Only two weeks left to our Venice workshop!

So far we have received more than half of the surveys and we are waitting fot the rest. In the meantime, students prepare graphics, maps, viedos and collect data information about participating countries in this year's Biennale. We hope that informations gathered during workshop will allow a summation of knowledge about the most important challenges facing contemporary architecture.  

Już tylko dwa tygodnie zostały do naszego wyjazdu do Wenecji! Do tej pory udało nam się uzyskać ponad połowę ankiet i mamy nadzieję, że w przeciągu kilku dni uda nam się zebrać pozostałe. W międzyczasie studenci przygotowują grafikę, opracowują mapy i zbierają dane o krajach uczestniczących w tegorocznym Biennale.

Liczymy, że zebranym podczas warsztatów informacjom, będziemy mogli stworzyć globalne zestawienie o kondycji architektury na świecie, dowiedzieć się w jakich kierunkach rozwija się architektura, jakimi cechami charakteryzuje się architektura w poszczególnych krajach, co już zostało już zrobione a co nie, jaki wpływ na architekturę ma obecna sytuacja polityczna na świecie.

Tagi:
Udane Przedsięwzięcia w Zachęcie Podczas spotkania w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie zaprezentowano raport polskich studentów podsumowującego kondycję architektury na świecie.
Summarising presentation in Zachęta National Gallery of Art [GALLERY] At the end of the last year, on 15th December in Zachęta National Gallery of Art has conducted meeting summarising workshop. During the presentation has been presented printed version of the brochure.
Summarising report / Raport podsumowujący [PDF] Summarising report from Success Stories workshop. / Raport podsumowujący warsztaty studenckie Udane przedsięwzięcia
Summarising conference in Kraków [VIDEO] Presentation from summarising conference, that took place on 17th November at the headquarters of the International Cultural Centre in Kraków.
Udane przedsięwzięcia: prezentacja raportu studentów w Zachęcie Raport o stanie architektury światowej powstał w wyniku warsztatów studenckich zorganizowanych przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie oraz miesięcznik „Architektura-murator” podczas 15. Biennale Architektury w Wenecji. Jego publiczna prezentacja odbędzie się już 15 grudnia w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki.
15. Biennale Architektury w Wenecji – warsztaty studenckie Udane Przedsięwzięcia / Success Stories W trakcie tegorocznego biennale „Architektura-murator” wraz z Międzynarodowym Centrum Kultury zorganizowały w Wenecji warsztaty dla studentów polskich uczelni. W nawiązaniu do hasła wystawy, Raport z frontu, uczestnicy podsumowali prezentacje wszystkich 63 krajów biorących udział w wydarzeniu. Publikujemy najciekawsze historie zebrane podczas warsztatów. Odnoszą się one do tematów takich, jak oddolne działania, problemy uchodźców czy przystępne mieszkalnictwo. W numerze także podsumowanie tutorów: Macieja Siudy, Agaty Twardoch, Michała Wiśniewskiego i Ewy P. Porębskiej, zestawienie realizacji uznanych przez kuratorów poszczególnych pawilonów za najbardziej znaczące dla architektury reprezentowanych przez nich krajów oraz wykresy opracowane na podstawie zebranych danych wraz z ich analizą przygotowaną przez koordynatotkę warsztatów Beatę Tylec.