ArcyARCHIwizje – cykl wywiadów z architektami dostępny on-line

i

Autor: Archiwum Architektury Wnętrze pracowni Macieja Siudy

ArcyARCHIwizje – cykl wywiadów z architektami dostępny on-line

2019-05-30 15:54

ArcyARCHIwizje to cykl wywiadów z uznanymi polskimi projektantami, które prowadzi łódzki architekt Wojciech Wycichowski. Zarejestrowane rozmowy można już obejrzeć online.

Inicjatorem cyklu jest łódzki architekt Wojciech Wycichowski. Jak tłumaczy, pomysł na spotkania wynika z potrzeby ożywienia środowiska architektonicznego, pokazania, szczególnie młodym projektantom i studentom, tendencji i kierunków, w jakich rozwija się sztuka budowania przestrzeni wokół nas i zaprezentowania najważniejszych osobowości polskiego świata architektonicznego. Chciałbym, by klasa Arcyarchitekta, jego pomysły, wrażliwość, droga twórcza oraz możliwość zadania mu pytań, „dotknięcia” mistrza były magnesem, który zwabi wielu widzów. Pragnę by moimi gośćmi byli czołowi polscy architekci pracujący w kraju i poza jego granicami. Mimo, że znamy ich najważniejsze dokonania, chciałbym, aby sami pokazali, co dla nich najważniejsze – inspiracje, sukcesy, opis problemów hamujących funkcjonowanie pracowni, co dobrego i co złego dzieje się w naszym środowisku, jak sobie wyobrażają nasz zawód w przyszłości – mówi Wycichowski.

Każda rozmowa jest rejestrowana i udostępniana na kanale arcyARCHIwizji w serwisie YouTube. Dotychczas odbyły się trzy spotkania: z architektem Mateuszem Kuo Stolarskim z łódzkiego biura TAMIZO, z Bartkiem Drabikiem z Krakowa oraz z Ewą i Błażejem Janikami z katowickiej pracowni M.O.C. Architekci, a już 14 czerwca gościem Wojciecha Wycichowskiego będzie Maciej Siuda.

Rozmowa z Mateuszem Kuo Stolarskim z biura TAMIZO

Rozmowa z Bartkiem Drabikiem

Rozmowa z Ewą i Błażejem Janikami z pracowni M.O.C. Architekci