Architektura MuratorStudenciProjektowanie domu jednorodzinnego: bezpłatny kurs Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej

Projektowanie domu jednorodzinnego: bezpłatny kurs Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej

Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej zaprasza studentów, absolwentów oraz praktyków do udziału w bezpłatnym kursie projektowania domów jednorodzinnych. Zapisy do 30 maja 2022 roku.

Projektowanie domu jednorodzinnego: bezpłatny kurs Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej
il. serwis prasowy Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej

Projektowanie architektoniczne to proces, w którym bierze udział wiele osób. Z budownictwem mieszkaniowym spotykamy się wszyscy: jako projektanci i jako użytkownicy. Kurs przybliży uczestnikom poszczególne etapy projektowania domu jednorodzinnego, od analiz przez tworzenie koncepcji i jej prezentację. Przekazuje wiedzę, dzięki której będzie łatwiej podejmować decyzje projektowe – czytamy w informacji prasowej Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Opracowany przez uczelnię kurs składa się z czterech modułów: od wprowadzenia do architektury, przez projektowanie wstępne, tworzenie koncepcji i cyfrowego modelu, po końcową prezentację projektu. Uczestnicy mają do dyspozycji teksty, grafiki, filmy z kolejnych etapów tworzenia projektu oraz modele 3D do prześledzenia poszczególnych kroków tworzenia takich modeli.

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, który chcą rozpocząć przygodę z projektowaniem architektonicznym. Organizatorzy zapraszają studentów, absolwentów oraz praktyków. Wszystkich, którzy chcą zdobyć podstawową wiedzę z zakresu teorii projektowania, praktycznego tworzenia formy i programu funkcjonalnego oraz modelowania w 3D i poznać podstawy technologii BIM (Building Information Modeling). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: navoica.pl.

Jak urządzić bezpieczną łazienkę dla seniora Dom jest naszą twierdzą. Chcemy czuć się w nim bezpiecznie i komfortowo, bez względu na wiek i ograniczenia. Dotyczy to przede wszystkim łazienki, która powinna być przestrzenią przyjazną także dla osób starszych. Podpowiadamy, jak urządzić łazienkę dla seniora!
Darmowe kursy architektury on-line: MIT, Yale, Ohio State i University of Michigan Jak wygląda nauczanie projektowania architektonicznego i historii architektury na wiodących uczelniach w USA. Pięć najciekawszych, darmowych kursów on-line: MIT, Yale, Ohio State University i University of Michigan.
Polska Zagroda: nowoczesne siedlisko według BXBstudio W miejscu pięciu dawnych budynków gospodarczych architekci z BXBstudio zaprojektowali pięć nowych, w typologii nowoczesnej stodoły. Połączone bryły tworzą współczesne siedlisko, które poprzez pomosty i kładkę na piętrze zintegrowano z otaczającą zielenią.
Dom Graniczny w Rybniku według pracowni Toprojekt Dom Graniczny z jednej strony zamyka wnętrza na hałas dobiegający z pobliskiej ulicy, z drugiej otwiera widoki na intymne patio i daleką perspektywę ogrodu. Prezentujemy najnowszą koncepcję pracowni Toprojekt.
Honay House w Dursztynie koło Nowego Targu Na szczycie góry Honaj w polskiej części Spisza stanął niewielki Honay House. Wakacyjny domek z prefabrykatów zaprojektowali architekci z polsko-chińskiego studia JANG.
Dom w parku Cietrzewia w Warszawie W willowej okolicy na warszawskich Włochach stanął nowy dom jednorodzinny według projektu pracowni Kruszewski Architekci. Prosta, powściągliwa bryła kadruje widoki na pobliski park z zespołem malowniczych stawów.
Dom podążający za słońcem. Nowa realizacja biura Inter-Arch Dom w podwarszawskim Józefosławiu miał być pełen światła i pomieścić czteroosobową rodzinę. By zapewnić optymalne nasłonecznienie wnętrz, architekci skomponowali budynek z dwóch brył o nieco odmiennych rzutach.
Dom jednorodzinny The Sunny w Konstancinie The Sunny to kolejny po Kamiennej Rezydencji Steinhaus i Dworku w Lesie + dom jednorodzinny, który Biuro Architektoniczne Barycz i Saramowicz realizuje w ścisłym centrum Konstancina.