Architektura MuratorStudenciWyniki konkursu City Meble

Wyniki konkursu City Meble

Znamy wyniki konkursu dla młodych projektantów organizowanego przez gdańską Galerię Wnętrz City Meble. Tematem tegorocznej edycji było zaprojektowanie inspirującego akcesorium użytkowego do przestrzeni pracy.

Wyniki konkursu City Meble
Base, proj. Agnieszka Cieszanowska, wyróżnienie w konkursie Galerii Wnętrz City Meble

Konkurs Galerii Wnętrz City Meble skierowany był do studentów i absolwentów kierunków artystycznych, przede wszystkim wzornictwa i architektury wnętrz. Zadaniem, jakie organizatorzy postawili przed  uczestnikami, było zaprojektowanie designerskiego produktu TRE do współczesnego wnętrza. Tym razem była to przestrzeń do pracy. W jury pod przewodnictwem Tomka Rygalika znaleźli się: Marcelina Plichta-Webnik z firmy TRE product, Filip Ludka z ASP w Gdańsku, Marek Bogacki, dyrektor Galerii Wnętrz City Meble, architekt Magda Kupis-Bojakowska oraz Fabian Adaszewski z firmy Bo Concept.

Do udziału w tegorocznej, czwartej już edycji zgłoszono 28 prac. Zwyciężyła Maria Czapska z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie z propozycją kosza na śmieci Warp. Nagrodzony projekt zostanie wyprodukowany przez współorganizatora konkursu, firmę TRE Tomka Rygalika, i włączony do kolekcji marki. Zwyciężczyni będzie miała okazję współpracować z zespołem TRE przy wdrożeniu projektu do produkcji, opracowywaniu strategii sprzedaży i wprowadzaniu produktu na rynek. Ponadto nagrodą za pierwsze miejsce, podobnie jak w poprzednich edycjach, jest wyjazd na międzynarodowe targi mebli i designu w Mediolanie – Salone del Mobile 2021. Organizator zapewnia wejściówki, jak również przelot i pobyt w hotelu – czytamy w informacji prasowej.

Kosz Warp może służyć jako pojemnik na biurowe odpady lub być wykorzystywany do przechowywania papieru, magazynów, katalogów itp. Inspiracją do projektu był proces wyplatania wiklinowych koszy. Kiedy podstawa kosza jest już skończona, gałązki osnowy rozkładają się na zewnątrz, tworząc delikatną, lekką formę – tłumaczy Maria Czapska.

W tegorocznej edycji zostały przyznane także trzy wyróżnienia. Wszystkie zdobyły studentki warszawskiej ASP. Pierwsze za projekt pt. „Base” otrzymała Agnieszka Cieszanowska. Jej marmurowa forma skrywa wiele funkcji: może służyć do przechowywania wizytówek lub karteczek z notatkami, być wykorzystywana jako pojemnik na pióro i ołówki czy inne małe przedmioty, a także jako przycisk do papieru.

Kolejne wyróżnienie otrzymała Emilia Kolanowska za dwie przesłane prace. Pierwszy projekt to prosty organizer na biurko o formie opartej na układzie podstawowych figur geometrycznych, drugi to organizer do powieszenia na ścianie, składający się z metalowego stelażu oraz montowanych na magnes modułów o różnych funkcjach.

Trzecie wyróżnienie otrzymała Xenia Kwiatkowska za Nazo Set – minimalistyczny zestaw trzech drewnianych kostek możliwy do ułożenia w różnych konfiguracjach. Zachęca użytkownika do krewatywności, motywując go do rozwiązania kwestii organizacji przestrzeni pracy.

Dotychczas dzięki konkursowi Galerii Wnętrz City Meble wdrożono do produkcji m.in. projekt kanapy „Fumi” Marty Adamczyk, nagrodzony w pierwszej edycji czy wazon „GAP Vase" Anny Jurgielewicz.

Architekt Wnętrz – pobierz nowe wydanie! W najnowszym wydaniu magazynu „Architekt Wnętrz” m.in. prezentacja niecodziennej adaptacji XIV-wiecznego kościoła w Gironelli, rozmowa z projektantką Mają Ganszyniec, trendy w projektowaniu przestrzeni komercyjnych.
Szkoła dla ukraińskich dzieci projektu xystudio Szkoła dla dzieci z Ukrainy urządzona w biurowcu myhive Mokotów Two według projektu xystudio funkcjonuje już ponad miesiąc. Prezentujemy pierwsze zdjęcia realizacji.
Wnętrze Roku SAW 2022: startuje II edycja konkursu na najlepsze projekty wnętrzarskie Rusza II edycja konkursu Wnętrze Roku SAW. Jurorzy wyłonią najlepsze wnętrza prywatne i publiczne z lat 2019-2022. „Architektura-murator” po raz kolejny jest patronem medialnym konkursu.
Projekt WYWIAD: Roland Stańczyk o istocie zawodu architekta wnętrz Rolą architekta jest stworzenie ramy, którą mieszkańcy będą wypełniać swoimi pragnieniami, swoją osobowością, swoimi zainteresowaniami. Jeżeli podejmuje się decyzje za innych, trzeba to robić niezwykle odpowiedzialnie – przestrzega Roland Stańczyk. Prezentujemy nowy odcinek z realizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz cyklu „Projekt WYWIAD”. Tym razem bohaterem materiału jest architekt Roland Stańczyk, założyciel pracowni RS Studio Projektowe.
Pierogarnia Syrena Irena: nowa realizacja biura Projekt Praga Syrena Irena to nowy warszawski lokal z pierogami i... wódką. Ton eklektycznym wnętrzom nadają minimalistyczne grafiki od Mamastudio. Ta nawiązująca do stylistyki lat 60. identyfikacja stała się inspiracją dla architektów z pracowni Projekt Praga.
Mieszkanie Kos w Poznaniu: apartament z przestrzenią do pracy Apartament zlokalizowany na trzecim piętrze budynku w centrum Poznania powstał w wyniku połączenia dwóch mieszkań. Projekt zakładał zaprojektowanie wnętrza w taki sposób, by możliwe było połączenie funkcji mieszkalnej z przestrzenią do pracy.