Architektura MuratorWydarzeniaBAZARCH* w sieci 2021: kolejna edycja targów książki o architekturze

BAZARCH* w sieci 2021: kolejna edycja targów książki o architekturze

Już 28 maja startuje BAZARCH* w sieci 2021 – kolejna odsłona wirtualnych targów książki o architekturze i mieście.  W bazarchowym cyfrowym audytorium obejrzymy nagrania ze spotkań autorskich i posłuchamy podkastów o prezentowanych książkach.

BAZARCH* w sieci 2021: kolejna edycja targów książki o architekturze
Grafika promująca BAZARCH* w sieci 2021 autorstwa Magdaleny Piwowar

BAZARCH* to organizowane przez Centrum Architektury od 2013 roku największe targi książek o architekturze i mieście. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach  28 maja-6 czerwca, po raz drugi w formule on-line. Na specjalnie zaprojektowanej stronie swoje bestsellery i nowości wydawnicze w atrakcyjnych cenach prezentować będzie kilkunastu wystawców. Będzie można obejrzeć i kupić (prawie) wszystko, co w ostatnim czasie wydano o architekturze i mieście, wsi, krajobrazie, dziedzictwie architektonicznym, zabytkach, sztuce w przestrzeni publicznej, a także plakaty i okołoarchitektoniczne gadżety. Tradycyjnie już na BAZARCHU znajdzie się również „Architektura-murator” z wyjątkową, ważną tylko przez kilka dni ofertą prenumeraty.

BAZARCH* w sieci – nowości, wystawcy, wydarzenia towarzyszące

Jak co roku w realu, BAZARCH* w sieci ma swój program towarzyszący, organizowany wspólnie z wystawcami. W bazarchowym cyfrowym audytorium obejrzymy nagrania ze spotkań autorskich i posłuchamy podkastów o prezentowanych książkach. Będą wciągające dźwięki, rozmowo-spacery, wywiady, czytania aktorskie i autorskie, przygotowane przez wydawców.

Udział w BAZARCHU* 2021 w sieci potwierdzili m.in. Bęc Zmiana, Karakter, Międzynarodowe Centrum Kultury, Muzeum Architektury we Wrocławiu, Muzeum Miejskie w Tychach, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Wydawnictwo Filtry.

BAZARCH* w sieci 2021
Kiedy:
28 maja-6 czerwca
Organizator: Centrum Architektury
Pomysł i projekt Bazarchu w sieci: Peter Łyczkowski
Identyfikacja Bazarchu: Magdalena Piwowar

Niezniszczalny. Bohdan Pniewski. Architekt salonu i władzy: spotkanie autorskie z Grzegorzem Piątkiem
Niezniszczalny. Bohdan Pniewski. Architekt salonu i władzy: spotkanie autorskie z Grzegorzem Piątkiem Teatr Wielki – Opera Narodowa oraz Wydawnictwo Filtry zapraszają na premierę książki Grzegorza Piątka „Niezniszczalny. Bohdan Pniewski. Architekt salonu i władzy”. Spotkanie z autorem poprowadzi dziennikarka Aleksandra Boćkowska.

Autor: (Red.)
Gdynia obiecana: nowa książka Grzegorza Piątka Nakładem Wydawnictwa W.A.B. wkrótce ukaże się długo wyczekiwana książka Grzegorza Piątka: „Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939”. Historia rozwoju Gdyni wciąga jak najlepszy kryminał, a jednocześnie napawa czytelnika optymizmem – jeżeli tak wspaniałe miasto powstawało w tak chaotycznych warunkach, to jest jeszcze nadzieja dla naszego kraju – pisze w nocie od wydawcy Agata Twardoch.
Z miasta do miasta. Historie z czterech stron świata Już 31 sierpnia nakładem wydawnictwa Dwie Siostry ukaże się książka „Z miasta do miasta. Historie z czterech stron świata” autorstwa Michała Strzałkowskiego.  To pełna informacji, ciekawostek i świetnych ilustracji Łukasza Majewskiego publikacja o wyjątkowych miastach, miasteczkach i metropoliach z całego świata.
Książki na wakacje 2022: architektoniczne nowości wydawnicze TOP 10 Od lat co miesiąc recenzujemy dla Was najciekawsze książki o architekturze, urbanistyce, wnętrzach i projektowaniu krajobrazu. Tym razem polecamy 10 nowości wydawniczych, w sam raz na letnie nadrabianie zaległości bądź planowanie architektonicznych podróży. Książki na wakacje 2022: TOP 10.
MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa – pomóż go wydrukować! Centrum Architektury prowadzi zbiórkę na druk ósmego tomu z serii ilustrowanych atlasów warszawskiej architektury. Książkę, tym razem poświęconą dzielnicy Muranów, napisali Beata Chomątowska, Grzegorz Piątek i Katarzyna Uchowicz.
Warszawa rysuje Skopje: nowa publikacja Centrum Architektury Nakładem Centrum Architektury ukazała się książka „Warszawa rysuje Skopje” autorstwa Kingi Nettmann-Multanowskiej. Autorka, od lat niestrudzenie badająca polskie wątki na terenie Gruzji i Macedonii Północnej, odkrywa przed czytelnikiem wciąż mało znaną historię udziału architektów z Polski w odbudowie Skopje po tragicznym trzęsieniu ziemi z 1963 roku.
Lista nieobecności: Janusz Sepioł o Archiprzewodniku Roberta Koniecznego i Tomasza Malkowskiego Lista obiektów zebranych w Archiprzewodniku budzi kilka zasadniczych pytań dotyczących całych obszarów nieobecności. Właściwie nie ma tu wsi. Trudno też znaleźć jakieś realizacje urbanistyczne. Nie ma architektury przemysłowej ani obiektów inżynierskich. Państwo jako inwestor, poza sferą kultury, właściwie nie istnieje.