Bisquit

to parkiet z kolekcji podłóg Natural Genius marki Listone Giordano zaprojektowany przez hiszpańską projektantkę Patricię Urquiolę. Inspirując się branżą tekstylną oraz możliwościami splotów osnowy i wątku, artystka stworzyła podłogę o delikatnie falującym kształcie. Dębowe deski są na tyle dekoracyjne, że można je układać też na ścianach. Dzięki technologii produkcji wielowarstwowej są trwałe, a wykończenie olejowoskami sprawia, że są odporne również na wilgoć.

Bisquit

www.listonegiordano.com

Tagi:
Kolekcja Modernizm Przygotowana przez Ceramikę Paradyż i Studio Ganszyniec kolekcja obejmuje 16 gorsecikowych mozaik o różnych wymiarach i kolorach. Projektanci nie tylko dokładnie odtworzyli charakterystyczny kształt gorsecików, ale rozszerzyli kolekcję o uniwersalne kwadratowe i heksagonalne kafelki. Tak jak w przypadku przedwojennych oryginałów, przy produkcji zdecydowano się użyć kamionki szlachetnej barwionej w masie.
Retro Collection, Handmade Line Inspiracją do powstania kolekcji było wzornictwo tradycyjnej zabudowy Warmii i Mazur. By uzyskać rustykalny charakter podłóg drewno poddawane jest ręcznemu heblowaniu, szczotkowaniu, barwieniu i olejowaniu. Pęknięcia i przebarwienia widoczne na powierzchni sugerują ślady wieloletniego użytkowania.
Classica Kolekcja Classica marki Listone Giordano wyróżnia się dużymi formatami, nieskończoną gamą barw certyfikowanego dębu i naturalnym wykończeniem. Każda deska przycięta jest z 60-stopniowym nachyleniem na krótszych bokach, dzięki czemu parkiet można układać według różnych konfiguracji.
Natur & Design, Sienna Podłoga olejowana, dębowa z kolekcji Lareco – Nature & Design o konstrukcji warstwowej doskonale wpisuje się w minimalistyczne wnętrza, sprawdza się też w przestrzeniach publicznych. Jodełka na podłodze coraz częściej pojawia się we współczesnych aranżacjach, niezależnie od stylu wnętrza.
Natural Genius to nowa kolekcja podłóg włoskiej marki Listone Giordano, w której skład wchodzą m.in. parkiety Bisquit zaprojektowane przez hiszpańską designerkę i architektkę Patricię Urquiolę. Artystka skupiła się na reinterpretacji dekoracyjnej struktury parkietów drewnianych. Inspirując się branżą tekstylną oraz finezją możliwości splotów osnowy i wątku, stworzyła podłogę o delikatnie falującym kształcie. Do produkcji parkietu wykorzystany został dąb pochodzący z lasów Fontaines, od ponad 60 lat pozyskiwany przez Listone Giordano przy wyjątkowej dbałości o prowadzenie zrównoważonej gospodarki leśnej. Wyłącznym dystrybutorem podłóg jest Forestil.
Wykładziny Tarkett – podłogi w dobrym klimacie Podłogi Tarkett produkowane są w technologii wolnej od ftalanów, nie zawierają żadnych szkodliwych składników wpływających na zdrowie użytkowników oraz charakteryzują się najniższą emisją lotnych związków organicznych, znacznie poniżej poziomu wymaganego przez normę ISO 16000. Doskonale nadają się więc między innymi do budynków edukacyjnych.