Architektura MuratorStudenciArchitektura Betonowa 2020, czyli Gra o Tron: warsztaty studenckie

Architektura Betonowa 2020, czyli Gra o Tron: warsztaty studenckie

Zakład Architektury Mieszkaniowej i Kompozycji Architektonicznej IPA WA PK, Katedra Technologii Materiałów Budowlanych WIMiC AGH, Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz PERI Polska zapraszają  studentów wydziałów architektury oraz szkół artystycznych do udziału w warsztatach Architektura betonowa 2020. Zgłoszenia do 1 czerwca.

Architektura Betonowa 2018. Konkurs na pracę dyplomową

Już na początku września odbędą się w Krakowie warsztaty studenckie Architektura betonowa 2020. Tym razem pod hasłem Gra o Tron. Podczas pięciu dni zajęć z zakresu architektury i technologii betonu uczestnicy będą mieli możliwość zaprojektować, a następnie wykonać formy, które zostaną zabetonowane. Na koniec odbędzie się prezentacja i wystawa prac. Organizatorzy pokrywają koszt noclegów i wyżywienia, a także zapowiadają, że najlepsza realizacja stanie na terenie kampusu AGH w Krakowie.

Przebieg warsztatów Architektura betonowa 2020

Warsztaty odbędą się w Krakowie w dniach 7-11 września 2020 roku. Składać się będą z wykładów  i ćwiczeń praktycznych. Uczestnicy zostaną podzieleni na pięć pięcioosobowych grup. Każdy zespół opracuje projekt techniczny, a do realizacji projektu będzie miał do dyspozycji beton o objętości nie większej niż 0,5 m3, beton może być zbrojony. Odlewy wykonane będą w szalunkach indywidualnych zaprojektowanych i zmontowanych przez uczestników warsztatów, wielkości około 50 x 50 x 160 cm.

Architektura betonowa 2020: zgłoszenia

Zgłoszenia na warsztaty należy nadsyłać na adres: architekturabetonowa@pk.edu.pl z dopiskiem warsztaty betonowe 2020. Zgłoszenie powinno zawierać jeden wybrany projekt z dowolnego semestru, rok studiów i nazwę uczelni. Organizatorzy pokrywają koszty zakwaterowania w Krakowie i wyżywienia. Uczestnicy będą proszeni o przesłanie zgody dziekana macierzystego wydziału na wzięcie udziału w warsztatach. Lista zakwalifikowanych osób zostanie podana 15 czerwca 2020.

Więcej informacji można znaleźć na stronie warsztatów.

Tagi:
SPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie Do 30 maja trwa rejestracja na Survival Budowlany SPOT 2020. Organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów kierunków technicznych z całej Polski. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.
Spółdzielcy dla klimatu – warsztaty Spółdzielnie mają niebagatelny wpływ na funkcjonowanie architektury, w tym jej dostosowanie do współczesnych wyzwań klimatycznych. W Warszawskim Pawilonie Architektury Zodiak rozpoczyna się cykl warsztatów dla przedstawicieli warszawskich spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych
Uwaga, zabytek! Gra spacerowa i kolejne warsztaty w Warszawie Gra spacerowa wokół pałacu Branickich w Warszawie i parku Rydza-Śmigłego jest kontynuacją cyklu spotkań pod hasłem „Uwaga, zabytek!”, który trwa do 10 grudnia tego roku
Obiekt Niemożliwy projektu Dariusza Kozłowskiego – zapisy na warsztaty w Krakowie! Już 18 października w Krakowie stanie Obiekt Niemożliwy autorstwa profesora Dariusza Kozłowskiego – wyrafinowany apel o piękno w architekturze. Trwają zapisy na warsztaty i spotkanie z architektem.
Mood for Wood 2019 – relacja z 5. edycji warsztatów studenckich w Poznaniu 62 metry sześcienne drewna wykorzystali uczestnicy 5. edycji międzynarodowych warsztatów projektowych Mood for Wood. Dzięki ich pracy w przestrzeni publicznej Poznania pojawiły się nowe meble miejskie, które nie tylko służą rekreacji, ale wspierają też działania z zakresu edukacji ekologicznej.
Obiekt Niemożliwy projektu Jerzego Łątki – startują zapisy na warsztaty we Wrocławiu! Z okazji naszego jubileuszu we Wrocławiu stanie niezwykła konstrukcja stanowiąca manifest architektury tymczasowej, nietrwałej i biodegradowalnej. Ruszyły zapisy na warsztaty i spotkanie z autorem obiektu, Jerzym Łątką.