fotka z /zdjecia/diehl.JPG

i

Autor: Archiwum Architektury

Architektura Wozowni

2011-05-16 2:00

Galeria Sztuki „Wozownia” w Toruniu zaprasza na wykład: Marek Diehl / projekty i realizacje. Miasto jakie jest każdy widzi

16 maja (poniedziałek) 2011,  godz. 17.00 Toruń, ul. Ducha Św. 6 w s t ę p  w o l n y

Marek Diehl / projekty i realizacje Miasto jakie jest każdy widzi

Marek Diehl, znany łódzki architekt, podejmie próbę zdefiniowania zjawisk negatywnych i pozytywnych w mieście – dlaczego są miejsca przyjazne, chętnie odwiedzane i przestrzenie odpychające, jakie miasto jest dobre.

Marek Diehl

Architekt, absolwent Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej (dyplom w 1992 roku na kierunku: Architektura), od 1994 roku prowadzi własną praktykę architektoniczną DIEHL ARCHITEKCI w Łodzi. Jego projekty i realizacje są związane przede wszystkim z Łodzią, m.in: Textorial Park (2007-2008) - zespół budynków biurowo–usługowych na terenie zabytkowego osiedla fabryczno-mieszkalno-rezydencjonalnego „Księży Młyn”, łączący w sobie zrewitalizowane XIX-wieczne pofabryczne magazyny z nowoczesną architekturą; apartamentowiec Brama na ul. Wróblewskiej (w trakcie realizacji). Za najlepsze uznano także projekty Marka Diehla w dwóch ważnych dla Łodzi konkursach urbanistycznych – na opracowanie koncepcji zagospodarowania przestrzennego terenu w rejonie Placu Niepodległości (2009) oraz na opracowanie koncepcji zagospodarowania przestrzeni między Placem Wolności a Manufakturą (2009).


autorka projektu: Teresa Dudzińska

fotka z /zdjecia/diehl.JPG

i

Autor: Archiwum Architektury