Architektura MuratorWydarzenia"Architektura od wnętrza" nr 1/2017. Pobierz bezpłatne e-wydanie

"Architektura od wnętrza" nr 1/2017. Pobierz bezpłatne e-wydanie

W numerze piszemy o przywracaniu powierzchni biologicznie czynnych w miastach na przykładzie Resort in House projektu wietnamskiego architekta Ho Khue. Przedstawiamy też nowe aranżacje tradycyjnych chińskich Hutongów oraz dom architekta na dachu wrocławskiej piekarni.

"Architektura od wnętrza" nr 1/2017
"Architektura od wnętrza" nr 1/2017

Jednym z ważniejszych zadań współczesnej architektury jest przywrócenie miastom terenów biologicznie czynnych. Coraz więcej projektantów wykorzystuje rozwiązania obniżające emicję dwutlenku węgla. Wertykalne ogrody to pomysł na walkę ze smogiem - redukują tlenek azotu i stężenie pyłów. W Wabern oddano niedawno do użytku pierwszy w Szwajcarii wieżowiec mieszkalny wyposażony w zieloną elewację. Z kolei w Mediolanie, jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast Europy, powstał zespół mieszkalny Bosco Verticale, na którym posadzono łącznie ponad 16,5 tysiąca roślin. W tym numerze prezentujemy m.in. Resort in House w Wietnamie - zieloną kamienicę projektu architekta Ho Khue. W obiekcie, w którym całkowicie zrezygnowano z urządzeń klimatyzacyjnych, główną elewacje tworzą wertykalne, betonowe "żyletki", między którymi umieszczono donice z roślinnością.

W numerze także relacja z targów ceramiki Cevisama w Walencji, nowe aranżacje tradycyjnych chińskich Hutongów oraz dom własny architekta Krzysztofa Grześkowa na dachu wrocławskiej piekarni.

POBIERZ BEZPŁATNE E-WYDANIE

„Architekt wnętrz” nr 2/2020. Pobierz bezpłatny PDF! W bieżącym numerze naszego specjalnego dodatku „Architekt wnętrz” prezentujemy nową przestrzeń publiczną w Tainan na Tajwanie projektu MVRDV, będącą połączeniem miejskiego placu, plaży i basenu, a także biura sieci Second Home w Los Angeles, które wskazują kierunek, w jakim być może już wkrótce podążać będą twórcy postpandemicznych miejsc pracy. Ponadto podsumowujemy ostatnią edycję Łódź Design Festival i publikujemy wywiad z Krzysztofem Toczydłowskim z TTA studio, a w ABC Specjalisty – innowacyjne przestrzenie sklepowe, akustyka pomieszczeń służących edukacji, ekologiczne toalety i łazienki w budynkach publicznych oraz przegląd najnowszych produktów wykończeniowych i dekoracyjnych.
„Architektura od wnętrza” nr 4/2019. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W najnowszym numerze naszego specjalnego dodatku „Architektura od wnętrza” publikujemy przegląd realizacji służących turystyce i aktywnemu wypoczynkowi, które w przewrotny sposób ingerują w naturalny krajobraz, podsumowujemy projekt Trans:Forming Design from Poland, w ramach którego przy współpracy wiodących marek i profesjonalnych projektantów powstało 10 unikalnych kolekcji mebli oraz prezentujemy wnętrza hotelu The Other Place w Chinach autorstwa Studia 10 oraz rodzinnej lodziarni w Szczucinie projektu pracowni Pigalopus.
„Architektura od wnętrza” nr 3/2019. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W najnowszym numerze naszego specjalnego dodatku „Architektura od wnętrza” podsumowujemy trzecią edycje konkursu Office Superstar na najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce, prezentujemy wnętrza nowego sklepu obuwniczego marki Camper w Barcelonie autorstwa studia Kengo Kuma & Associates oraz siedziby firmy Kohlman w Cieplewie projektu pracowni mode:lina™.
„Architektura od wnętrza” nr 2/2019. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W najnowszym numerze naszego specjalnego dodatku „Architektura od wnętrza” przypominamy m.in. twórczość architekta Ricardo Bofilla, jednego z głównych przedstawicieli postmodernizmu, podsumowujemy Łódź Design Festival 2019 i targi IFA w Berlinie oraz prezentujemy pięć współczesnych willi z niezwykłymi basenami.
„Architektura od wnętrza” nr 1/2019. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W najnowszym numerze naszego specjalnego dodatku „Architektura od wnętrza” prezentujemy m.in. niezwykłe domy Plugin House w Shangwei i Tree-ness w Tokio i podsumowujemy 37. edycję targów ceramicznych Cevisama w Walencji. W dziale ABC specjalisty poszukujemy idealnego okapu i nowych pomysłów na aranżację ogrodu, tarasu czy balkonu.
„Warsztat architekta” PREFABRYKACJA. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W najnowszym numerze naszego specjalnego dodatku „Warsztat architekta”  m.in. najciekawsze polskie oraz zagraniczne realizacje, w których zastosowano technologię prefabrykacji oraz prezentacja eksperymentalnej jednostki NEST, powstałej na terenie kampusu instytutów badawczych w Dübendorfie wraz z przeglądem innowacyjnych materiałów, specjalnie stworzonych do budowy jednego z modułów.