Architektura MuratorStudenciOSSA Spatium i pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu studenckiego

OSSA Spatium i pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu studenckiego

Trwa kolejna edycja Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury, tym razem pod nazwą Spatium i w wersji hybrydowej, częściowo odbywającej się on-line. Tradycyjnie towarzyszą jej rozmowy tutorskie, wystawy i praca twórcza, ale po raz pierwszy – ogólnopolski konkurs studencki.

OSSA Spatium i pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu studenckiego
Refektarz w opactwie cystersów w Lubiążu; fot. P. R. Schreyner, CC BY-SA 3.0

OSSA Spatium, czyli najnowsza, hybrydowa wersja Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury, rozpoczęła się 18 września. Za nami część teoretyczna. Teraz startuje część projektowa. Uczestnicy pracować będą w przestrzeniach opuszczonego opactwa cystersów w Lubiążu. 9 października organizatorzy ogłoszą temat i formę Wstępniaka. Na zgłoszenia, ale tylko w grupach dwu-, czteroosobowych, czekać będą do 16 października. Trzy dni później opublikowane zostaną zasady i regulamin pierwszego ogólnopolskiego konkursu studenckiego towarzyszącego Ossie. Nagrodą główną będzie realizacja projektu, o wartości 10 000 zł, w murach klasztoru cystersów.

Czytaj też: Najważniejsze konkursy dla młodych architektów |

Wszystkich uczestników konkursu oraz stałych bywalców Ossy, ale także każdego zainteresowanego organizatorzy zapraszają 24 października na nieoficjalny dzień w Lubiążu. Chcemy, żeby każdy miał szansę poczuć niezwykłą atmosferę tego obiektu! Poza tym OSSA bez wspólnego spotkania, chociażby jednodniowego, to nie OSSA! – tłumaczą. Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano 20 listopada. więcej informacji na stronie www.ossa.com.pl.


Autor: (Red.)
Architektura Betonowa 2022: kolejna odsłona ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z wykorzystaniem betonu Poznaliśmy wyniki 23. edycji konkursu Architektura Betonowa na najlepszą pracę dyplomową, w której wykorzystano beton. Wśród laureatów absolwenci wydziałów architektury Politechniki Śląskiej, Warszawskiej i Krakowskiej.
Architecture Student Contest 2022: międzynarodowe pomysły dla warszawskiej Pragi Prezentujemy wyniki tegorocznej edycji Architecture Student Contest. Po raz pierwszy w historii uczestnicy musieli się zmierzyć z przestrzenią usytuowaną w Polsce, a konkretnie na warszawskiej Pradze. Wśród zwycięzców są reprezentanci Politechniki Śląskiej.
Roca One Day Design Challenge: IV edycja konkursu dla młodych architektów Już 15 października powraca międzynarodowy konkurs dla młodych zdolnych projektantów. Tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” po raz kolejny odbędzie się w formule on-line. Zadaniem uczestników będzie stworzenie oryginalnych i innowacyjnych produktów związanych z przestrzenią łazienkową w ciągu zaledwie jednego dnia. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.
Wyniki konkursu studenckiego na zagospodarowanie rynku w Kazimierzu Biskupim Politechnika Poznańska we współpracy z gminą Kazimierz Biskupi zorganizowała konkurs dla studentów wydziału architektury na zagospodarowanie rynku i terenów wokół zbiornika w Kozarzewku. Wyniki mają zostać wykorzystane przy pracach związanych z modernizacją tych przestrzeni.
Konkurs Drewno w Architekturze 2022: kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu studenckiego Wydział Architektury Politechniki Białostockiej ogłasza czwartą edycję konkursu na najlepsze projekty magisterskie, w których ukazano walory drewna. W konkursie tradycyjnie przewidziano nagrody zarówno dla autorów, jak i promotorów prac.
Tereny przy Roosevelta w Poznaniu: konkurs studencki Miasto Poznań zaprasza do udziału w konkursie studenckim na zagospodarowania terenów przy ulicy Roosevelta. Pula nagród wynosi 20 tys. zł.