Architektura MuratorWydarzeniaBo dizajn jest dla ludzi…

Bo dizajn jest dla ludzi…

Latarnia morska, malarstwo Malewicza, fascynacja techniką, nastrojowy wieczór w zacisznej kawiarni – niemal wszystko może stanowić źródło inspiracji dla projektanta. Ważne, by dizajn usprawniał i wzbogacał naszą codzienność. Joan Gaspar – gość 2. edycji Projektu Dizajn – zdradził tajniki swojej pracy.

17.12.2009 - 17.01.2010 Cieszyn
Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie

Projekt Dizajn to spotkania branżowe i twórcza dyskusja o roli wzornictwa w biznesie, sztuce oraz w życiu codziennym. O konieczności ścisłej współpracy i przenikaniu się tych światów mówił także hiszpański projektant, Joan Gaspar podczas swojego wykładu (19-20.11 Warszawa/Kraków) "Pomysł, produkt i przestrzeń": Istnieje przekonanie, że projektanci to osoby, od których zależy sukces lub porażka projektów przemysłowych. Chciałbym zaznaczyć, że my, projektanci, nie zdziałamy cudów. Nie możemy też pracować sami. Potrzebujemy wsparcia firmy oraz właściwego, skutecznego działania i współpracy wszystkich jej działów: technicznego, marketingu, handlowego. Bez ich zaangażowania bardzo trudno odnieść sukces. Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem funkcjonalności. Liczy się nie tylko forma, dlatego zaprojektowane przez Gaspara przedmioty mają „drugi plan”. Wykład projektanta wzbogaciła wystawa jego prac.

CZYTAJ TAKŻE>>
O dizajnie raz jeszcze...
Pasja do przemysłu


Informacje: http://www.projektdizajn.pl/

Maria Jeglińska-Adamczewska dla PURO Hotels Legendarna norweska marka Røros Tweed oraz młoda polska projektantka Maria Jeglińska-Adamczewska połączyły siły z PURO Hotels w niezwykłym projekcie. Tak powstała kolekcja wełnianych koców KARI, ODA oraz LOTTA.
OKK! Design – branża wnętrzarska w dobie pandemii. Webinar Już 3 czerwca kolejna edycja OKK! Design. Po raz trzeci w formie webinaru. Architekci Magdalena Federowicz-Boule, Szymon Hanczar i Jacek Tryc przedstawią swoją analizę postpandemicznej rzeczywistości i prognozy na przyszłość.
Władysław Wincze. Wnętrza Władysław Wincze to jeden z najważniejszych polskich projektantów wnętrz, ale jego twórczość poza gronem ekspertów nie jest zbyt dobrze znana. Osiągnięcia i postać wybitnego architekta wnętrz przybliża nowa wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu.
10 kolekcji mebli projektu młodych polskich dizajnerów Już na początku października kolejna edycja Warsaw Home. Publikujemy 10 projektów młodych dizajnerów, które zobaczymy podczas targów.
Design that Educates Awards 2019 Design that Educates Awards to międzynarodowy konkurs, który wskazywać ma na edukacyjny potencjał architektury i wzornictwa. Jego celem jest popularyzowanie najlepszych realizacji i produktów, które oprócz funkcji czysto użytkowych mogą też uczyć.
Najlepsze projekty roku 2018 według Design Museum Beazley Designs of the Year to coroczna nagroda przyznawana przez londyńskie Design Museum. W tym roku odebrał ją kolektyw Forensic Architecture używający narzędzi, jakie daje architektura do prowadzenia śledztw dotyczących naruszeń praw człowieka.