Nowy cykl studenckich webinarów na temat konstrukcji dachów

i

Autor: Archiwum Architektury Studenckie webinary Dorken; fot. AdobeStock

Nowy cykl studenckich webinarów na temat konstrukcji dachów

2022-01-18 18:32

Uniwersytet Zielonogórski, Politechnika Warszawska, Politechnika Śląska, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie – to uczelnie, których studenci wzięli już udział w webinarach i warsztatach prowadzonych przez ekspertów firmy Dörken. W nowym roku producent membran dachowych zapowiada kontynuację cyklu zawodowych szkoleń.

Pod koniec ubiegłego roku eksperci firmy Dörken rozpoczęli cykl szkoleń, które mają za zadanie przybliżyć studentom zagadnienia związane z konstrukcją dachów różnego typu. W tym roku zamierzają go kontynuować. Tematyka nowej odsłony przedsięwzięcia dotyczyć będzie m.in. dachów zielonych, retencji wody opadowej, pokryć dachów skośnych czy renowacji dachów w obiektach zabytkowych. Inicjatywa kierowana jest przede wszystkim do studentów architektury, budownictwa ogólnego, inżynierii środowiska, architektury krajobrazu i konserwacji zabytków. Nowoczesne projektowanie wymaga znajomości nowoczesnych rozwiązań. W przypadku pokryć dachowych coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych materiałów takich jak deski i papa, na rzecz lżejszych i bardziej efektywnych, paroprzepuszczalnych membran wstępnego krycia. Ich zastosowanie wpisuje się w ideę budownictwa energooszczędnego czy wręcz ekologicznego, a są to trendy, które coraz mocniej zaznaczają się we współczesnym budownictwie. W trakcie szkoleń omawiamy zagadnienia związane z najważniejszymi cechami membran wstępnego krycia oraz ich zastosowania w konstrukcjach takich jak dachy zielone, skośne czy zabytkowe – tłumaczy Jacek Poziemski, ekspert Dörken.

Czytaj też: Design Przyszłości. Najlepszy projekt SunRoof 2021: ruszył międzynarodowy konkurs |Specjalistyczne webinary oraz szkolenia stacjonarne odbyły się do tej pory dla studentów Instytutu Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego, Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie czy Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. Ich słuchacze mogli zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi projektowania dachów zielonych oraz poznać służące temu nowoczesne narzędzie, jakim jest kalkulator retencji WaterFolder. Studenci Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej wzięli natomiast udział w webinarze na temat renowacji dachów zabytkowych, który eksperci omówili na przykładzie dachu gdańskiej Bazyliki Mariackiej.Kolejne warsztaty oraz webinary prowadzone przez ekspertów Dörken zapowiadane są także w roku 2022. Firma zaprasza do udziału wydziały, instytuty oraz koła naukowe, których profil związany jest z tematyką budownictwa ogólnego, inżynierii materiałów, architektury czy renowacji zabytków.

ZAPISZ SIĘ