Architektura MuratorStudenciOSSA Spatium i pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu studenckiego

OSSA Spatium i pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu studenckiego

Trwa kolejna edycja Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury, tym razem pod nazwą Spatium i w wersji hybrydowej, częściowo odbywającej się on-line. Tradycyjnie towarzyszą jej rozmowy tutorskie, wystawy i praca twórcza, ale po raz pierwszy – ogólnopolski konkurs studencki.

OSSA Spatium i pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu studenckiego
Refektarz w opactwie cystersów w Lubiążu; fot. P. R. Schreyner, CC BY-SA 3.0

OSSA Spatium, czyli najnowsza, hybrydowa wersja Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury, rozpoczęła się 18 września. Za nami część teoretyczna. Teraz startuje część projektowa. Uczestnicy pracować będą w przestrzeniach opuszczonego opactwa cystersów w Lubiążu. 9 października organizatorzy ogłoszą temat i formę Wstępniaka. Na zgłoszenia, ale tylko w grupach dwu-, czteroosobowych, czekać będą do 16 października. Trzy dni później opublikowane zostaną zasady i regulamin pierwszego ogólnopolskiego konkursu studenckiego towarzyszącego Ossie. Nagrodą główną będzie realizacja projektu, o wartości 10 000 zł, w murach klasztoru cystersów.

Czytaj też: Najważniejsze konkursy dla młodych architektów |

Wszystkich uczestników konkursu oraz stałych bywalców Ossy, ale także każdego zainteresowanego organizatorzy zapraszają 24 października na nieoficjalny dzień w Lubiążu. Chcemy, żeby każdy miał szansę poczuć niezwykłą atmosferę tego obiektu! Poza tym OSSA bez wspólnego spotkania, chociażby jednodniowego, to nie OSSA! – tłumaczą. Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano 20 listopada. więcej informacji na stronie www.ossa.com.pl.


Autor: (Red.)
Nagroda BDA-SARP 2020 – wyniki konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Integracyjną SARP i niemieckie zrzeszenie architektów BDA wybrały najlepsze projekty studenckie 2020 roku. Międzynarodowe jury przyznało Grand Prix oraz pięć wyróżnień. Prezentujemy laureatów Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP.
Plac Wiosny Ludów w Poznaniu: wyniki konkursu Władze Poznania zwróciły się do studentów architektury w całym kraju z propozycją zaprojektowania nowej zabudowy i aranżacji placu Wiosny Ludów. Wyniki rozstrzygniętego niedawno konkursu posłużą miastu do dalszych prac planistycznych.
Znamy laureatów konkursu na oświetlenie Obiektu Niemożliwego Z okazji 25-lecia „A-m” redakcja zaprosiła trzech architektów, by zmierzyli się z pojęciem niemożliwości i poprzez symboliczną instalację spróbowali wyrazić istotę swoich zmagań w architekturze. W ten sposób w trzech polskich miastach stanęły Obiekty Niemożliwe autorstwa Dariusza Kozłowskiego, Przema Łukasika i Jerzego Łątki. Ich budowie towarzyszył specjalny konkurs studencki zorganizowany wspólnie z firmą Zumtobel.
Patchwork Łódź – konkurs na projekt przestrzeni na terenie zakładów Scheiblera Firma Echo Investment ogłasza konkurs studencki na zaprojektowanie przestrzeni publicznych dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera w Łodzi. Do wygrania miesięczne praktyki w renomowanych pracowniach.
Jubileuszowy konkurs studencki „Architektury-murator” Z okazji 25-lecia redakcja „Architektury-murator” wraz z firmą Zumtobel organizuje konkurs studencki na oświetlenie jednego z trzech Obiektów Niemożliwych. Pula nagród wynosi 10 000 zł, w tym Grand Prix 7000 zł. Rejestracja do 28 października!
Polacy zwyciężyli w międzynarodowym konkursie Hubert Różewicz, Bartosz Kołodziejczuk i Damian Konieczny z Wrocławia zdobyli główną nagrodę w konkursie ideowym na projekt domu dla Świętego Mikołaja.