Architektura MuratorWydarzeniaARCHITECT@WORK WARSAW: cenione wydarzenie branżowe po raz pierwszy w Polsce

ARCHITECT@WORK WARSAW: cenione wydarzenie branżowe po raz pierwszy w Polsce

W listopadzie po raz pierwszy w Polsce odbędzie się ARCHITECT@WORK: wyjątkowe wydarzenie branżowe dla architektów i projektantów wnętrz! W programie prezentacja innowacyjnych rozwiązań i nowości produktowych oraz prelekcje.

ARCHITECT@WORK WARSAW: cenione wydarzenie branżowe po raz pierwszy w Polsce
Jedna z poprzednich edycji ARCHITECT@WORK

Spotkania ARCHITECT@WORK organizowane są od 15 lat. Po wielu udanych edycjach w całej Europie przyszła pora na Polskę. Jak tłumaczą organizatorzy, decyzja o wyborze naszego kraju zapadła po dokładnych badaniach rynku i długotrwałych przygotowaniach. Już 15 i 16 listopada w hali Expo XXI w Warszawie odbędzie się więc pierwsza polska edycja wydarzenia: ARCHITECT@WORK WARSAW, oferując architektom i projektantom wnętrz wyjątkową możliwość poznania setek starannie wyselekcjonowanych innowacji produktowych na rynku.

Co wyróżnia ARCHITECT@WORK od innych wydarzeń i targów?

Przede wszystkim, jak czytamy w informacji prasowej, ARCHITECT@WORK jest wydarzeniem adresowanym bezpośrednio do szerokiego grona specjalistów z branży architektonicznej i tylko te grupy są zaproszone, aby wziąć w nim udział i w unikalnej atmosferze nawiązywać nowe kontakty z wystawcami i innymi profesjonalistami w swoich dziedzinach. Organizatorzy zapraszają architektów, architektów wnętrz, architektów krajobrazu i urbanistów, ale także m.in. przedstawicieli inwestorów, wykładowców akademickich i studentów ostatnich lat studiów. 

Innowacyjność to słowo, które jest kluczowe dla każdego architekta i projektanta wnętrz. Jest to również główne kryterium wydarzenia ARCHITECT@WORK. Wystawcy są zobowiązani do przedstawienia innowacji na swoim stoisku.  Każdy produkt prezentowany podczas imprezy jest najpierw oceniany przez specjalną komisję składającą się z architektów i projektantów wnętrz – tłumaczy Karolina Ligaj z XPO POLSKA, która przygotowuje polską odsłonę spotkania. Zwraca też uwagę na szczególną atmosferę panującą podczas ARCHITECT@WORK. Tradycyjne korytarze zostały przekształcone w strefy lounge, gdzie można się zrelaksować, odbyć spotkania w bardziej nieformalny i prywatny sposób, a co najważniejsze, gdzie można skorzystać z darmowego cateringu, który jest zapewniony przez cały czas trwania imprezy zarówno dla odwiedzających, jak i wystawców. To właśnie tutaj można spotkać się z innymi profesjonalistami i nawiązać nowe kontakty – podkreśla. 

Co równie istotne, ze względu na wielkość modułów wystawowych, producenci muszą kierować się hasłem „mniej znaczy więcej”, co oznacza, że każda firma, niezależnie od wielkości, prezentuje swoje produkty na dokładnie takiej samej powierzchni. Jak tłumaczą organizatorzy, to doskonały i sprawdzony sposób, aby skupić się na prawdziwych innowacjach. Wydarzeniu towarzyszyć będzie program prelekcji i prezentacji nowości  produktowych. Uczestnictwo w ARCHITECT@WORK jest bezpłatne dla osób zawodowo zajmujących się architekturą. Formularz rejestracyjny dostępny TU.

Spotkania ARCHITECT@WORK
Gdzie:
Expo XXI - hala 1, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14
Kiedy: 15 i 16 listopada 2022 roku, godz. 12.00-19.00

Raport z oblężonego Czernihowa: wystawa fotograficzna Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie zaprasza na wystawę „Raport z oblężonego Miasta Czernihowa”. Ekspozycja, prezentowana do 26 kwietnia, jest fotograficznym raportem, kronikarskim zapisem pierwszych dni wojny w Ukrainie.
Hałas w centrum – rusza cykl otwartych wykładów, warsztatów i pokazów filmowych Stołeczny oddział SARP oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej zapraszają na drugą odsłonę projektu poświęconego problematyce planowania i użytkowania przestrzeni. Tym razem przedmiotem dyskusji będzie hałas.
Daj się urządzić z Warsaw Home Build, Green Days i Gift&Deco! Materiały wykończeniowe i budowlane, architektura krajobrazu i ogrodnictwo, a także upominki i dekoracje - to główne zagadnienia Warsaw Home Build, Green Days i Gift&Deco, czyli wydarzenia składającego się z trzech odsłon. Odbędzie się ono w dniach 23-25 marca 2023 w Ptak Warsaw Expo.
Antropocen: architektura trwała, użyteczna, piękna i... niezwykle szkodliwa Miasta i architektura w obecnej skali zaburzają naturalne cykle przyrody, emitują zanieczyszczenia i zawłaszczają kolejne przestrzenie. Jednocześnie nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania człowieka poza architekturą. We wrocławskim Muzeum Architektury do 21 maja będzie można oglądać wystawę „Antropocen” próbującą opisać wpływ architektury na środowisko życia wszystkich gatunków i bytów na Ziemi.
Antropocen: katastrofa już tu jest O poszukiwaniu optymistycznych scenariuszy dla architektury i planowania w kontekście ich wpływu na środowisko rozmawiamy z Kacprem Kępińskim i Adrianem Krężlikiem – kuratorami wystawy Antropocen, która po prezentacji w warszawskim Zodiaku od 23 marca jest dostępna w Muzeum Architektury we Wrocławiu.
#Archikolaże. Szkice dla przyszłości: dyskusja Ósmego lutego zapraszamy na dyskusję towarzyszącą wystawie „Archikolaże”. Spotkanie z udziałem architektek Marleny Happach, Agnieszki Kalinowskiej-Sołtys, Ewy Kuryłowicz, Barbary Nawrockiej, Ewy P. Porębskiej, Agaty Twardoch, Aleksandry Wasilkowskiej i Marleny Wolnik poprowadzi filozofka i dziennikarka Katarzyna Kasia.