Architektura MuratorWydarzeniaArchitekci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Architekci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Platforma Architecture Snob po raz kolejny włącza się w zbiórkę, organizując akcję „Architekci grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Wśród tegorocznych licytacji m.in. spacer po targowisku Bakalarska z architektką Aleksandrą Wasilkowską, projekt domu do 150 m², który przygotuje Pracownia nad Wartą czy wizyta w ikonicznej Arce Roberta Koniecznego i biurze projektanta w Unikato.

Architekci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

31.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspiera chorujących na sepsę – wyjątkowo nie tylko dzieci, ale również osoby starsze. Szanse na skuteczne wyleczenie tej poważnej choroby znacznie zwiększy zakup najnowocześniejszego sprzętu na świecie, który zostanie zakupiony z pozyskanych środków.

W ramach akcji „Architekci grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” można wylicytować:

Spacer architektoniczny po Elektrowni Powiśle z współtwórcą tego wyjątkowego obiektów, Michałem Sadowskim z pracowni APA Wojciechowski Architekci.

Kolację z Robertem Majkutem w Wabu Sushi – unikatowym obiekcie na kulinarnej mapie Warszawy, który wyróżnia nie tylko dobre jedzenie, ale również starannie przemyślany design.

Oprowadzanie po Browarach Warszawskich z Marcinem Sadowskim oraz Marcinem Rydzem z pracowni JEMS Architekci.

Spacer architektoniczny po Targowisku Bakalarska z architektką Aleksandrą Wasilkowską, której pracownia odpowiada za jego rozbudowę.

Zwiedzanie budynku Lingwistyki Stosowanej i Wydziału Neofilologii UW z jego współautorką, prof. Ewą Kuryłowicz, która została wyróżniona prestiżową Honorową Nagrodą SARP 2021.

3 katalogi Biennale Architektury w Wenecji, które pochodzą z prywatnej kolekcji Ewy P. Porębskiej – polskiej architektki, krytyczki i międzynarodowej ekspertki w dziedzinie architektury.

Kolację z Marcinem Szczeliną, redaktorem naczelnym magazynu „Architecture Snob” w restauracji Pod Gigantami.

Spacer architektoniczny z Marleną Happach, architektką miasta i dyrektorką Biura Architektury i Planowania Przestrzennego w Urzędzie m.st. Warszawy.

Oprowadzanie po budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach z autorami projektu – Tomaszem Koniorem i Dominikiem Korosiem z Konior Studio.

Zwiedzanie wrocławskiego Afrykarium-Oceanarium wraz z jej współtwórczynią, Dorotą Szlachcic z biura projektowego Szlachcic Architekci.

Całodzienne warsztaty ze skanowania laserowego z firmą Projekt Polski.

Zwiedzanie warszawskiego biurowca Skyliner z współtwórcą obiektu, Michałem Sadowskim z pracowni APA Wojciechowski Architekci.

–  Projekt domu jednorodzinnego do 150 metrów kwadratowych wraz z pozwoleniem na budowę, który przygotuje Pracownia nad Wartą.

Wizytę w ikonicznej Arce Roberta Koniecznego i biurze projektanta w Unikato.

ULTRALEGGERA – krzesło Oskara Zięty, wyróżniające się wyjątkowo małą wagą – 1660 gramów, która stanowi rekordowo niski parametr w dziedzinie designu użytkowego.

Kalkulator kosztów dla projektantów od simplifee.pl.

Biurko/konsolę z kolekcji Oddity od pracowni Square Drop, które zaprojektowało Studio Kosmos.

Kolacja z właścicielami warszawskiej pracowni Kulczyński Architekt.

Dzień w poznańskim biurze projektowym DEMIURG.

3 godziny konsultacji wizerunkowych z Magdą Skibką, specjalistką od komunikacji i wizerunku marek z branży wnętrzarskiej i architektonicznej.

Dzień na budowie z poznańskim biurem projektowym DEMIURG.

Spacer architektoniczno-sentymentalno-plotkarski po Warszawie w okolicach Powiśla i Podzamcza z pracownią projektową xystudio.

Wszystkie aukcje toczą się do 4 lutego na platformie Allegro.Tagi:
Bardzo się ze sobą kłócę: rozmowa ze Zbigniewm Maćkowem Te prawie 30 lat to nie jest żelazny dorobek, od którego powinniśmy teraz odcinać kupony. Rzeczy, którymi się dziś chwalimy, za 15 lat mogą być inaczej odbierane, bo przyczyniły się do tego, że z klimatem jest gorzej. Trzymam się zasady: dotychczasowe doświadczenia nas oczywiście budują, ale jest jak w piłce: jesteś tylko tak dobry, jak twój ostatni mecz – z okazji jubileuszu Maćków Pracowni Projektowej ze Zbigniewem Maćkowem rozmawia Maja Mozga-Górecka.
Pierwsze kroki w zawodzie zagranicą W nowym cyklu z praktycznymi poradami dotyczącymi możliwości budowania kariery architektonicznej na wymagającym rynku międzynarodowym Konrad Brzykcy o pracy w Nowym Jorku.
Shigeru Ban: architektura troski Czym jest architektura zrównoważona? Jaką rolę odgrywają w niej drewno i papier? W jaki sposób architekci, projektując, mogą pomagać uchodźcom i ofiarom katastrof? Jakie problemy w tym zakresie można napotkać w Polsce? O postrzeganiu komfortu, kontekstu i dobrostanu z architektem Shigeru Banem rozmawia Magda Pios.
Nie żyje architekt Balkrishna Vithaldas Doshi, zdobywca Pritzkera z 2018 roku 24 stycznia w wieku 95 lat zmarł indyjski architekt Balkrishna Doshi. Ten dawny współpracownik Louisa Kahna i Le Courbusiera w ciągu ponad sześćdziesięcioletniej kariery zyskał uznanie za etos odpowiedzialności społecznej zawartej w swoich projektach.
Gdynia: dekonstrukcja mitu. Rozmowa z Grzegorzem Piątkiem Deweloperzy i architekci koniecznie chcą budować w Gdyni białe budynki, bo mówiło się o przedwojennym mieście, że było białe. A jak tłumaczę w książce, wcale białe nie było – mówi Grzegorz Piątek, laureat Paszportu POLITYKI za książkę „Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939”.
Spotkanie z Mistrzem: Piotr Śmierzewski Krakowski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza na kolejny wykład z cyklu „Spotkanie z Mistrzem”. 19 stycznia bohaterem wieczoru będzie Piotr Śmierzewski, właściciel autorskiej pracowni ANALOG.