Architektura MuratorStudenciArchitektura Betonowa 2020, czyli Gra o Tron: warsztaty studenckie

Architektura Betonowa 2020, czyli Gra o Tron: warsztaty studenckie

Zakład Architektury Mieszkaniowej i Kompozycji Architektonicznej IPA WA PK, Katedra Technologii Materiałów Budowlanych WIMiC AGH, Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz PERI Polska zapraszają  studentów wydziałów architektury oraz szkół artystycznych do udziału w warsztatach Architektura betonowa 2020. Zgłoszenia do 1 czerwca.

Architektura Betonowa 2018. Konkurs na pracę dyplomową

Już na początku września odbędą się w Krakowie warsztaty studenckie Architektura betonowa 2020. Tym razem pod hasłem Gra o Tron. Podczas pięciu dni zajęć z zakresu architektury i technologii betonu uczestnicy będą mieli możliwość zaprojektować, a następnie wykonać formy, które zostaną zabetonowane. Na koniec odbędzie się prezentacja i wystawa prac. Organizatorzy pokrywają koszt noclegów i wyżywienia, a także zapowiadają, że najlepsza realizacja stanie na terenie kampusu AGH w Krakowie.

Przebieg warsztatów Architektura betonowa 2020

Warsztaty odbędą się w Krakowie w dniach 7-11 września 2020 roku. Składać się będą z wykładów  i ćwiczeń praktycznych. Uczestnicy zostaną podzieleni na pięć pięcioosobowych grup. Każdy zespół opracuje projekt techniczny, a do realizacji projektu będzie miał do dyspozycji beton o objętości nie większej niż 0,5 m3, beton może być zbrojony. Odlewy wykonane będą w szalunkach indywidualnych zaprojektowanych i zmontowanych przez uczestników warsztatów, wielkości około 50 x 50 x 160 cm.

Architektura betonowa 2020: zgłoszenia

Zgłoszenia na warsztaty należy nadsyłać na adres: architekturabetonowa@pk.edu.pl z dopiskiem warsztaty betonowe 2020. Zgłoszenie powinno zawierać jeden wybrany projekt z dowolnego semestru, rok studiów i nazwę uczelni. Organizatorzy pokrywają koszty zakwaterowania w Krakowie i wyżywienia. Uczestnicy będą proszeni o przesłanie zgody dziekana macierzystego wydziału na wzięcie udziału w warsztatach. Lista zakwalifikowanych osób zostanie podana 15 czerwca 2020.

Więcej informacji można znaleźć na stronie warsztatów.

Tagi:
Kurs naturalnego projektowania w Gniewoszowie Są jeszcze miejsca na letni kurs naturalnego projektowania w Gniewoszowie w Kotlinie Kłodzkiej. Pięciodniowe warsztaty poprowadzą architekci Magdalena Górska z pracowni eKodama, Tomasz Mielczyński z biura TXMA oraz Ben Lazar, specjalista od permakultury.
Architektura Betonowa 2021 – Gra o tron [FOTOREALACJA] Zakończyła się 6. edycja warsztatów studenckich Architektura Betonowa 2021. 24 studentów z Krakowa, Zielonej Góry, Warszawy, Wrocławia, Lublina i Poznania projektowało, a następnie wykonało fizyczne szalunki, aby na koniec wypełnić je mieszanką betonową i stworzyć niepowtarzalne rzeźby – trony.
Warsztaty MEDS Silesia Revival 2021 Warsztaty architektoniczno-designerskie MEDS Silesia 2021 trwają od 14 do 19 sierpnia. Hasło tegorocznej edycji, odnosi się do miejskiego i architektonicznego kontekstu Górnego Śląska jako terenu kopalń, szybów i fabryk.
O wolności w czasach izolacji - relacja z warsztatów studenckich Think Freedom Godziny spędzone na telekonferencjach, mnóstwo zdjęć, skanów, rozmów i e-maili. Tak wyglądały warsztaty, które odbyły się w po ogłoszeniu zawieszenia zajęć na uczelniach wyższych. Planowane były spotkania w Muzeum Żydowskim i synagodze w Oświęcimiu, jednak dynamiczna sytuacja epidemiczna w kraju zmusiła do zmiany formy warsztatów na zdalną.
Studio Zoochitecture: Iza Rutkowska przekształca kolejne przestrzenie publiczne według pomysłu dzieci Najpierw był Madryt, teraz Wilno, wkrótce będzie Warszawa. Artystka Iza Rutkowska wraz ze studiem Zoochitecture przeprojektowuje przestrzenie publiczne według pomysłów najmłodszych. 15 października ruszają w Warszawie warsztaty dla dzieci. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy!
SPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie Do 30 maja trwa rejestracja na Survival Budowlany SPOT 2020. Organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów kierunków technicznych z całej Polski. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.