Miasta i metropolie. Podyplomowe studia miejskie 2019/2020

i

Autor: Archiwum Architektury Il. JJuni

Miasta i metropolie. Podyplomowe studia miejskie 2020/2021

2019-08-21 16:14

Jesienią rusza kolejna, ósma już edycja studiów podyplomowych „Miasta i metropolie” prowadzonych przez Instytut Badań Przestrzeni Publicznej w Warszawie. Wśród wykładowców m.in. Sławomir Gzell, Jerzy Porębski i Monika Arczyńska i Łukasz Pancewicz.

Studia powstały jako rezultat współpracy Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, co przekłada się na ich profil, łączący perspektywę naukową z podejściem kreatywnym. Podstawową ideą jest stworzenie bazy do współpracy pomiędzy światem akademickim a środowiskiem mającym realny wpływ na kształt przestrzeni publicznej.

Studia miejskie adresowane są do osób chcących brać czynny udział w tworzeniu lepszego, funkcjonalnego miasta i warunków życia w nim. Skierowane są do wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoje naukowe kompetencje, poznać specyfikę działania w różnych obszarach miejskich aktywności, a także poszukują humanistycznego podejścia do sprawnego i skutecznego działania w mieście – czytamy na stronie IBPP.

Czytaj też: Architektura: studia w Polsce. Jak wyglądają, jak się dostać, gdzie najlepiej studiować architekturę |

Program podzielony jest według siedmiu bloków tematycznych: procesy metropolizacyjne, miasto w sieci relacji, zarządzanie projektami miejskimi, procesy rewitalizacyjne, sztuka w mieście, miasta polskie w systemie innowacji, planowanie i strategie rozwojowe polskich miast. W efekcie można zdobyć m.in. umiejętność planowania i tworzenia projektów związanych z kulturą w mieście, znajomość zasad kształtowania przestrzeni publicznej czy umiejętność prowadzenia efektywnych konsultacji społecznych. Studia trwają dwa semestry. Zajęcia będą odbywają się w soboty i niedziele, co 2-3 tygodnie. Rekrutacja na rok akademicki 2020/2021 potrwa do 30 września. Więcej informacji na stronie www.ibpp.pl.

Zobacz także film promocyjny: dlaczego warto studiować miasto?