Jeden z najbardziej trwałych gatunków drewna. Często stosowany jest w produkcji mebli, elementów wyposażenia wnętrz oraz wysokiej klasy wyrobów stolarskich, drzwi, podłóg czy boazerii. Drewno jest twarde, wytrzymałe i charakteryzuje się średnią gęstością. Wykorzystano je m.in. w projekcie wnętrza biblioteki Uniwersytetu im. szejka Zajeda na przedmieściach Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich autorstwa irańskiego architekta Hadiego Teheraniego.
to najnowszy projekt Sergeia Lvova z ukraińskiego Levantin Studio. Obiekt wykonany z perforowanej blachy malowanej proszkowo dostępny jest w wielu kolorach i dwóch wysokościach: 465 i 615 mm. Istnieje też możliwość zamówienia kwietników w niestandardowe rozmiarach na życzenie. Produkt przeznaczony jest zarówno do wnętrz, jak na zewnątrz.
Kolejna odsłona kolekcji Princeton Mortena Georgsena. Ławka o wymiarach 71 x 160 x 52 cm dostępna jest z podstawą w dwóch kolorach oraz w tapicerce z kolekcji ponad 120 tkanin i skór.
Nowo przyjęta strategia Unii Europejskiej mająca na celu m.in. ograniczenie wycinki drzew o 25% zrodziła szereg nowych wyzwań dla przemysłu drzewnego i w konsekwencji – branży meblarskiej. Priorytetem stało się więc opracowanie nowatorskich i bardziej ekologicznych rozwiązań. Polska firma The True Green pracuje właśnie nad wykorzystaniem w przemyśle meblarskim drewna konopi.
Klaudia Janikowska i Yuliya Neronskaya zaprojektowały stołek, który zachęca do pracy w ruchu – nawet przy komputerze. Aby na nim siedzieć, trzeba się trzymać prosto, co wymusza aktywizację wielu grup mięśni. Zabawną formę mebla podpowiedziała autorkom… dziecięca zabawka.
Nowość wśród mebli modułowych, tym razem dzieło Mambo Atelier. Poszczególne elementy odwołują się do kształtu koła, a jednocześnie łatwo wpisują się m.in. w kąt prosty. Masywne bryły pokryte tkaniną albo skórą opierają się na niskim drewnianym cokole.
to fotel stworzony przez Girelli Studio. Jego oryginalną formę zainspirowały kształty kamieni wyrzucanych na brzeg przez morskie fale. Z kolei wykorzystanie fakturowych tkanin (tu modne frotte) należy do znaków rozpoznawczych Davida Girellego.