To płyty dekoracyjne z betonu architektonicznego firmy JADAR. Przeznaczone do ścian wewnętrznych, elewacji i innych powierzchni płaskich. Po zaimpregnowaniu można stosować je też jako blaty. Płyty o grubości 2 cm dostępne są w wymiarach: 30 x 30 cm, 30 x 60 cm, 60 x 60 cm, 60 x 90 cm, 60 x 120 cm, w wykończeniu gładkim i porowatym, w kolorze białym, szarym, czarnym i kości słoniowej.
to jedna z czterech kolekcji paneli z betonu architektonicznego firmy Conmere, które nasycono naturalnymi składnikami: glinem, krzemem, żelazem oraz wapniem. Możliwość łączenia czterech pierwiastków, sześciu wybarwień i 14 elementów pozwala na tworzenie autorskich kompozycji. Krzemowa kolekcja Si łączy zarówno wzory nieregularne jak i symetryczne.
Beton architektoniczny występuje pod wieloma nazwami: jako beton licowy, fasadowy, strukturalny, widokowy, elewacyjny, dekoracyjny czy też „nagi” i posiada wiele niejednoznacznych definicji. Jego walory estetyczne i użytkowe są architektom doskonale znane, podobnie jak wciąż częste problemy z odpowiednim wykonawstwem.
Głównym celem autorów projektu budynku Sądu Rejonowego w Siedlcach, pracowni HRA Architekci, było stworzenie monumentalnego obiektu, który jednoznacznie kojarzyłby się z władzą sądowniczą, pozostając jednocześnie przyjazny użytkownikom. Zgodnie z założeniami pracy konkursowej przewidziano pozostawienie wielu odkrytych elementów żelbetowych. W trakcie realizacji projektu przyjęto zasadę ich formalnego podziału na wewnętrzne, które zostały wylane na placu budowy, oraz zewnętrzne - prefabrykowane.
Budynek biurowy Synergia powstał na terenie rewitalizowanych od 2006 roku terenów fabryki wyrobów wełnianych i bawełnianych Adolfa Doubego w Łodzi. Uzupełnienie ul. Wólczańskiej kolejnym, kontrastującym elementem, okazało się bardzo trafnym zabiegiem. O realizacji pracowni Archidea Królikowski Wichliński pisze nasz łódzki korespondent Marcin Waloryszak.
W ostatnich latach w architekturze można zaobserwować powrót do surowych betonowych powierzchni. Obecnie stosowane technologie pozwalają na uzyskanie rozwiązań o zróżnicowanym wyglądzie i parametrach technicznych. Powierzchnie gładkie, wytrawiane, matowe, barwione w masie i lazurowane, to tylko niektóre z możliwych rozwiązań.
Okładzina ścienna z betonu architektonicznego wykonanego w technologii GRC. Wzór ten przeznaczony jest do wnętrz. Płytki produkowane są indywidualnie na zamówienie i można dowolnie dobierać wybarwienia mady, jej strukturę oraz wykończenia płyt. Wymiary jednej płytki to 300 x 173 x 31