Architektura MuratorStudenciArchitektura Betonowa 2020, czyli Gra o Tron: warsztaty studenckie

Architektura Betonowa 2020, czyli Gra o Tron: warsztaty studenckie

Zakład Architektury Mieszkaniowej i Kompozycji Architektonicznej IPA WA PK, Katedra Technologii Materiałów Budowlanych WIMiC AGH, Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz PERI Polska zapraszają  studentów wydziałów architektury oraz szkół artystycznych do udziału w warsztatach Architektura betonowa 2020. Zgłoszenia do 1 czerwca.

Architektura Betonowa 2018. Konkurs na pracę dyplomową

Już na początku września odbędą się w Krakowie warsztaty studenckie Architektura betonowa 2020. Tym razem pod hasłem Gra o Tron. Podczas pięciu dni zajęć z zakresu architektury i technologii betonu uczestnicy będą mieli możliwość zaprojektować, a następnie wykonać formy, które zostaną zabetonowane. Na koniec odbędzie się prezentacja i wystawa prac. Organizatorzy pokrywają koszt noclegów i wyżywienia, a także zapowiadają, że najlepsza realizacja stanie na terenie kampusu AGH w Krakowie.

Przebieg warsztatów Architektura betonowa 2020

Warsztaty odbędą się w Krakowie w dniach 7-11 września 2020 roku. Składać się będą z wykładów  i ćwiczeń praktycznych. Uczestnicy zostaną podzieleni na pięć pięcioosobowych grup. Każdy zespół opracuje projekt techniczny, a do realizacji projektu będzie miał do dyspozycji beton o objętości nie większej niż 0,5 m3, beton może być zbrojony. Odlewy wykonane będą w szalunkach indywidualnych zaprojektowanych i zmontowanych przez uczestników warsztatów, wielkości około 50 x 50 x 160 cm.

Architektura betonowa 2020: zgłoszenia

Zgłoszenia na warsztaty należy nadsyłać na adres: architekturabetonowa@pk.edu.pl z dopiskiem warsztaty betonowe 2020. Zgłoszenie powinno zawierać jeden wybrany projekt z dowolnego semestru, rok studiów i nazwę uczelni. Organizatorzy pokrywają koszty zakwaterowania w Krakowie i wyżywienia. Uczestnicy będą proszeni o przesłanie zgody dziekana macierzystego wydziału na wzięcie udziału w warsztatach. Lista zakwalifikowanych osób zostanie podana 15 czerwca 2020.

Więcej informacji można znaleźć na stronie warsztatów.

Tagi:
Studio Zoochitecture: Iza Rutkowska przekształca kolejne przestrzenie publiczne według pomysłu dzieci Najpierw był Madryt, teraz Wilno, wkrótce będzie Warszawa. Artystka Iza Rutkowska wraz ze studiem Zoochitecture przeprojektowuje przestrzenie publiczne według pomysłów najmłodszych. 15 października ruszają w Warszawie warsztaty dla dzieci. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy!
SPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie Do 30 maja trwa rejestracja na Survival Budowlany SPOT 2020. Organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów kierunków technicznych z całej Polski. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.
Spółdzielcy dla klimatu – warsztaty Spółdzielnie mają niebagatelny wpływ na funkcjonowanie architektury, w tym jej dostosowanie do współczesnych wyzwań klimatycznych. W Warszawskim Pawilonie Architektury Zodiak rozpoczyna się cykl warsztatów dla przedstawicieli warszawskich spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych
Uwaga, zabytek! Gra spacerowa i kolejne warsztaty w Warszawie Gra spacerowa wokół pałacu Branickich w Warszawie i parku Rydza-Śmigłego jest kontynuacją cyklu spotkań pod hasłem „Uwaga, zabytek!”, który trwa do 10 grudnia tego roku
Obiekt Niemożliwy projektu Dariusza Kozłowskiego – zapisy na warsztaty w Krakowie! Już 18 października w Krakowie stanie Obiekt Niemożliwy autorstwa profesora Dariusza Kozłowskiego – wyrafinowany apel o piękno w architekturze. Trwają zapisy na warsztaty i spotkanie z architektem.
Mood for Wood 2019 – relacja z 5. edycji warsztatów studenckich w Poznaniu 62 metry sześcienne drewna wykorzystali uczestnicy 5. edycji międzynarodowych warsztatów projektowych Mood for Wood. Dzięki ich pracy w przestrzeni publicznej Poznania pojawiły się nowe meble miejskie, które nie tylko służą rekreacji, ale wspierają też działania z zakresu edukacji ekologicznej.