Architektura MuratorWydarzeniaArchitekci dla WOŚP: apel Jurka Owsiaka!

Architekci dla WOŚP: apel Jurka Owsiaka!

31 stycznia 2021 roku odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak prosi architektów o wsparcie. „Mamy w Polsce świetnych architektów i wiele uznanych na świecie budynków. Polska jest piękna, ale może być jeszcze piękniejsza. A jej upiększanie można przeprowadzić z poszanowaniem dobra planety. Jeśli to tylko możliwe, warto zastanowić się jak zaadaptować już istniejące budynki i dać im nowe życie, zamiast burzyć i tworzyć nowe” – mówi Owsiak.

Architekci dla WOŚP: apel Jurka Owsiaka!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 29. Tym razem Fundacja będzie skupiać się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Po raz kolejny platforma Architecture Snob postanowiła wesprzeć WOŚP, organizując akcję „Architekci grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. W poprzednich dwóch edycjach zebraliśmy łącznie ponad 60 tys. zł. Licytować można było m.in. zwiedzanie pawilonu Miesa van der Rohe w Barcelonie z Ivanem Blasim, herbatkę w Arce Koniecznego w Brennej, lunch z Ewą Kuryłowicz, Agnieszką Bulandą i Ewą P. Porębską, a także indywidualny projekt domu jednorodzinnego bez limitu powierzchni autorstwa pracowni Karpiel Steindel Architektura. W tym roku, wraz z pomysłodawcą WOŚP Jurkiem Owsiakiem, Architecture Snob prosi architektów o wsparcie finału i przekazywanie na licytacje projektów przebudowy istniejących obiektów.

Mamy w Polsce świetnych architektów i wiele uznanych na świecie projektów budynków. Polska jest piękna, ale może być jeszcze piękniejsza. A jej upiększanie można przeprowadzić z poszanowaniem dobra planety. Jeśli to tylko możliwe, warto zastanowić się jak zaadaptować już istniejące budynki i dać im nowe życie, zamiast burzyć i tworzyć nowe
– mówi Jurek Owsiak.

Poza oczywistym wymiarem niesienia pomocy, inicjatywa ma również na celu zwrócenie uwagi na dwie ważne kwestie – ekologię oraz estetykę polskich miast. Prosimy o przekazanie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy waszego czasu i nieprzeciętnych zdolności. Chcielibyśmy wystawić na aukcję takie usługi jak koncepcje przebudowy istniejącego domu, zmiana elewacji budynku, projekt aranżacji wnętrz mieszkania czy projekt zagospodarowania ogrodu, konsultacje projektowe. Wszystkie zebrane na licytacjach pieniądze trafią na konto WOŚP. Wierzymy, że jak co roku razem uda nam się znacząco przyczynić do poprawy sytuacji w polskich szpitalach – dodaje Marcin Szczelina z Architecture Snob. Zgłoszenia można nadsyłać na adres: marcin@archisnob.com.

Tagi:
Autor: (Red.)
Ile zarabia architekt 2021? Wynagrodzenia architektów: najnowsze zestawienie Ile zarabia architekt? Jakie są minimalne, a jakie maksymalne zarobki architekta? I ile wynosi najczęściej oferowane wynagrodzenie architekta? Firma Hays Poland opublikowała najnowszy raport płacowy. O ile w roku 2021 nie dojdzie do wyraźnego spadku zapotrzebowania na usługi budowlane i pogorszenia się płynności finansowej firm z branży, w najbliższym czasie spodziewamy się stabilizacji poziomu płac – czytamy w podsumowaniu. Publikujemy zestawienie ZAROBKI ARCHITEKTÓW 2021.
Architekci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021 Koncepcja przebudowy domu w duchu zero waste od Maćków Pracownia Projektowa, projekty ekoelewacji od mech.build i Molecule Architecture czy konsultacje od pracowni Małeccy, OVO Grąbczewscy i Demirg to tylko niektóre z usług, które można wylicytować w ramach tegorocznej akcji „Architekci grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.
Z daleka i z bliska: rozmowa z architektką Katarzyną Dobiecką Nigdy nie czułam się tylko architektem. Jestem projektantem, lubię patrzeć i z daleka, i z bliska. Meble to działka, na którą nigdy nie miałam czasu, a zawsze chciałam ją uprawiać. Okoliczności życiowe i pandemia pozwoliły mi do tego wrócić – z Katarzyną Dobiecką, laureatką konkursu „Linoleum od nowa” rozmawia Zofia Malicka.
Plac Matejki w Krakowie: reprezentacyjna przestrzeń przyjazna mieszkańcom Plac Matejki w Krakowie, otoczony gmachami Akademii Sztuk Pięknych, Dyrekcji Kolei i Narodowego Banku Polskiego, stanowi jedno z najpiękniejszych miejsc w przestrzeni miasta. O jego znaczeniu i współczesnej funkcji rozmawiamy z architektem Piotrem Orzeszkiem z pracowni Stvosh, który 12 lat temu przeprowadził gruntowna modernizację placu.
Philip Beesley. O architekturze Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejny wykład z cyklu „O architekturze”. Tym razem gościem spotkania będzie Philip Beesley, współzałożyciel Living Architecture Systems Group, multidyscyplinarnego zespołu zajmującego się systemami architektonicznymi o cechach żywych organizmów.
Skok na głęboką wodę: Karolina Częczek Pracę w Nowym Jorku można rozpocząć na dwa sposoby: mając konkretne zlecenie i sieć kontaktów lub postawić na stopniowy, bardziej organiczny wzrost. My poszliśmy tą drugą ścieżką. Nie pracujemy dla nagród, ale one się pojawiają i bardzo nas to cieszy. Polska architektka Karolina Częczek o tym, jak założyć biuro w Nowym Jorku i sprawić, by zostało ono uznane za jedną z 50 najlepszych architektonicznych firm roku.