Architektura MuratorWydarzeniaDesign Forum: spotkanie z berlińską pracownią Deadline Architects

Design Forum: spotkanie z berlińską pracownią Deadline Architects

Tegorocznym targom Warsaw Home & Contract 2021 towarzyszy bogaty program dyskusji. 30 października gośćmi Design Forum będą m.in. Matthew Griffin i Britta Jürgens z berlińskiego biura Deadline Architects, Ivan Blasi, koordynator EU Mies Award oraz jedna z jurorek bieżącej edycji konkursu Mies van der Rohe Award: Francesca Ferguson.

Design Forum: spotkanie z berlińską pracownią Deadline Architects
Budynek Friz33 w Berlinie, proj. Deadline Architects, jedna z realizacji nominowanych do EU Mies van der Rohe Award 2022; fot. Jan Bitter, serwis prasowy EU Mies Award

Dobiega końca tegoroczna edycja Warsaw Home & Contract – według organizatorów największych w 2021 roku targów wnętrzarskich w Europie. W ramach wydarzenia zaplanowano cykl dyskusji Design Forum pod wspólnym hasłem REUNION. Reunion ma symbolizować zmiany, które nie mogą odbyć się bez udziału wszystkich uczestników świata designu, architektury i sztuki. Jednocząc się i dzieląc dobrymi praktykami, chcemy nie tylko wskazywać kierunki rozwoju świata designu i architektury, ale przede wszystkim inspirować i zachęcać do kształtowania nowych strategii mających na celu wdrażanie odpowiedzialnych zmian – tłumaczy kurator Warsaw Home & Contract 2021 Marcin Szczelina.

Czytaj też: Warsaw Home & Contract 2021: piąta edycja największych w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowych targów wnętrz |

Dotychczas w dyskusjach Design Forum wzięli udział m.in. francuski artysta, architekt i designer Didier Fiúza Faustino, designerzy Oskar Zięta, Zofia Strumiłło-Sukiennik, Tomek Rygalik i Robert Majkut czy Przemysław Nowak, współzałożyciel biura Mili Młodzi Ludzie.

30 października gośćmi Design Forum będą m.in. Matthew Griffin i Britta Jürgens, założyciele berlińskiego studia Deadline Architects, którzy w swojej pracy łączą architekturę z zaangażowaniem politycznym i społecznym. To architekci, projektanci, ale też aktywiści miejscy działający w stolicy Niemiec. Ich ostatnia realizacja Friz33 w centrum Berlina jest nominowana do EU Mies van der Rohe Award 2022.

W spotkaniu udział wezmą też: Ivan Blasi, koordynator EU Mies Award oraz jedna z jurorek bieżącej edycji konkursu Francesca Ferguson, kuratorka i dziennikarka, pisząca m.in. dla magazynu „Uncube”. Ferguson od lat 90. zajmuje się alternatywnym i krytycznym designem miejskim. Jest byłą dyrektorką Swiss Architecture Museum w Bazylei. Więcej informacji oraz szczegółowy program na: archisnob.com.

Tagi:
Podsumowanie akcji Architekci grają dla WOŚP Zakończyła się organizowana przez „Architecture Snob” piąta edycja akcji Architekci grają dla WOŚP. W 2023 roku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać ponad 72 tysiące złotych!
W wieku 98 lat zmarł Witold Cęckiewicz Nie żyje nestor krakowskiej architektury Witold Cęckiewicz, laureat Honorowej Nagrody SARP, autor m.in. ambasady polskiej w New Delhi, hotelu Cracovia czy pomników na Polach Grunwaldu i w obozie Płaszów.
Nie żyje Krzysztof Chwalibóg W wieku 83 lat zmarł Krzysztof Chwalibóg, architekt, inicjator powołania Polskiej Rady Architektury, a następnie jej przewodniczący, współdyrektor programu pracy UIA Architektura dla wszystkich, autor i współautor wielu publikacji, a także projektu Polskiej Polityki Architektonicznej.
Bardzo się ze sobą kłócę: rozmowa ze Zbigniewm Maćkowem Te prawie 30 lat to nie jest żelazny dorobek, od którego powinniśmy teraz odcinać kupony. Rzeczy, którymi się dziś chwalimy, za 15 lat mogą być inaczej odbierane, bo przyczyniły się do tego, że z klimatem jest gorzej. Trzymam się zasady: dotychczasowe doświadczenia nas oczywiście budują, ale jest jak w piłce: jesteś tylko tak dobry, jak twój ostatni mecz – z okazji jubileuszu Maćków Pracowni Projektowej ze Zbigniewem Maćkowem rozmawia Maja Mozga-Górecka.
Pierwsze kroki w zawodzie zagranicą W nowym cyklu z praktycznymi poradami dotyczącymi możliwości budowania kariery architektonicznej na wymagającym rynku międzynarodowym Konrad Brzykcy o pracy w Nowym Jorku.
Shigeru Ban: architektura troski Czym jest architektura zrównoważona? Jaką rolę odgrywają w niej drewno i papier? W jaki sposób architekci, projektując, mogą pomagać uchodźcom i ofiarom katastrof? Jakie problemy w tym zakresie można napotkać w Polsce? O postrzeganiu komfortu, kontekstu i dobrostanu z architektem Shigeru Banem rozmawia Magda Pios.