Architektura MuratorTechnikaWarsztatErgonomia podstawą aranżacji łazienki. Architekt Tomasz Słomka komentuje serię Geberit Acanto

Ergonomia podstawą aranżacji łazienki. Architekt Tomasz Słomka komentuje serię Geberit Acanto

Nowa seria mebli łazienkowych Geberit Acanto to połączenie przemyślanego designu i najwyższej jakości wykonania. Seria Geberit Acanto to także funkcjonalność i trwałość oraz kompatybilność poszczególnych rozwiązań. O tym, jak duży wybór mebli łazienkowych z serii Acanto oraz dodatków porządkujących przestrzeń ułatwia aranżację wymarzonej łazienki, opowiada Tomasz Słomka, architekt z biura projektowego TOKA+HOME.

Tomasz Słomka oraz Marta Kilan, właściciele TOKA+HOME
Tomasz Słomka oraz Marta Kilan, właściciele TOKA+HOME
Fot.: Geberit

Projektanci mebli łazienkowych Geberit Acanto położyli szczególny nacisk na funkcjonalność, a różne typy mebli można dowolnie łączyć w indywidualnie zaprojektowane aranżacje. Jest to możliwe, ponieważ wszystkie umywalki i meble są ze sobą idealnie dopasowane. Co więcej, użytkownicy mają możliwość swobodnego doboru najróżniejszych barw i materiałów, w tym szkła, metalu oraz wykończeń malowanych i drewnianych.

Modularny system Geberit Acanto zdecydowanie ułatwia aranżację. Jesteśmy w stanie dopasować wykończenie łazienki pod indywidualnego klienta. Jest to szczególnie istotne przy mniejszej przestrzeni łazienkowej, która jest dość wymagająca dla projektanta – zauważa Tomasz Słomka, architekt z biura projektowego TOKA+HOME.

Design meets function

Atrakcyjny wygląd jest niezwykle istotny, ale nie wystarczy - liczy się także funkcjonalność i trwałość. Meble łazienkowe Geberit Acanto zapewniają dużą swobodę aranżacyjną i doskonałą funkcjonalność. Zostały wykonane z materiałów odpornych na wilgoć i gwarantują najwyższy poziom higieny. Dużą ich zaletą jest wygodny rozkład półek, szufladek i przegród, rozmieszczonych tak, by przestrzeń nie była przeładowana. Warto też zwrócić uwagę na tablice magnetyczne, które pozwalają na przytwierdzenie rozmaitych schowków w taki sposób, by najpotrzebniejsze akcesoria i kosmetyki zawsze były pod ręką. Dzięki szerokiemu asortymentowi szafek pod umywalki, szafek wysokich, szafek pod lustra oraz półek, meble z serii Geberit Acanto tworzą harmonijną całość w każdej łazience.

Powinniśmy proporcjonalnie komponować wielkość oraz wysokość mebli w łazience. Ergonomia jest elementem niezwykle istotnym, by przestrzeń była wygodna także wtedy, gdy np. jedna osoba myje zęby, a druga chce skorzystać z ręcznika. Co więcej, warto dobierać takie elementy wyposażenia, by nic nie wystawało i by dzieci w łazience były bezpieczne – podkreśla projektant Tomasz Słomka.

Funkcjonalne meble z serii Acanto oferowane są w czterech, eleganckich kolorach: białym, czarnym, lava oraz piaskowym. Z meblami łazienkowymi Geberit Acanto stworzenie idealnej atmosfery w łazience jest wyjątkowo łatwe. Ich wysublimowany design i funkcjonalność doskonale się uzupełniają, a dzięki możliwości swobodnego zestawiania elementów, kolekcja Acanto spełnia najwyższe standardy w zakresie indywidualnej aranżacji łazienki.

 

Tomasz Słomka, CEO, właściciel TOKA+HOME
Pomysłodawca i współzałożyciel pracowni TOKA+HOME. Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W zawodzie projektanta wnętrz ponad 12 lat. Prelegent na konferencjach oraz targach wnętrzarskich m.in. 4 Design Days. Na bieżąco śledzi trendy we wnętrzach, odwiedzając co roku najważniejsze targi wnętrzarskie w Polsce i zagranicą. Dąży do tworzenia wnętrz pięknych, ale przede wszystkim praktycznych.

Od 1 kwietnia 2019 Geberit oferuje kompletne serie ceramiczno-meblowe pod swoją marką. Oznacza to wiele korzyści zarówno dla wykonawców, jak i projektantów. Już niebawem wystarczy kontakt z jednym partnerem, aby zaopatrzyć się w pełną paletę produktów. Jedna platforma informacyjna pozwoli na realizację wszystkich zadań budowlanych, ułatwiając spełnienie wszystkich życzeń i oczekiwań klientów dotyczących rozwiązań po obu stronach ściany.  Równocześnie poprawi się dostępność i logistyka produktów, ponieważ będą one sprzedawane pod jedną marką. W trosce o bezpieczeństwo procesu budowlanego wiele produktów Geberit i ich połączeń jest oferowanych jako przetestowane systemy, dzięki czemu wzrasta bezpieczeństwo wykonania i późniejszej eksploatacji instalacji, a rękojmia w całości spoczywa na jednym partnerze. Geberit zapewnia ekonomiczne, niezawodne rozwiązania sanitarne, w których wszystkie elementy są do siebie idealnie dopasowane. Dzięki temu kompletne serie łazienkowe są dostępne także pod marką Geberit.
Innowacyjna technologia instalacyjna w ścianie i nowoczesne wzornictwo przed ścianą od 1 kwietnia oferowane pod wspólną marką Geberit.
Tagi:
Wyniki konkursu KOŁO na projekt toalety w Łazienkach Królewskich Rozstrzygnięto 22. edycję konkursu KOŁO. Tym razem zadaniem uczestników było zaprojektowanie toalety publicznej w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Jak zapowiada Kamila Pereta, główna konserwator muzeum, placówka będzie się starała zrealizować zwycięską koncepcję.
Konkurs KOŁO 2020 – startuje nowa edycja popularnego konkursu dla studentów i młodych architektów Zadaniem w konkursie KOŁO 2020 jest zaprojektowanie toalety publicznej w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Nagrodą, poza wyjątkową szansą realizacji własnego pomysłu na terenie historycznej rezydencji króla Stanisława Augusta, jest 19 tys. złotych!
Acanto to nowa seria mebli łazienkowych firmy Geberit. Autorami projektu są Tomasz Słomka i Marta Kilan z biura projektowego TOKA+HOME. Najważniejszą cechą kolekcji jest funkcjonalność i kompatybilność dzięki czemu różne typy mebli można dowolnie ze sobą łączyć. Istnieje także możliwość swobodnego doboru barw i materiałów, w tym szkła, metalu oraz wykończeń malowanych i drewnianych. Meble zostały wykonane z materiałów odpornych na wilgoć. Dostępne są w czterech kolorach: białym, czarnym, szarym oraz piaskowym.
Miejska toaleta w Płocku W ramach rewitalizacji alei Roguckiego w Płocku zagospodarowano ponad czterohektarowy teren – pojawiły się nowe drzewa i łąki kwietne, ławki, kaskady wodne oraz... nowa toaleta według konkursowego projektu młodych architektów Stanisława Łakińskiego i Łukasza Spychaja.
Akcja reanimacja – modelowa łazienka szkolna na warszawskiej Woli Dwunastu wolontariuszy ze Szwajcarii, Niemiec i Austrii wraz z architektem i kierownikiem technicznym wzięło udział w pracach remontowych w jednej z warszawskich szkół. Przeprowadzono gruntowny remont wszystkich pomieszczeń sanitarnych, przebudowano szkolne szatnie oraz doposażono modelarnię.
Warsztaty projektowe dla uczestników konkursu Firma Geberit zaprasza uczestników konkursu studenckiego Jednostka Mieszkalna Minimum na warsztaty projektowe, poświęcone projektowaniu wnętrz z wykorzystaniem swoich produktów.