Architektura MuratorWydarzeniaBAZARCH* w sieci 2021: kolejna edycja targów książki o architekturze

BAZARCH* w sieci 2021: kolejna edycja targów książki o architekturze

Już 28 maja startuje BAZARCH* w sieci 2021 – kolejna odsłona wirtualnych targów książki o architekturze i mieście.  W bazarchowym cyfrowym audytorium obejrzymy nagrania ze spotkań autorskich i posłuchamy podkastów o prezentowanych książkach.

BAZARCH* w sieci 2021: kolejna edycja targów książki o architekturze
Grafika promująca BAZARCH* w sieci 2021 autorstwa Magdaleny Piwowar

BAZARCH* to organizowane przez Centrum Architektury od 2013 roku największe targi książek o architekturze i mieście. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach  28 maja-6 czerwca, po raz drugi w formule on-line. Na specjalnie zaprojektowanej stronie swoje bestsellery i nowości wydawnicze w atrakcyjnych cenach prezentować będzie kilkunastu wystawców. Będzie można obejrzeć i kupić (prawie) wszystko, co w ostatnim czasie wydano o architekturze i mieście, wsi, krajobrazie, dziedzictwie architektonicznym, zabytkach, sztuce w przestrzeni publicznej, a także plakaty i okołoarchitektoniczne gadżety. Tradycyjnie już na BAZARCHU znajdzie się również „Architektura-murator” z wyjątkową, ważną tylko przez kilka dni ofertą prenumeraty.

BAZARCH* w sieci – nowości, wystawcy, wydarzenia towarzyszące

Jak co roku w realu, BAZARCH* w sieci ma swój program towarzyszący, organizowany wspólnie z wystawcami. W bazarchowym cyfrowym audytorium obejrzymy nagrania ze spotkań autorskich i posłuchamy podkastów o prezentowanych książkach. Będą wciągające dźwięki, rozmowo-spacery, wywiady, czytania aktorskie i autorskie, przygotowane przez wydawców.

Udział w BAZARCHU* 2021 w sieci potwierdzili m.in. Bęc Zmiana, Karakter, Międzynarodowe Centrum Kultury, Muzeum Architektury we Wrocławiu, Muzeum Miejskie w Tychach, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Wydawnictwo Filtry.

BAZARCH* w sieci 2021
Kiedy:
28 maja-6 czerwca
Organizator: Centrum Architektury
Pomysł i projekt Bazarchu w sieci: Peter Łyczkowski
Identyfikacja Bazarchu: Magdalena Piwowar

Niezniszczalny. Bohdan Pniewski. Architekt salonu i władzy: spotkanie autorskie z Grzegorzem Piątkiem
Niezniszczalny. Bohdan Pniewski. Architekt salonu i władzy: spotkanie autorskie z Grzegorzem Piątkiem Teatr Wielki – Opera Narodowa oraz Wydawnictwo Filtry zapraszają na premierę książki Grzegorza Piątka „Niezniszczalny. Bohdan Pniewski. Architekt salonu i władzy”. Spotkanie z autorem poprowadzi dziennikarka Aleksandra Boćkowska.

Autor: (Red.)
Wszystko składane. Rower, aparat i przedmieścia: premiera książki i dyskusja z autorem Fundacja Bęc Zmiana zaprasza na premierę książki „Wszystko składane”, będącej zapisem kilkunastu wypraw fotografa Macieja Rawluka na przedmieścia Warszawy. W dyskusji z udziałem autora udział wezmą: Olga Drenda, Jakub Gondorowicz, Adam Mazur i Robert Zydel.
„Najlepsze miasto świata” w finale Nagrody Literackiej Nike Ogłoszono finalistów tegorocznej Nagrody Literackiej Nike. W finałowej siódemce jest „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949” Grzegorza Piątka. Przypominamy recenzję książki, jaka ukazała się na łamach „Architektury-murator”.
Maksimum śląskiej architektury Przewodnik był dobrą okazją, by śmielej oddzielić budownictwo od architektury. Ale książkę cechuje maksymalistyczne podejście: prezentacja aż 120 realizacji – Hanna Faryna-Paszkiewicz recenzuje książkę Anny Syski „Spodek w Zenicie. Przewodnik po architekturze lat 1945-1989 w województwie śląskim”. Tylko w wydaniu cyfrowym: fragment publikacji do pobrania.
ŚRÓD PN. Ilustrowany atlas architektury Śródmieścia Północnego Centrum Architektury zaprasza na premierę kolejnego przewodnika po Warszawie, tym razem poświęconego architekturze Śródmieścia Północnego. Najważniejsze realizacje dzielnicy zilustrowali Kamila Doniec, Maciek Drążkiewicz, Mateusz Gryzło, Maria Łomiak i Peter Łyczkowski, a tekstami opatrzyli varsavianista Michał Kempiński i historyczka sztuki Ewa Ziajkowska.
Wielofunkcyjne. Charakterystyka inwestycji mixed-use w Polsce i na świecie: raport ThinkCo Autorzy raportu poddają szczegółowej analizie ponad 100 projektów mixed-use z całego świata, przyglądając się im pod kątem architektury, ale też mechanizmów planowania czy zarządzania. Publikację wzbogacają unikalne zestawienia statystyczne dotyczące m.in. popularności występowania poszczególnych funkcji czy lokalizacji inwestycji oraz komentarze ekspertów nieruchomości.
Mies. Skomplikowane życie architekta minimalisty „Mies. Skomplikowane życie architekta minimalisty” to komiksowa fabularyzowana biografia zarówno Ludwiga Mies van der Rohego, jak i „heroicznej” epoki nowoczesnej architektury. Lektura uzmysławia nam, kim tak naprawdę był jeden z najbardziej eleganckich i najchętniej naśladowanych architektów XX wieku.