Architektura MuratorWydarzeniaAkustyka biura – jak sprawić, by spełniała oczekiwania pracowników? [WIDEO]

Akustyka biura – jak sprawić, by spełniała oczekiwania pracowników? [WIDEO]

Publikujemy nagranie webinarium „Akustyka biura – jak sprawić, by spełniała oczekiwania pracowników?”. Najnowsze badania, wytyczne i wskazówki dla projektantów omawia Magda Szubert, specjalistka z dziedziny akustyki i psychoakustyki.

Zgodnie z badaniami firmy Leesman, przeprowadzonymi na 800 tys. pracowników biurowych, środowisko akustyczne w biurze jest istotne dla ponad 70%, tymczasem zadowolonych jest z niego tylko nieco ponad 30% osób. Biuro pod tym względem przegrywa z domem, gdzie często mamy lepsze warunki do pracy w skupieniu.

W trakcie spotkania Magda Szubert, która wspierała projektowanie akustyki dla ponad 400 biur w Polsce, omówiła najczęstsze błędy popełniane podczas projektowania biur opartych na aktywnościach oraz aranżacji biofilicznych. Przedstawiła też przepisy, narzędzia do projektowania  i przykłady skutecznych adaptacji akustycznych biur.

Magda Szubert związana jest z branżą budowlaną od 19 lat. Zajmuje się akustyką wnętrz biurowych i jej wpływem na efektywność i samopoczucie pracowników. Wspierała projektowanie akustyki dla ponad 400 biur w Polsce, realizacji o różnym charakterze i skali.  Z ramienia Ecophon Saint-Gobain  jest prelegentem i uczestnikiem krajowych i międzynarodowych konferencji dotyczących akustyki i ergonomii środowisk pracy.

O firmie Ecophon Saint-Gobain:
Ecophon Saint-Gobain pomaga tworzyć wnętrza sprzyjające pracy, nauce i rekonwalescencji. Robi to poprzez opracowywanie, wytwarzanie i dostarczanie akustycznych sufitów podwieszanych, paneli wolno wiszących i paneli ściennych zaprojektowanych z myślą o ludziach i ich słuchu. Wytwarzaniu produktów Ecophon Saint-Gobain przyświeca zasada zrównoważonego rozwoju. Odnosi się ona nie tylko do surowców, z jakich powstają, ale także do wszystkich aspektów produkcji.

Ekoakustyka w biurach: nowe panele akustyczne przyjazne środowisku Dobrze zaprojektowana akustyka w biurach ma znaczący wpływ na zdrowie i kreatywność pracowników. VANK stale dostosowuje swoje boksy do współczesnych potrzeb. Nowe panele akustyczne tworzone są zgodnie z metodologią Nature Centered Design. Bo zielone biura szanujące naturę to przyszłość. Do nich też będą chcieli wracać pracownicy.
W pogoni za ciszą: wydarzenie on-line Jakie są najskuteczniejsze metody walki z hałasem? Gdzie znajdują się najgłośniejsze i najcichsze miejsca w Polsce? I dlaczego cisza ma dla nas tak duże znaczenie? Już 17 września wyjątkowe wydarzenie on-line organizowane przez Stowarzyszenie Komfort Ciszy i Saint-Gobain.
Kabiny akustyczne HAKO To propozycja na wydzielanie cichych stref we wnętrzach, bez konieczności stawiania trwałych ścian.
Jak zaprojektować ciszę i komfort Efektem współpracy polskich projektantów i polskich producentów jest nowatorskie rozwiązanie, które nie tylko skutecznie redukuje poziom hałasu w pomieszczeniu, ale także wyróżni się w nim ciekawą formą. Poznajcie panele akustyczne EHØ.
Biuro firmy doradczej EY w Warszawie. Rozwiązania akustyczne dla nowych form pracy Przebudowa warszawskiego biura firmy doradczej EY to przykład zastosowania nowoczesnych rozwiązań akustycznych dla nowych typów przestrzeni biurowych.
Centrum Technologii Trumpf Polska w Warszawie. Akustyka wnętrz - indywidualne rozwiązania Siedziba firmy Trumpf Polska w Warszawie jest przykładem architektury, w której, mimo bardzo prostej formy, zadbano o szlachetność wyrazu i komfort pracowników.