Raport podsumowujący warsztaty studenckie Udane przedsięwzięcia - Architektura Murator"> Summarising report / Raport podsumowujący [PDF] - Architektura-murator

Summarising report / Raport podsumowujący [PDF]

Summarising report from Success Stories workshop. / Raport podsumowujący warsztaty studenckie Udane przedsięwzięcia

Success Stories

To pierwszy tak obszerny raport o stanie architektury światowej. Publikacja jest wynikiem warsztatów Udane Przedsięwzięcia zorganizowanych przez nasz miesięcznik „Architektura-murator” we współpracy z Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Publiczna prezentacja raportu odbyła się 15 grudnia w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki. Wybrani w otwartym konkursie studenci z uczelni w całym kraju zwiedzili wszystkie prezentowane w 2016 roku w Wenecji pawilony narodowe, pozyskali odpowiedzi z rozesłanych do kilkudziesięciu zagranicznych architektów i kuratorów ankiet oraz zebrali dodatkowe dane; na tej podstawie stworzyli ponad 300 stronicowy raport o aktualnym stanie i wyzwaniach architektury na świecie. Cały projekt trwał 8 miesięcy. 15 grudnia w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, w ramach spotkania podsumowującego wydarzenie, przedstawione zostały najciekawsze przykłady architektonicznych przedsięwzięć w różnych krajach, wnioski wynikające z ankiet, również w ujęciach statystycznych.

See the booklet/Zobacz broszurę  --> UDANE PRZEDSIĘWZIĘCIA: RAPORT POLSKICH STUDENTÓW

Tagi:
Udane Przedsięwzięcia w Zachęcie Podczas spotkania w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie zaprezentowano raport polskich studentów podsumowującego kondycję architektury na świecie.
Summarising presentation in Zachęta National Gallery of Art [GALLERY] At the end of the last year, on 15th December in Zachęta National Gallery of Art has conducted meeting summarising workshop. During the presentation has been presented printed version of the brochure.
Summarising conference in Kraków [VIDEO] Presentation from summarising conference, that took place on 17th November at the headquarters of the International Cultural Centre in Kraków.
Udane przedsięwzięcia: prezentacja raportu studentów w Zachęcie Raport o stanie architektury światowej powstał w wyniku warsztatów studenckich zorganizowanych przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie oraz miesięcznik „Architektura-murator” podczas 15. Biennale Architektury w Wenecji. Jego publiczna prezentacja odbędzie się już 15 grudnia w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki.
15. Biennale Architektury w Wenecji – warsztaty studenckie Udane Przedsięwzięcia / Success Stories W trakcie tegorocznego biennale „Architektura-murator” wraz z Międzynarodowym Centrum Kultury zorganizowały w Wenecji warsztaty dla studentów polskich uczelni. W nawiązaniu do hasła wystawy, Raport z frontu, uczestnicy podsumowali prezentacje wszystkich 63 krajów biorących udział w wydarzeniu. Publikujemy najciekawsze historie zebrane podczas warsztatów. Odnoszą się one do tematów takich, jak oddolne działania, problemy uchodźców czy przystępne mieszkalnictwo. W numerze także podsumowanie tutorów: Macieja Siudy, Agaty Twardoch, Michała Wiśniewskiego i Ewy P. Porębskiej, zestawienie realizacji uznanych przez kuratorów poszczególnych pawilonów za najbardziej znaczące dla architektury reprezentowanych przez nich krajów oraz wykresy opracowane na podstawie zebranych danych wraz z ich analizą przygotowaną przez koordynatotkę warsztatów Beatę Tylec.
Summary of the workshop Tommorrow at the headquaters of the International Culture Centre in Krakow will take place conference summarising our workshop.