Architektura MuratorStudenciKonkurs studencki: co wiesz o ekobudownictwie

Konkurs studencki: co wiesz o ekobudownictwie

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z warszawskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają studentów do udziału w konkursie na temat ekobudownictwa.

Konkurs studencki: co wiesz o ekobudownictwie
il. GettyImages

Zadaniem konkursowym jest przedstawienie w formie infografiki, krótkiego filmu lub eseju zagadnienia, które w kontekście ekobudownictwa wydaje się uczestnikom szczególnie ważne i przyszłościowe, a wiedza o nim warta rozpowszechnienia i stosowania.

Celem konkursu jest zachęcenie studentów do zmierzenia się z tematyką ekobudownictwa i ideą zrównoważonej architektury. Młodzi ludzie poprzez wykonanie zadania poznają rozwiązania, które bazują na odnawialnych źródłach energii i sprzyjają efektywności energetycznej budynków.

W 4-osobowym jury zasiadają architekci Anna Tofiluk (przewodnicząca), Jan Dowgiałło i Mateusz Płoszaj-Mazurek, a także Iwona Staruchowicz z Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Funkcję sekretarza pełni Paula Wasiak.

Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe: rower, hulajnoga elektryczna, smartwatch. Najlepsze prace będą ponadto zaprezentowane w specjalnej publikacji pokonkursowej. Miesięcznik „Architektura-murator” jest partnerem medialnym inicjatywy. Termin nadsyłania prac upływa 14 marca 2022 roku.  Więcej informacji oraz regulamin na stronie: www.domzklimatem.gov.pl.

Konkurs studencki: co wiesz o ekobudownictwie
Tagi:
Autor: (Red.)
Największa farma akwaponiczna w Europie powstaje w Czechach W Brnie powstanie największa pionowa farma akwaponiczna w Europie. Będzie mogła wytwarzać ponad 2 tony warzyw dziennie i 320 ton ryb rocznie. Za realizację przedsięwzięcia odpowiada czeska firma Future Farming.
Warszawa stawia na fotowoltaikę Do końca 2030 roku wszystkie budynki w Warszawie należące do urzędu miasta i miejskich jednostek mają zostać wyposażone w panele fotowoltaiczne – zapowiada ratusz. Właśnie uruchamia szeroki program rozwoju fotowoltaiki.
Konkurs na projekt domu przyjaznego dla klimatu Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z warszawskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają studentów i absolwentów wydziałów projektowych do udziału w konkursie na projekt ekologicznego domu jednorodzinnego.
Warszawski Standard Zielonego Budynku – ostatnie dni konsultacji społecznych To już ostatni moment na zabranie głosu w sprawie wytycznych dla Warszawskiego Standardu Zielonego Budynku. Uwagi można zgłaszać do 24 stycznia.
Victory Boogie Woogie: holenderski ekotunel Victory Boogie Woogie to najbardziej ekologiczny tunel w Europie. Tak przynajmniej twierdzą jego projektanci. Znajduje się na trasie Rotterdamsebaan, która połączyła w tym roku obwodnicę Hagi z autostradami A4 i A13.
Barometr zdrowych domów 2021 Zapraszamy na premierę kolejnej edycji raportu Barometr zdrowych domów. W spotkaniu on-line udział wezmą m.in. Agnieszka Sosnowska, dyrektor Departamentu Ochrony Powietrza i Polityki Miejskiej w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich i Kamil Wyszkowski,  przedstawiciel UN Global Compact Network Poland.