Architektura MuratorStudenciWyniki konkursu City Meble

Wyniki konkursu City Meble

Znamy wyniki konkursu dla młodych projektantów organizowanego przez gdańską Galerię Wnętrz City Meble. Tematem tegorocznej edycji było zaprojektowanie inspirującego akcesorium użytkowego do przestrzeni pracy.

Wyniki konkursu City Meble
Base, proj. Agnieszka Cieszanowska, wyróżnienie w konkursie Galerii Wnętrz City Meble

Konkurs Galerii Wnętrz City Meble skierowany był do studentów i absolwentów kierunków artystycznych, przede wszystkim wzornictwa i architektury wnętrz. Zadaniem, jakie organizatorzy postawili przed  uczestnikami, było zaprojektowanie designerskiego produktu TRE do współczesnego wnętrza. Tym razem była to przestrzeń do pracy. W jury pod przewodnictwem Tomka Rygalika znaleźli się: Marcelina Plichta-Webnik z firmy TRE product, Filip Ludka z ASP w Gdańsku, Marek Bogacki, dyrektor Galerii Wnętrz City Meble, architekt Magda Kupis-Bojakowska oraz Fabian Adaszewski z firmy Bo Concept.

Do udziału w tegorocznej, czwartej już edycji zgłoszono 28 prac. Zwyciężyła Maria Czapska z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie z propozycją kosza na śmieci Warp. Nagrodzony projekt zostanie wyprodukowany przez współorganizatora konkursu, firmę TRE Tomka Rygalika, i włączony do kolekcji marki. Zwyciężczyni będzie miała okazję współpracować z zespołem TRE przy wdrożeniu projektu do produkcji, opracowywaniu strategii sprzedaży i wprowadzaniu produktu na rynek. Ponadto nagrodą za pierwsze miejsce, podobnie jak w poprzednich edycjach, jest wyjazd na międzynarodowe targi mebli i designu w Mediolanie – Salone del Mobile 2021. Organizator zapewnia wejściówki, jak również przelot i pobyt w hotelu – czytamy w informacji prasowej.

Kosz Warp może służyć jako pojemnik na biurowe odpady lub być wykorzystywany do przechowywania papieru, magazynów, katalogów itp. Inspiracją do projektu był proces wyplatania wiklinowych koszy. Kiedy podstawa kosza jest już skończona, gałązki osnowy rozkładają się na zewnątrz, tworząc delikatną, lekką formę – tłumaczy Maria Czapska.

W tegorocznej edycji zostały przyznane także trzy wyróżnienia. Wszystkie zdobyły studentki warszawskiej ASP. Pierwsze za projekt pt. „Base” otrzymała Agnieszka Cieszanowska. Jej marmurowa forma skrywa wiele funkcji: może służyć do przechowywania wizytówek lub karteczek z notatkami, być wykorzystywana jako pojemnik na pióro i ołówki czy inne małe przedmioty, a także jako przycisk do papieru.

Kolejne wyróżnienie otrzymała Emilia Kolanowska za dwie przesłane prace. Pierwszy projekt to prosty organizer na biurko o formie opartej na układzie podstawowych figur geometrycznych, drugi to organizer do powieszenia na ścianie, składający się z metalowego stelażu oraz montowanych na magnes modułów o różnych funkcjach.

Trzecie wyróżnienie otrzymała Xenia Kwiatkowska za Nazo Set – minimalistyczny zestaw trzech drewnianych kostek możliwy do ułożenia w różnych konfiguracjach. Zachęca użytkownika do krewatywności, motywując go do rozwiązania kwestii organizacji przestrzeni pracy.

Dotychczas dzięki konkursowi Galerii Wnętrz City Meble wdrożono do produkcji m.in. projekt kanapy „Fumi” Marty Adamczyk, nagrodzony w pierwszej edycji czy wazon „GAP Vase" Anny Jurgielewicz.

Projekt WYWIAD: Jacek Tryc Prezentujemy najnowszy odcinek z realizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz cyklu „Projekt Wywiad”. Tym razem głównym bohaterem materiału jest architekt Jacek Tryc.
Wnętrze domu w Katowicach projektu biura 8486 W projekcie wnętrza architekci połączyli elementy na pozór do siebie nie pasujące, tworząc niepowtarzalną kompozycję materiałów, kolorów oraz form. Realizacja zdobyła nagrodę za najlepszy projekt wnętrzarski w tegorocznym konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego.
Seafood Station Restaurant & Oyster Bar w Warszawie projektu pracowni Sikora Wnętrza Inspiracją dla dwupiętrowej restauracji Seafood Station w Warszawie były targi rybne z różnych zakątków świata. Projekt aranżacji wnętrza opracował architekt Jan Sikora, właściciel pracowni Sikora Wnętrza.
Nowy numer „Architekta Wnętrz” do pobrania W bieżącym wydaniu „Architekta Wnętrz” poszukujemy m.in. tworzyw będących alternatywą dla plastiku, a na przykładzie nowo powstałych przestrzeni kawiarnianych omawiamy współczesne modele projektowania.
NINE's. Restaurant & Sports Bar: lokal Roberta Lewandowskiego w Browarach Warszawskich Na początku października w Browarach Warszawskich otwarto NINE's. Restaurant & Sports Bar: nowy koncept gastronomiczny należący do Roberta Lewandowskiego i jego wspólników. Projekt wnętrza opracowało Studio 370.
Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend Na warszawskiej Woli, nieopodal ronda Daszyńskiego, powstał pierwszy w Polsce hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Projekt wnętrz opracowało biuro Tremend, czerpiąc inspiracje zarówno z tętniącej życiem,  eklektycznej metropolii, jak i wciąż obecnej w niej dzikiej natury.