Laminowane płyty do produkcji mebli to jeden z głównych produktów firmy Pfleiderer. Płyty dostępne są w różnym wykończeniu oraz standardowych wymiarach: 250 x 183 x 0,8-3,2 cm i 280 x 207 x 0,8-4 cm. Produkt został zastosowany w kuchennych wnętrzach w studiu projektowym Justyny Smolec. Autorka użyła m.in. blat Pfleiderer w dekorze Antracyt oraz płytę laminowaną Brzoza Ojców.
Płytki ceramiczne od dawna przestały być tylko ozdobą łazienki czy kuchni. Architekci coraz śmielej wykorzystują je w innych przestrzeniach domu, zaczynając od salonu, a na sypialni kończąc. Prezentujemy najnowsze trendy w wykorzystaniu płytek ceramicznych we wnętrzach.
to jedna z czterech nowych kolekcji płytek gresowych, które powstały we współpracy marki Cerrad z marką La Mania Home i ambasadorką projektu – Joanną Przetakiewicz, dyrektor kreatywną i założycielką domu mody La Mania. Kolekcja inspirowana pięknem naturalnego kamienia dostępna jest w pięciu wariantach kolorystycznych (Brazilian Quartzite Black, Brazilian Quartzite Blue, Brazilian Quartzite Green, Brazilian Quartzite Natural i Brazilian Quartzite Amber) i w trzech formatach (60 x 120, 120 x 120 i 120 x 280 cm). Wszystkie płytki w serii mają grubość 6 mm.
Cerrad został doceniony w międzynarodowym konkursie A’ Design Award. Kolekcja Marquina Gold i v-shape mattina zdobyły nagrody gold i silver w kategorii materiały budowlane i elementy konstrukcyjne.
to nowa, inspirowana lastryko kolekcja łazienkowa Ceramiki Tubądzin. Producent oferuje zarówno płytki ścienne Dots grey STR oraz Dots Graphite STR (748 x 298 mm) jak i gresowe płytki posadzkowe Dots graphite LAP i Dots Grey LAP (598 x 598 mm) oraz listwy ścienne – Dots Green i Dots Blue i mozaikę ścienną Dots Grey (298 x 221 mm).
Przygotowana przez Ceramikę Paradyż i Studio Ganszyniec kolekcja obejmuje 16 gorsecikowych mozaik o różnych wymiarach i kolorach. Projektanci nie tylko dokładnie odtworzyli charakterystyczny kształt gorsecików, ale rozszerzyli kolekcję o uniwersalne kwadratowe i heksagonalne kafelki. Tak jak w przypadku przedwojennych oryginałów, przy produkcji zdecydowano się użyć kamionki szlachetnej barwionej w masie.
Kafle o nazwie 14 to najnowsze dzieło architekta Adama Ankiewicza. Pierwsze prototypy powstawały w formie kafli cementowych składających się z trzech sprasowanych ze sobą warstw o łącznej grubości 14 mm. Ostatecznie kafle są tworzone ze spieków kwarcowych o grubości 9 mm i charakteryzują się trójwarstwową strukturą.