Architektura MuratorWydarzeniaAKCJA: Narzeczona dla Brutala - czyli ostatnia sesja Pałacu Ślubów

AKCJA: Narzeczona dla Brutala - czyli ostatnia sesja Pałacu Ślubów

Brutal z Katowic miał już swoje 5 minut i zyskał nieśmiertelność w Waszych obiektywach. Teraz prosi Was o uwagę dla swojej niedoszłej małżonki. Imprezę organizuje Irma Kozina, historyk sztuki i niezmordowana obrończyni nowoczesnej architektury. Obecność z aparatem obowiązkowa!

17 marca (czwartek) 12.00 - 15.00
Katowice, al. Korfantego - Pałac Ślubów

Pałac Ślubów, modernistyczny pawilon w zachodniej pierzei alei Korfantego to prawie równolatka dworca w Katowicach. Mogłaby być jego narzeczoną. Mogliby wziąć ślub. Mogliby żyć długo i szczęśliwie. W końcu mogliby mieć dużo dzieci - wybitnych, brutalistycznych, skrajnie modernistycznych budynków, kto wie? Jednak nie będzie potomstwa, czytaj: kontynuacji tej architektury. Nad związkiem Brutala i Pałacu Ślubów, jak nad Romeem i Ju...lią - ciąży bowiem widmo śmierci.

Brutal z Katowic miał już swoje 5 minut i zyskał nieśmiertelność w Waszych obiektywach. Teraz prosi Was o uwagę dla swojej niedoszłej małżonki. Niech przetrwa choć w szkiełkach Waszych aparatów!

Dlatego Brutal zaprasza Was na ostatnią sesję swojej partnerki.

Wstęp załatwiony z UM. Można będzie wejść do środka Pałacu Ślubów - to ostatnia taka okazja. Najciekawsze zdjęcia będą publikowane na profilu Brutala.

Spotkanie przed wejściem głównym do Pałacu - punktualnie w południe. Przepraszamy pracujących za wczesną godzinę, ale innej nie dało się wywalczyć. Ale przynajmniej będzie dobre światło!

Imprezę organizuje Irma Kozina, historyk sztuki i niezmordowana obrończyni nowoczesnej architektury.

Obecność z aparatem obowiązkowa.

Gotowe zdjęcia przesyłaj na: brutalzkatowic@gmail.com z dopiskiem "Narzeczona dla Brutala" (wysłanie zdjęć będzie jednoznaczne ze zgodą na ich publikację na profilu facebookowym Brutal z Katowic)

fotka z /zdjecia/fot_Joanna_Nowicka_art.jpg
Brutalizm wraca do łask [WIDEO] SOS Brutalizm. Ratujmy betonowe monstra! - takim hasłem promowano kampanię na rzecz ochrony brutalistycznych budynków. Dzięki internautom na stronie www.sosbrutalism.org można dziś znaleźć już blisko 1100 ich przykładów, a przedsięwzięcie podsumowuje wystawa w Deutsches Architekturmuseum oraz dwutomowa publikacja. To pierwszy taki całościowy przegląd nurtu, który obecny był w światowej architekturze od lat 50. do 70. XX wieku.