Architektura MuratorTechnikaWykładziny Tarkett – podłogi w dobrym klimacie

Wykładziny Tarkett – podłogi w dobrym klimacie

Podłogi Tarkett produkowane są w technologii wolnej od ftalanów, nie zawierają żadnych szkodliwych składników wpływających na zdrowie użytkowników oraz charakteryzują się najniższą emisją lotnych związków organicznych, znacznie poniżej poziomu wymaganego przez normę ISO 16000. Doskonale nadają się więc między innymi do budynków edukacyjnych.

Wykładziny Tarkett – podłogi w dobrym klimacie

Podłogi w dobrym klimacie

Tworząc otoczenie przyjazne dla najmłodszych szukamy rozwiązań, które redukują poziom hałasu, kształtują odpowiednie warunki oświetleniowe i komfort wizualny oraz wpływają na dobrą jakość powietrza wewnętrznego. Poprawa tych parametrów ma pozytywny wpływ zarówno na samopoczucie dzieci oraz komfort pracy wychowawców. Taki klimat wewnętrzy możemy osiągnąć także dzięki zastosowaniu wykładzin elastycznych marki Tarkett.

Tarkett posiada ponad 130-letnie doświadczenie w produkcji materiałów podłogowych, w tym wykładzin elastycznych przeznaczonych między innymi do budynków edukacyjnych.

Zdrowy mikroklimat

Podłogi Tarkett kształtują zdrowy mikroklimat pomieszczeń - produkowane są w technologii wolnej od ftalanów, nie zawierają żadnych szkodliwych składników, wpływających bezpośrednio na zdrowie ich użytkowników oraz charakteryzują się najniższą emisją VOC (lotnych związków organicznych), znacznie poniżej poziomu wymaganego przez normę ISO 16000.

Dbając o komfort akustyczny Tarkett oferuje rozwiązania z kolekcji Tapiflex Excellence 80, które dzięki podkładowi z pianki o dużej gęstości zapewniają doskonałą redukcję dźwięku (19dB), a jednocześnie komfort pod stopami, ograniczając odgłosy kroków i przesuwania mebli oraz redukują przenoszenie dźwięku z pomieszczeń powyżej, co jest szczególnie ważne w budynkach wielokondygnacyjnych.

Wykładziny Tarkett Acczent Excellence 80 i Tapiflex Excellence 80 to także szeroka gama ponad 127 wzorów i kolorów, która pozwala stworzyć unikatową podłogę odzwierciedlającą charakter przedszkola czy żłobka. W zależności od wybranych kolorów, kształtują otoczenie stymulujące do nauki i zabawy bądź pomieszczenia zachęcające do odpoczynku i wyciszenia.

Opłacalne rozwiązania

Zarysowania od butów, zabrudzenia, obtarcia i wgniecenia od mebli – jakość podłóg w przedszkolnych salach i na stołówkach nieustannie poddawana jest testowi jakości. Podłogi elastyczne Acczent Excellence 80 oraz akustyczne Tapiflex Excellence 80, dzięki zabezpieczeniu powierzchni powłoką TopClean XP, są wysoce odporne na wgniecenia i zarysowania oraz mogą być użytkowane przez długi czas bez konieczności dodatkowego akrylowania. Łatwość czyszczenia podłóg elastycznych Tarkett pozwala na znaczną oszczędność kosztów eksploatacji.

Profesjonalne wsparcie

Firma Tarkett zapewnia doradztwo techniczne. Jeśli potrzebujesz porady, jaka podłoga najlepiej sprawdzi się w Twojej placówce oraz chcesz uzyskać kontakt do rekomendowanego instalatora podłóg, napisz na adres e-mail: doradcy@tarkett.com lub zadzwoń pod numer: 728-428-891. Więcej informacji: www.tarkett.pl

Created by Mac Stopa to najnowsza kolekcja wykładzin marki Forbo Flooring, która powstała w oparciu o doświadczenia projektanta, obserwacje i fascynacje, wywodzące się z różnych twórczych dziedzin. Dzięki unikalnej technologii druku cyfrowego Forbo Flooring, jego pomysły udało się zwizualizować i przenieść na wykładziny. Seria dostępna będzie w dwóch wariantach: tekstylnej wykładziny flokowanej - Flotex oraz wykładziny PVC – Eternal. Flotex to wykładzina podłogowa, która łączy w sobie odporność na ścieranie i trwałość podłogi elastycznej z jakością, ciepłem i wygodą wykładziny dywanowej. Dzięki swojej unikalnej strukturze jest całkowicie wodoodporna i bakteriostatyczna. Kolekcja Created by Mac Stopa po raz pierwszy zostanie zaprezentowana podczas tegorocznej edycji Design Week w Mediolanie (6-13 czerwca 2022 roku).
Kolekcja Modernizm Przygotowana przez Ceramikę Paradyż i Studio Ganszyniec kolekcja obejmuje 16 gorsecikowych mozaik o różnych wymiarach i kolorach. Projektanci nie tylko dokładnie odtworzyli charakterystyczny kształt gorsecików, ale rozszerzyli kolekcję o uniwersalne kwadratowe i heksagonalne kafelki. Tak jak w przypadku przedwojennych oryginałów, przy produkcji zdecydowano się użyć kamionki szlachetnej barwionej w masie.
Retro Collection, Handmade Line Inspiracją do powstania kolekcji było wzornictwo tradycyjnej zabudowy Warmii i Mazur. By uzyskać rustykalny charakter podłóg drewno poddawane jest ręcznemu heblowaniu, szczotkowaniu, barwieniu i olejowaniu. Pęknięcia i przebarwienia widoczne na powierzchni sugerują ślady wieloletniego użytkowania.
Classica Kolekcja Classica marki Listone Giordano wyróżnia się dużymi formatami, nieskończoną gamą barw certyfikowanego dębu i naturalnym wykończeniem. Każda deska przycięta jest z 60-stopniowym nachyleniem na krótszych bokach, dzięki czemu parkiet można układać według różnych konfiguracji.
Natur & Design, Sienna Podłoga olejowana, dębowa z kolekcji Lareco – Nature & Design o konstrukcji warstwowej doskonale wpisuje się w minimalistyczne wnętrza, sprawdza się też w przestrzeniach publicznych. Jodełka na podłodze coraz częściej pojawia się we współczesnych aranżacjach, niezależnie od stylu wnętrza.
Bisquit to parkiet z kolekcji podłóg Natural Genius marki Listone Giordano zaprojektowany przez hiszpańską projektantkę Patricię Urquiolę. Inspirując się branżą tekstylną oraz możliwościami splotów osnowy i wątku, artystka stworzyła podłogę o delikatnie falującym kształcie. Dębowe deski są na tyle dekoracyjne, że można je układać też na ścianach. Dzięki technologii produkcji wielowarstwowej są trwałe, a wykończenie olejowoskami sprawia, że są odporne również na wilgoć.