek zlecono artystce Jeanet Hönig.


Projekt Centrum Laryngologii Medicus powstał w latach 2014-2015. Jego budowa rozpoczęła się w 2016 roku, a obiekt oddano do użytku jesienią 2017 roku. Wykonawcą jest firma Alfa-Dach.

MVRD projektują we Wrocławiu! O tej inwestycji mówiło się od dawna. Dziś znamy wreszcie jej głównych autorów. Rozbudowę historycznej kamienicy na Wyspie Słodowej we Wrocławiu zaprojektuje holenderska pracownia MVRDV we współpracy z Q2 Studio.
Piękny Wrocław 2018! Znamy wyniki konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia i prezydenta miasta Rozstrzygnięto XXVIII edycję konkursu Piękny Wrocław! na najlepsze realizacje powstałe w minionym roku w stolicy Dolnego Śląska. Grand Prix dla Liceum Ogólnokształcącego nr V autorstwa Maćków Pracownia Projektowa.
Wyniki konkursu na projekt Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu Zakład Narodowy im. Ossolińskich wraz z wrocławskim SARP-em przedstawił wyniki dwuetapowego konkursu na projekt nowego muzeum, które stanąć ma przy ul. Szewskiej, tuż obok głównego gmachu Ossolineum w samym centrum stolicy Dolnego Śląska.
Enklawa powolności Na tyłach 150-letniej, wrocławskiej kamienicy „narosła” przeszklona, zgeometryzowana huba. Ogrzewana znajdującym się piętro niżej piecem piekarniczym jest jednak raczej przykładem przyjaznej symbiozy, a nie formy pasożytniczej.
Wrocławskie Apartamenty Zyndrama z widokiem na Odrę Za projekt zlokalizowanej w sercu Wrocławia inwestycji odpowiada biuro APA Hubka. Miejska plomba będzie kolejnym budynkiem mieszkaniowym na koncie dolnośląskiej pracowni.
Przebudowa pętli tramwajowej na osiedlu Biskupin Architekt Mikołaj Smoleński opracował kompleksowy projekt modernizacji zdegradowanej przestrzeni przy pętli tramwajowej na osiedlu Biskupin. Mieszkańcy Wrocławia mogą głosować na tę koncepcję w najnowszej edycji budżetu obywatelskiego.