Architektura MuratorStudenciProjektowanie domu jednorodzinnego: bezpłatny kurs Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej

Projektowanie domu jednorodzinnego: bezpłatny kurs Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej

Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej zaprasza studentów, absolwentów oraz praktyków do udziału w bezpłatnym kursie projektowania domów jednorodzinnych. Zapisy do 30 maja 2022 roku.

Projektowanie domu jednorodzinnego: bezpłatny kurs Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej
il. serwis prasowy Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej

Projektowanie architektoniczne to proces, w którym bierze udział wiele osób. Z budownictwem mieszkaniowym spotykamy się wszyscy: jako projektanci i jako użytkownicy. Kurs przybliży uczestnikom poszczególne etapy projektowania domu jednorodzinnego, od analiz przez tworzenie koncepcji i jej prezentację. Przekazuje wiedzę, dzięki której będzie łatwiej podejmować decyzje projektowe – czytamy w informacji prasowej Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Opracowany przez uczelnię kurs składa się z czterech modułów: od wprowadzenia do architektury, przez projektowanie wstępne, tworzenie koncepcji i cyfrowego modelu, po końcową prezentację projektu. Uczestnicy mają do dyspozycji teksty, grafiki, filmy z kolejnych etapów tworzenia projektu oraz modele 3D do prześledzenia poszczególnych kroków tworzenia takich modeli.

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, który chcą rozpocząć przygodę z projektowaniem architektonicznym. Organizatorzy zapraszają studentów, absolwentów oraz praktyków. Wszystkich, którzy chcą zdobyć podstawową wiedzę z zakresu teorii projektowania, praktycznego tworzenia formy i programu funkcjonalnego oraz modelowania w 3D i poznać podstawy technologii BIM (Building Information Modeling). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: navoica.pl.

Jak urządzić bezpieczną łazienkę dla seniora Dom jest naszą twierdzą. Chcemy czuć się w nim bezpiecznie i komfortowo, bez względu na wiek i ograniczenia. Dotyczy to przede wszystkim łazienki, która powinna być przestrzenią przyjazną także dla osób starszych. Podpowiadamy, jak urządzić łazienkę dla seniora!
Darmowe kursy architektury on-line: MIT, Yale, Ohio State i University of Michigan Jak wygląda nauczanie projektowania architektonicznego i historii architektury na wiodących uczelniach w USA. Pięć najciekawszych, darmowych kursów on-line: MIT, Yale, Ohio State University i University of Michigan.
Dom Wiatrak koło Lubartowa Pozornie sentymentalny pomysł, by zamieszkać w wiatraku, skłania do przemyśleń dotyczących problemów niezwykle współczesnych  – o projekcie Michała Kucharskiego i Mateusza Piwowarskiego pisze Tomasz Michalak.
Dom własny architekta w Tryszczynie koło Bydgoszczy Dom własny architekta to zwykle manifest postawy twórczej i laboratorium pomysłów projektowych. Taki właśnie jest dom w Tryszczynie koło Bydgoszczy, zaprojektowany dla Adama Kozłowskiego z pracowni AKKT.
Dom Robak w Zabłociu To prototyp, który powstał w wyniku przemyślanego procesu twórczego. Jego elewacja, niczym skóra, chroni mikrokosmos przestrzeni wewnętrznej –  o projekcie Piotra Kuczi pisze Małgorzata Adamowicz-Nowacka.
Willa w Żółwinie: energooszczędny dom w technologii CLT Willa w Żółwinie to energooszczędny, parterowy dom zbudowany w technologii CLT. Konstrukcja powstała w zaledwie dwa tygodnie, a cały dom w nieco ponad pół roku. Za projekt obiektu odpowiada polski oddział duńskiego biura Bjerg Arkitektur.
Dom z Grafitu na warszawskich Włochach Dom z Grafitu stanął w heterogenicznej zabudowie Starych Włoch. Rozrzeźbioną bryłą i czarną klinkierową elewacją wyraźnie wyróżnia się na tle sąsiedztwa. Budynek zaprojektowała pracownia Paweł Lis Architekci.
Konkurs na projekt domu przyjaznego dla klimatu: wyniki Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z warszawskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich rozstrzygnęły konkurs na projekt ekologicznego domu jednorodzinnego. Zwyciężyła Zlata Hrabtsevich z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Przyznano też nagrody za drugie i trzecie miejsce oraz 8 wyróżnień!