Architektura MuratorWydarzeniaARCHITECT@WORK WARSAW: cenione wydarzenie branżowe po raz pierwszy w Polsce

ARCHITECT@WORK WARSAW: cenione wydarzenie branżowe po raz pierwszy w Polsce

W listopadzie po raz pierwszy w Polsce odbędzie się ARCHITECT@WORK: wyjątkowe wydarzenie branżowe dla architektów i projektantów wnętrz! W programie prezentacja innowacyjnych rozwiązań i nowości produktowych oraz prelekcje.

ARCHITECT@WORK WARSAW: cenione wydarzenie branżowe po raz pierwszy w Polsce
Jedna z poprzednich edycji ARCHITECT@WORK

Spotkania ARCHITECT@WORK organizowane są od 15 lat. Po wielu udanych edycjach w całej Europie przyszła pora na Polskę. Jak tłumaczą organizatorzy, decyzja o wyborze naszego kraju zapadła po dokładnych badaniach rynku i długotrwałych przygotowaniach. Już 15 i 16 listopada w hali Expo XXI w Warszawie odbędzie się więc pierwsza polska edycja wydarzenia: ARCHITECT@WORK WARSAW, oferując architektom i projektantom wnętrz wyjątkową możliwość poznania setek starannie wyselekcjonowanych innowacji produktowych na rynku.

Co wyróżnia ARCHITECT@WORK od innych wydarzeń i targów?

Przede wszystkim, jak czytamy w informacji prasowej, ARCHITECT@WORK jest wydarzeniem adresowanym bezpośrednio do szerokiego grona specjalistów z branży architektonicznej i tylko te grupy są zaproszone, aby wziąć w nim udział i w unikalnej atmosferze nawiązywać nowe kontakty z wystawcami i innymi profesjonalistami w swoich dziedzinach. Organizatorzy zapraszają architektów, architektów wnętrz, architektów krajobrazu i urbanistów, ale także m.in. przedstawicieli inwestorów, wykładowców akademickich i studentów ostatnich lat studiów. 

Innowacyjność to słowo, które jest kluczowe dla każdego architekta i projektanta wnętrz. Jest to również główne kryterium wydarzenia ARCHITECT@WORK. Wystawcy są zobowiązani do przedstawienia innowacji na swoim stoisku.  Każdy produkt prezentowany podczas imprezy jest najpierw oceniany przez specjalną komisję składającą się z architektów i projektantów wnętrz – tłumaczy Karolina Ligaj z XPO POLSKA, która przygotowuje polską odsłonę spotkania. Zwraca też uwagę na szczególną atmosferę panującą podczas ARCHITECT@WORK. Tradycyjne korytarze zostały przekształcone w strefy lounge, gdzie można się zrelaksować, odbyć spotkania w bardziej nieformalny i prywatny sposób, a co najważniejsze, gdzie można skorzystać z darmowego cateringu, który jest zapewniony przez cały czas trwania imprezy zarówno dla odwiedzających, jak i wystawców. To właśnie tutaj można spotkać się z innymi profesjonalistami i nawiązać nowe kontakty – podkreśla. 

Co równie istotne, ze względu na wielkość modułów wystawowych, producenci muszą kierować się hasłem „mniej znaczy więcej”, co oznacza, że każda firma, niezależnie od wielkości, prezentuje swoje produkty na dokładnie takiej samej powierzchni. Jak tłumaczą organizatorzy, to doskonały i sprawdzony sposób, aby skupić się na prawdziwych innowacjach. Wydarzeniu towarzyszyć będzie program prelekcji i prezentacji nowości  produktowych. Uczestnictwo w ARCHITECT@WORK jest bezpłatne dla osób zawodowo zajmujących się architekturą. Formularz rejestracyjny dostępny TU.

Spotkania ARCHITECT@WORK
Gdzie:
Expo XXI - hala 1, WArszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14
Kiedy: 15 i 16 listopada 2022 roku

Architektura jest najważniejsza: Ingarden, Lewicki, Wróbel Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na dyskusję z udziałem krakowskich architektów – Krzysztofa Ingardena, Piotra Lewickiego i Piotra Wróbla. Spotkanie organizowane jest w ramach wystawy „Tomasz Mańkowski. Architektura jest najważniejsza”.
Walka o ulice: nowa edycja festiwalu Warszawa w Budowie Tematem nadchodzącej edycji festiwalu Warszawa w Budowie będzie funkcjonowanie ulicy w różnych formach i odsłonach. Przyjrzymy się współczesnej rewolucji w budowie miast: sadzeniu zieleni, zatrzymywaniu wody deszczowej i ograniczaniu roli samochodu na rzecz komunikacji zbiorowej – zapowiada Jan Mencwel, jeden z kuratorów tegorocznej edycji.
Warsztaty projektowe nie tylko dla architektów Jak projektować miasta sprawiedliwe płciowo? Jak powtórnie używać materiałów? Jak tworzyć przestrzenie spotkań różnych użytkowników i różnych gatunków? Wrocławski SARP zaprasza młodych entuzjastów do udziału w warsztatach projektowych w ramach 10. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA.
A to Polska właśnie: pokaz filmów i dyskusja z udziałem Ewy P. Porębskiej, Aleksandry Stępień-Dąbrowskiej i Michała Dudy Dwa filmowe dokumenty, „Zawód Architekt” i „Czerwony Pałac”, zrealizowane w 1992 i 1993 roku według scenariusza Zyty Kusztry i Ewy P. Porębskiej dla TVP, staną się punktem wyjścia do rozmowy o specyfice polskiego projektowania, którego nieodłącznym elementem wydaje się bardziej lub mniej kontrolowany chaos. W dyskusji moderowanej przez dyrektora Muzeum Architektury we Wrocławiu Michała Dudę udział wezmą  Ewa P. Porębska, redaktor naczelna „Architektury-murator”, oraz Aleksandra Stępień-Dąbrowska, historyczka sztuki, badaczka i popularyzatorka architektury.
Living Contrasts w Warszawie: podsumowanie wydarzenia 22 września w warszawskim Instytucie Energetyki odbyła się kolejna część europejskiego programu Living Contrasts organizowanego przez firmę Trilux. Święto światła i spotkanie inwestorów, architektów oraz projektantów oświetlenia. Głównym tematem wydarzenia było światło jak element osiągania celów zrównoważonego biznesu. Jakie wnioski wybrzmiały podczas paneli i co ma do powiedzenia światło w czasach kryzysu energetycznego? Podsumowujemy wydarzenie.
Antropocen: architektura trwała, użyteczna, piękna i... niezwykle szkodliwa Miasta i architektura w obecnej skali zaburzają naturalne cykle przyrody, emitują zanieczyszczenia i zawłaszczają kolejne przestrzenie. Jednocześnie nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania człowieka poza architekturą. W warszawskim Zodiaku można oglądać wystawę „Antropocen” próbującą opisać wpływ architektury na środowisko życia wszystkich gatunków i bytów na Ziemi.