Architektura od wnętrza nr 1/2017

i

Autor: Archiwum Architektury "Architektura od wnętrza" nr 1/2017

"Architektura od wnętrza" nr 1/2017. Pobierz bezpłatne e-wydanie

2017-05-11 16:12

W numerze piszemy o przywracaniu powierzchni biologicznie czynnych w miastach na przykładzie Resort in House projektu wietnamskiego architekta Ho Khue. Przedstawiamy też nowe aranżacje tradycyjnych chińskich Hutongów oraz dom architekta na dachu wrocławskiej piekarni.

Jednym z ważniejszych zadań współczesnej architektury jest przywrócenie miastom terenów biologicznie czynnych. Coraz więcej projektantów wykorzystuje rozwiązania obniżające emicję dwutlenku węgla. Wertykalne ogrody to pomysł na walkę ze smogiem - redukują tlenek azotu i stężenie pyłów. W Wabern oddano niedawno do użytku pierwszy w Szwajcarii wieżowiec mieszkalny wyposażony w zieloną elewację. Z kolei w Mediolanie, jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast Europy, powstał zespół mieszkalny Bosco Verticale, na którym posadzono łącznie ponad 16,5 tysiąca roślin. W tym numerze prezentujemy m.in. Resort in House w Wietnamie - zieloną kamienicę projektu architekta Ho Khue. W obiekcie, w którym całkowicie zrezygnowano z urządzeń klimatyzacyjnych, główną elewacje tworzą wertykalne, betonowe "żyletki", między którymi umieszczono donice z roślinnością.

W numerze także relacja z targów ceramiki Cevisama w Walencji, nowe aranżacje tradycyjnych chińskich Hutongów oraz dom własny architekta Krzysztofa Grześkowa na dachu wrocławskiej piekarni.

POBIERZ BEZPŁATNE E-WYDANIE