" />
Architektura MuratorWydarzenia"Architektura w hiszpańskim malarstwie XXI wieku" - wystawa

"Architektura w hiszpańskim malarstwie XXI wieku" - wystawa

Prezentowana wcześniej w Berlinie wystawa "Architektura malowana" przedstawia wizje architektury w obiektywie współczesnych hiszpańskich twórców.

"Architektura w hiszpańskim malarstwie XXI wieku" - wystawa
Jorge Tarazo - Casa Tobogán
Fot.: materiały prasowe

Celem kuratorów wystawy było pokazanie roli, jaką we współczesnym hiszpanskim malarstwie pełnią architektura i przestrzeń, szczególnie w kontekście nowych prądów malarstwa figuratywnego. Zebrano dzieła 17 twórców, których prace obejmują spektrum od wiernych odwzorowań, po przestrzeń jako element utopijny czy symboliczny, próbując uchwycić relację człowieka z jego otoczeniem.

Wystawa organizowana jest pod patronatem hiszpańskiego Ministerstwa Edukacji, Kultury i Sportu oraz Ambasady Hiszpanii w Polsce. Wernisaż odbędzie się 1 grudnia o 19:00 w galerii Xanadu przy Hożej 51 w Warszawie. Ekspozycję będzie można oglądać do 20 grudnia.

Pomysł na małą cukiernię - 12 000 różowych elementów Pojekt wnętrza tej niewielkiej cukierni pod Madrytem opracowała pracownia Ideo Arquitectura. Autorzy zdecydowali się na niewielką, a jednocześnie niezwykle wyrazistą ingerencję - u sufitu umieścili ponad 12 tysięcy pomalowanych na różowo, drewnianych elementów.
NOMINACJA: ambasada Hiszpanii Nominacja: Ambasada Hiszpanii i rezydencja AmbasadoraŻYCIE W ARCHITEKTURZE I EDYCJANAJLEPSZY BUDYNEK WARSZAWY 1989-1995
Siedem labiryntów z Madrytu Projekty oparte na idei labiryntu, ujawniają różne postawy wobec hiszpańskiej architektury i urbanistyki. Prace biur architektonicznych z Hiszpanii można oglądać na wystawie w berlińskim AEDES