BUDMA 2019 – wydarzenia dla architektów

i

Autor: Archiwum Architektury Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; fot. Jakub Certowicz

BUDMA 2019 – wydarzenia dla architektów

2018-12-04 19:00

Już 12 lutego Poznań ponownie stanie się miejscem prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinie szeroko rozumianej architektury. W programie m.in. spotkania i dyskusje wokół innowacyjnych rozwiązań dla projektantów oraz ostatnich zmian legislacyjnych.

Najnowsza, 28. edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA odbędzie się pod honorowym patronatem Izby Architektów RP w dniach 12-15 lutego 2019 roku. W programie m.in. Forum Designu i Architektury z udziałem takich projektantów jak Giuseppe Blengini, współzałożyciel pracowni Blengini Ghirardelli Associati, ale też współtwórca marki Libeskind Design. Gośćmi forum będą ponadto włoski architekt i designer Emilio Nanni, dwukrotny laureat Red Dot Award, oraz projektant Marcantonio Raimondi Malerba, którzy przedstawią nie tylko dorobek artystyczny, ale też wskazówki, w jaki sposób zarządzać swoją karierą, by osiągnąć sukces. Wiedzą o kreowaniu własnej marki i prowadzeniu biznesu podzieli się również polska projektantka wnętrz Beata Kozar, a przedstawiciele studia Grupa 5 Architekci, BAAS Arquitectura i Małeccy Biuro Projektowe opowiedzą o swojej międzynarodowej współpracy przy projekcie Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Podczas jednej z debat podjęty zostanie ponadto temat kontrowersyjnej specustawy mieszkaniowej, zwanej Lex deweloper. Dyskusję tę moderować będzie krytyk architektury Jakub Głaz.

Budma 2019 to także konkurs na najlepsze budynki, przestrzenie i obiekty małej architektury Architecture Budma Award oraz prezentacja biur architektonicznych – w ramach projektu 1m/ARCH poznamy dorobek blisko 100 pracowni. Szczegółowy program targów dostępny jest na stronie BUDMA.