Architektura MuratorWydarzeniaBAZARCH* w sieci 2021: kolejna edycja targów książki o architekturze

BAZARCH* w sieci 2021: kolejna edycja targów książki o architekturze

Już 28 maja startuje BAZARCH* w sieci 2021 – kolejna odsłona wirtualnych targów książki o architekturze i mieście.  W bazarchowym cyfrowym audytorium obejrzymy nagrania ze spotkań autorskich i posłuchamy podkastów o prezentowanych książkach.

BAZARCH* w sieci 2021: kolejna edycja targów książki o architekturze
Grafika promująca BAZARCH* w sieci 2021 autorstwa Magdaleny Piwowar

BAZARCH* to organizowane przez Centrum Architektury od 2013 roku największe targi książek o architekturze i mieście. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach  28 maja-6 czerwca, po raz drugi w formule on-line. Na specjalnie zaprojektowanej stronie swoje bestsellery i nowości wydawnicze w atrakcyjnych cenach prezentować będzie kilkunastu wystawców. Będzie można obejrzeć i kupić (prawie) wszystko, co w ostatnim czasie wydano o architekturze i mieście, wsi, krajobrazie, dziedzictwie architektonicznym, zabytkach, sztuce w przestrzeni publicznej, a także plakaty i okołoarchitektoniczne gadżety. Tradycyjnie już na BAZARCHU znajdzie się również „Architektura-murator” z wyjątkową, ważną tylko przez kilka dni ofertą prenumeraty.

BAZARCH* w sieci – nowości, wystawcy, wydarzenia towarzyszące

Jak co roku w realu, BAZARCH* w sieci ma swój program towarzyszący, organizowany wspólnie z wystawcami. W bazarchowym cyfrowym audytorium obejrzymy nagrania ze spotkań autorskich i posłuchamy podkastów o prezentowanych książkach. Będą wciągające dźwięki, rozmowo-spacery, wywiady, czytania aktorskie i autorskie, przygotowane przez wydawców.

Udział w BAZARCHU* 2021 w sieci potwierdzili m.in. Bęc Zmiana, Karakter, Międzynarodowe Centrum Kultury, Muzeum Architektury we Wrocławiu, Muzeum Miejskie w Tychach, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Wydawnictwo Filtry.

BAZARCH* w sieci 2021
Kiedy:
28 maja-6 czerwca
Organizator: Centrum Architektury
Pomysł i projekt Bazarchu w sieci: Peter Łyczkowski
Identyfikacja Bazarchu: Magdalena Piwowar

Niezniszczalny. Bohdan Pniewski. Architekt salonu i władzy: spotkanie autorskie z Grzegorzem Piątkiem
Niezniszczalny. Bohdan Pniewski. Architekt salonu i władzy: spotkanie autorskie z Grzegorzem Piątkiem Teatr Wielki – Opera Narodowa oraz Wydawnictwo Filtry zapraszają na premierę książki Grzegorza Piątka „Niezniszczalny. Bohdan Pniewski. Architekt salonu i władzy”. Spotkanie z autorem poprowadzi dziennikarka Aleksandra Boćkowska.

Autor: (Red.)
Niezniszczalny. Bohdan Pniewski. Architekt salonu i władzy: spotkanie autorskie z Grzegorzem Piątkiem Teatr Wielki – Opera Narodowa oraz Wydawnictwo Filtry zapraszają na premierę książki Grzegorza Piątka „Niezniszczalny. Bohdan Pniewski. Architekt salonu i władzy”. Spotkanie z autorem poprowadzi dziennikarka Aleksandra Boćkowska.
Wspomnienia Jerzego Sołtana po raz pierwszy po polsku Wspomnienia Jerzego Sołtana, publikowane dotąd we fragmentach, dzięki przychylności rodziny architekta i zapałowi Centrum Architektury po raz pierwszy trafiają do polskich czytelników w całości. Książka „On i ja. O architekturze i Le Corbusierze” jest już dostępna w sprzedaży.
Piątek w Łazienkach: nowy przewodnik Grzegorza Piątka „Łazienki Królewskie. Przewodnik po historii i architekturze” Grzegorza Piątka to pierwsza tego typu publikacja wydana nakładem Muzeum Łazienki Królewskie.
Kultowe publikacje Muzeum Architektury do pobrania za darmo! Muzeum Architektury we Wrocławiu udostępnia on-line najważniejsze i najbardziej poszukiwane wydawnictwa. Na razie bezpłatnie pobrać można cztery publikacje.
Cztery ściany i dach Reiniera de Graafa. Premiera książki Krakowski Instytut Architektury oraz Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zapraszają na premierę książki Cztery ściany i dach. Złożona natura prostej profesji oraz na spotkanie z jej autorem Reinierem de Graafem, który jest jednym z partnerów w słynnym holenderskim biurze OMA.
BAZARCH* 2019 Warszawa – nowości, wystawcy, wydarzenia towarzyszące W przedostatni listopadowy weekend odbędzie się w Warszawie kolejna edycja BAZARCHU, czyli najpopularniejszych targów książek o architekturze i mieście. Tradycyjnie towarzyszyć mu będą spotkania z autorami, premiery książek oraz dyskusje i wykłady.