Architektura MuratorWydarzeniaBieg „W kasku". Ciąg dalszy akcji „Dziewczyny na politechniki"

Bieg „W kasku". Ciąg dalszy akcji „Dziewczyny na politechniki"

Już 14 kwietnia w Łodzi i Warszawie odbędzie się pierwszy tegoroczny Bieg  „W kasku”. To najbardziej widowiskowa część akcji promującej ideę podejmowania studiów technicznych przez kobiety

Bieg w Kasku
Fot.: Fundacja Edukacyjne Perspektywy

Dziewczyny! Chcecie się wyluzować przed maturą, a jednocześnie zdobyć fajne nagrody? Weźcie udział w biegu “W kasku”. Każda uczestniczka dostanie kultowy kask akcji “Dziewczyny na politechniki!”, w którym będzie musiała przebyć cały dystans. Utrata kasku oznacza dyskwalifikację.
Zapraszamy też wszystkie inne zainteresowane Panie (a nawet Panów jeżeli bardzo się uprą) do wzięcia udziału w biegu “W kasku”. Chcemy bowiem pobić rekord i być największą grupą biegnących ludzi w kaskach budowlanych, jaką widziała Polska
– zachęcają organizatorki akcji.

Akcja “Dziewczyny na politechniki!” prowadzona jest od pięciu lat przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych oraz Fundację Edukacyjną Perspektywy. Ma zachęcić maturzystki do wyboru jednego z kierunków technicznych. Drugim celem jest promocja sportu, szczególnie biegów, jako dyscypliny dostępnej dla wszystkich.

Główną nagrodę w pierwszym, ubiegłorocznym biegu stanowiło roczne stypendium; mogła je otrzymać jedna z maturzystek, które zajęły pierwsze dziesięć miejsc i mogła się wykazać najwyższą średnią ocen z egzaminu maturalnego.

Bieg "W kasku"
14.04.2012 Łódź, Warszawa
26.04.2012 Opole, Poznań 
szczegóły trasy i informacje o nagrodach już wkrótce na stronie architektura.muratorplus.pl
udział w biegu jest darmowy
Rejestracja