fotka z /zdjecia/BF100526_1812.JPG

i

Autor: Archiwum Architektury

Akademia Golfa dla architektów i I Mistrzostwa Polski Architektów w Golfie

2010-10-27 2:00

9 października 2010 roku na polu golfowym ROSA w Konopiskach koło Częstochowy odbyły się I Mistrzostwa Polski Architektów w Golfie oraz towarzysząca im Akademia Golfa dla architektów. Pierwszym Mistrzem Polski w kategorii Brutto został Piotr Person, a w kategorii netto Wojciech Kurkiewicz

Zwycięzcą w konkursie patowania w ramach akademii golfa został Marek Mirski, drugie miejsce zajął Łukasz Obliński, a trzecie miejsce zdobył Marcin Susuł.

Propagowanie gry w golfa w Polsce jest jednym z zadań jakie stawia sobie Rosa Private Golf Club. Sposobem na rozwój tej dyscypliny sportu jest organizowanie Akademii Golfa czyli spotkań dla początkujących golfistów lub dla osób, które nigdy jeszcze nie miały styczności z golfem. Akademia Golfa dla architektów to wspólna inicjatywa firmy Press-Glas i Rosa Private Golf Club .

Znakomita frekwencja, świadczy o zainteresowaniu tą, wciąż nową w Polsce, dyscypliną sportu. Udział w Akademii Golfa i Mistrzostwach wzięło około 100 osób i była to maksymalna ilość jaką klub ROSA mógł gościć tego dnia.

Wyniki turnieju:

Klasyfikacja Strokeplay Brutto1. Piotr Person - wynik 942. Radosław Kuterek – wynik 993. Rafał Zambrzycki – wynik 1024. Mirosław Jednacz – wynik 1285. Maciej Mirski – wynik 143

Klasyfikacja Stableford Netto1. Wojciech Kurkiewicz - wynik 472. Radosław Sojka – wynik 453. Agnieszka Kmit – wynik 434. Jarosław Włodarczyk – wynik 395. Radosław Kuterek – wynik 38

Golf to jeden z najbardziej popularnych sportów na świecie, który gwarantuje połączenie przyjemności obcowania z naturą, umiarkowanego wysiłku fizycznego oraz możliwości przebywania w środowisku biznesowym i potencjalnych inwestorów. Akademia Golfa dla architektów była więc z pewnością okazją do rywalizacji sportowej, możliwością rozpoczęcia przygody z golfem i nawiązania w przyszłości nowych wartościowych kontaktów.

Organizator: Rosa Private Golf ClubPatronat Honorowy: SARPPatrona medialny: "Architektura-murator"


Rosa Private Golf Club to jedna z największych i najpiękniejszych golfowych inwestycji w Polsce. To przyjemność gry na polu klasy mistrzowskiej, zaprojektowanym zgodnie ze standardami USGA przez Hansa Georga Erharda, nad którego realizacją pracowali specjaliści z USA, Anglii, Szkocji i Walii.Na 90 ha nieużytków po przesunięciu 1 000 000 m3 ziemi, zbudowano dziesiątki pagórków i dolinek. Tak też powstało idealne miejsce do realizacji ambicji golfowych zarówno amatorów jak i profesjonalistów. 14ha wody, 117 bunkrów i gęsty rough zmusza golfistów do określania strategii i precyzyjnych uderzeń dając tym samym wiele satysfakcji z gry. Oprócz 18 dołkowego pola w skład kompleksu wchodzi znakomicie wyposażony driving range z 80 stanowiskami w tym 14 zadaszonymi, chipping green, bunkry i putting green o powierzchni 1 500m² pozwalając na doskonalenie krótkiej gry zarówno indywidualnie jak i pod okiem instruktora PGA.

W 2008 roku oddano do użytku również Domu Klubowy. Budynek o oryginalnym kształcie dachu stanowi spójną całość, razem z istniejącym już budynkiem driving range. Club house na powierzchni 4 000 m² i na dwóch poziomach oferuje wszystko to, co niezbędne każdemu golfiście. Po zakończeniu zmagań golfowych gracz będzie mógł zregenerować siły w eleganckiej i przyjemnej atmosferze, a jego zmysły estetyczne zaspokoi wspaniały widok pola golfowego, rozpościerający się z tarasu restauracji. W związku z tym, że golf jest grą kojarzoną z prestiżem i elitarnością to część biznesowa budynku klubowego, będzie dawała możliwość organizowania tego typu spotkań w doskonale przygotowanych salach konferencyjnych.

Rosa Private Golf Club jest członkiem Polskiego Związku Golfa.

Kontakt:Rosa Private Golf Clubul. Rolnicza 142-274 Konopiskatel. +48 601 384 979tel. +48 034 329 93 63tel. +48 034 329 94 10fax +48 034 329 93 62e-mail poczta@landgolf.plhttp://www.rpgc.pl/