Wydział Architektury PW wraz z warszawskim kinem Iluzjon przeprowadził konkurs na przedproże kina Iluzjon. Uczestnicy mieli za zadanie zaaranżować przestrzeń wokół kina spełniającą między innymi funkcję informacyjną (repertuar i historia miejsca) i rekreacyjną z możliwością korzystania z istniejącej kawiarni. Projekty musiały oddziaływać na otaczającą przestrzeń, mieć czytelny wyraz architektoniczny i funkcjonować przez cały rok. Konkurs miał charakter zamknięty i przeznaczony był dla studentów drugiego semestru studiów inżynierskich. Studenci pracowali w dwuosobowych zespołach w ramach zajęć z kursu Projektowanie wstępne, w grupach prowadzonych przez: Jana Mazura i Dariusza Chychłowskiego, Krzysztofa Koszewskiego i Jacka Kopczewskiego, Annę Wierzbicką i Piotra Bujnowskiego, Justynę Dziedziejko i Witolda Andrzeja Orzechowskiego, Michała Brutkowskiego i Stanisława Karłowskiego, Michała Adamczyka i Mikołaja Kwiecińskiego, Agnieszkę Kwiecińską i Piotra Kudelskiego. W sumie w konkursie wzięło udział blisko 170 studentów. Sąd konkursowy w składzie: Marek Świerczyński (WA PW), Aleksander Chylak (WA PW), reżyser Robert Gliński (Filmoteka Narodowa), Tadeusz Żera (Filmoteka Narodowa), Witold Szymanik (WSC), przyznał trzy nagrody i wyróżnienie. Swoją nagrodę wręczył też mięsięcznik „A-m”.

i
I nagroda
Praca numer 100001
Autorzy: Julia Kazimierska, Daniel Muchin
Prowadzący: arch. Michał Brutkowski, arch. Stanisław Karłowski
Uzasadnienie jury
Nagrodę przyznano za wprowadzenie współczesnych elementów zagospodarowania, nienaruszających zabytkowej architektury budynku kina i za spójność aranżacji „przedpola” z funkcją filmoteki. OPIS AUTORSKI (FRAGMENT) Idea powstałej formy było połaczenie dwóch przeciwstawnych koncepcji. Całkowicie transparentna struktura pozwala skupić cała uwagę na estetyce architektury kina ,stanowiac jedynie dodatek do głównego obiektu.

i
II nagroda
Praca numer 264129
Autorzy: Weronika Krygicz, Anna Szefer
Prowadzący: arch. Michał Brutkowski, arch, Stanisław Karłowski
Uzasadnienie jury
Jury przyznało nagrodę za nienaruszanie kompozycji „przedproża”, oszczędność środków wyrazu, za koncepcję posadzki, nawiązującej do stylistyki dawnego czarno-białego kina.
Opis autorski (fragment)
W kubicznych elementach będących przestrzenną kontynuacją posadzki odnaleźć możemy miejsce odpoczynku i ekrany dotykowe informujące o historii kina i aktualnym repertuarze.

i
III nagroda
Praca numer 297065
Autorzy: Justyna Repko, Katarzyna Twardowska
Prowadzący: arch. Justyna Dziedziejko, arch. Witold Andrzej Orzechowski
Uzasadnienie jury
Nagrodę przyznano za oryginalną formę „przedproża” w kontekście funkcji kina, za twórcze nawiązanie do tej funkcji.

i
Wyróżnienie
Praca numer 777721
Autorzy: Aleksandra Giermasińska, Hubert Konarowski
Prowadzący: dr hab. arch. Anna Wierzbicka, arch. Piotr Bujnowski
Uzasadnienie jury
Nagrodę przyznano za oryginalną formę „przedproża” w kontekście funkcji kina.

i
Nagroda „A-m”
Praca numer 141704
Autorzy: Dominika Dydyszko, Marta Wiśniewska
Prowadzący: arch. Justyna Dziedziejko, arch. Witold Andrzej Orzechowski
Uzasadnienie jury
Nagrodę przyznano za oryginalną i spójną koncepcję „przedproża”, funkcjonalność i prostotę.