Architektura MuratorWydarzeniaBudma 2017 - wydarzenia dla architektów

Budma 2017 - wydarzenia dla architektów

W lutym 2017 roku w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA. Gośćmi specjalnymi w tym roku będą m.in. Fernando Menis i Stanisław Niemczyk. Co jeszcze przewidziano w programie? - publikujemy zestawienie wydarzeń skierowanych do architektów.

W dniach 7-10 lutego 2017 roku w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów BUDMA. To jedno z najważniejszych miejsc spotkań producentów oraz dystrybutorów nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych z architektami, wykonawcami i inwestorami. BUDMA co rok przyciąga kilkadziesiąt tysięcy specjalistów zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami, wymianą doświadczeń i pozyskiwaniem specjalistycznej wiedzy. Również i tym razem w programie nie zabraknie wydarzeń towarzyszących skierowanych do architektów. Poniżej publikujemy ich pełne zestawienie:

1. Spotkanie z Fernando Menisem

Hiszpański architekt Fernando Menis będzie jedną z gwiazd Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2017. Autor nagradzanego projektu Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu przyjedzie do Poznania na zaproszenie Izby Architektów RP. Spotkanie odbędzie się 8 lutego w Sali Ziemi.

2. Debata Architektoniczna

Tematem debaty, którą poprowadzi krytyk architektury i dziennikarz Jakub Głaz, jest "Społeczna odpowiedzialność architekta". Debata zaplanowana jest na 8 lutego.

3. Spotkanie z pracownią Bulanda, Mucha – architekci

9 lutego na targach BUDMA zagości pracownia Bulanda, Mucha – architekci. Wielokrotnie nagradzana pracownia znana jest z takich realizacji jak biurowiec Chmielna 25 w Warszawie, siedziba BRE Banku w Bydgoszczy, adaptacja Hotelu Bulwar w Toruniu czy Stara Papiernia w Konstancinie.

4. Spotkanie ze Stanisławem Niemczykiem

10 lutego targi BUDMA odwiedzi jeden z najwybitniejszych polskich architektów - Stanisław Niemczyk. Za swoje zasługi dla budownictwa sakralnego otrzymał w 2011 roku medal Per Artem ad Deum (Przez sztukę do Boga), przyznawany przez Papieską Radę ds. Kultury.

5. Konkurs Szkice Architektoniczne

10 lutego ogłoszone zostaną wyniki konkursu Szkice Architektoniczne. Zadaniem uczestników konkursu jest zaprezentowanie swoich umiejętności warsztatowych przy wykorzystaniu tradycyjnych technik rysunkowych. Temat konkursu to "Orgia Barw w Przestrzeni".

6. Stoisko MURATORA

7 lutego na stoisku MURATORA (pawilon 3, stoisko 17) odbędą się quizy budowlane z nagrodami, a publikacje dla pofesjonalistów dostępne będą tego dnia z 70% rabatem. 8 lutego będzie można porozmawiać z ekspertami, którzy udzielą porad projektowych, finansowych i dotyczących rozpoczęcia budowy. Czwartek, 9 lutego, minie pod hasłem "Remontu Roku 2016". Na BUDMIE ogłoszone zostaną wyniki tego konkursu. Odbędzie się wręczenie nagród i wyróżnień oraz spotkanie z architektami i wystawa najlepszych realizacji remontowych z konkursu. Ostatniego dnia targów otwarte zostanie Budowlane Centrum Edukacji, na które szczególnie zaproszeni są nauczyciele szkół budowlanych wraz z uczniami. Każdy nauczyciel, któy zgłosi się do nas tego dnia otrzyma bezpłatny pakiet edukacyjny, a uczniowie możliwość zakupu publikacji w bardzo korzystnej cenie.

Tagi:
Sumienie detalu – kolejna edycja Forum Designu i Architektury. Budma 2021 Tegoroczne Forum Designu i Architektury odbędzie się 3 lutego w formule on-line. Wśród gości między innymi Tim Inglod, Lars Emil Kragh, Małgorzata Kucewicz, Zbigniew Maćków, Milena Trzcińska i Jakub Głaz.
Nagroda Ministra Inwestycji za wybitne osiągnięcia w architekturze 2019 Minister Inwestycji i Rozwoju po raz kolejny przyznał nagrody w dziedzinie architektury i planowania przestrzennego. Wśród laureatów m.in. Bolesław Stelmach, Ewa Kuryłowicz i Bogusław Wowrzeczka.
BUDMA 2019 – podsumowanie 28. edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Blisko 50 000 gości, 1000 wystawców, 43 produkty nagrodzone Złotym Medalem MTP, ponad 150 targowych premier rynkowych, a także prezentacja biur architektonicznych i rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu Architecture BUDMA Award. Podsumowujemy tegoroczną odsłonę Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2019.
Budma Award 2019 – znamy finalistów konkursu ABA – Architecture Budma Award Jury pierwszej edycji konkursu Architecture BUDMA Award do ścisłego finału nominowało pięć obiektów. Wyniki poznamy 12 lutego podczas gali otwarcia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2019.
BUDMA 2019 – wydarzenia dla architektów Już 12 lutego Poznań ponownie stanie się miejscem prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinie szeroko rozumianej architektury. W programie m.in. spotkania i dyskusje wokół innowacyjnych rozwiązań dla projektantów oraz ostatnich zmian legislacyjnych.
Targi BUDMA 2018 - wydarzenia dla architektów Kulisy powstawania poznańskiego Bałtyku i wyzwania stawiane przez nowoczesne mega-miasta - oto tematy dwóch spotkań, które odbędą się w trakcie Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury w Poznaniu w dniach 30 stycznia - 2 lutego.