Architektura MuratorWydarzeniaDesign Forum: spotkanie z berlińską pracownią Deadline Architects

Design Forum: spotkanie z berlińską pracownią Deadline Architects

Tegorocznym targom Warsaw Home & Contract 2021 towarzyszy bogaty program dyskusji. 30 października gośćmi Design Forum będą m.in. Matthew Griffin i Britta Jürgens z berlińskiego biura Deadline Architects, Ivan Blasi, koordynator EU Mies Award oraz jedna z jurorek bieżącej edycji konkursu Mies van der Rohe Award: Francesca Ferguson.

Design Forum: spotkanie z berlińską pracownią Deadline Architects
Budynek Friz33 w Berlinie, proj. Deadline Architects, jedna z realizacji nominowanych do EU Mies van der Rohe Award 2022; fot. Jan Bitter, serwis prasowy EU Mies Award

Dobiega końca tegoroczna edycja Warsaw Home & Contract – według organizatorów największych w 2021 roku targów wnętrzarskich w Europie. W ramach wydarzenia zaplanowano cykl dyskusji Design Forum pod wspólnym hasłem REUNION. Reunion ma symbolizować zmiany, które nie mogą odbyć się bez udziału wszystkich uczestników świata designu, architektury i sztuki. Jednocząc się i dzieląc dobrymi praktykami, chcemy nie tylko wskazywać kierunki rozwoju świata designu i architektury, ale przede wszystkim inspirować i zachęcać do kształtowania nowych strategii mających na celu wdrażanie odpowiedzialnych zmian – tłumaczy kurator Warsaw Home & Contract 2021 Marcin Szczelina.

Czytaj też: Warsaw Home & Contract 2021: piąta edycja największych w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowych targów wnętrz |

Dotychczas w dyskusjach Design Forum wzięli udział m.in. francuski artysta, architekt i designer Didier Fiúza Faustino, designerzy Oskar Zięta, Zofia Strumiłło-Sukiennik, Tomek Rygalik i Robert Majkut czy Przemysław Nowak, współzałożyciel biura Mili Młodzi Ludzie.

30 października gośćmi Design Forum będą m.in. Matthew Griffin i Britta Jürgens, założyciele berlińskiego studia Deadline Architects, którzy w swojej pracy łączą architekturę z zaangażowaniem politycznym i społecznym. To architekci, projektanci, ale też aktywiści miejscy działający w stolicy Niemiec. Ich ostatnia realizacja Friz33 w centrum Berlina jest nominowana do EU Mies van der Rohe Award 2022.

W spotkaniu udział wezmą też: Ivan Blasi, koordynator EU Mies Award oraz jedna z jurorek bieżącej edycji konkursu Francesca Ferguson, kuratorka i dziennikarka, pisząca m.in. dla magazynu „Uncube”. Ferguson od lat 90. zajmuje się alternatywnym i krytycznym designem miejskim. Jest byłą dyrektorką Swiss Architecture Museum w Bazylei. Więcej informacji oraz szczegółowy program na: archisnob.com.

Tagi:
Architekci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już po raz piąty! 29 stycznia 2023 roku odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz piąty „Architecture Snob” włącza się w zbiórkę, organizując akcję „Architekci grają dla WOŚP”. W poprzednich latach udało się zebrać ponad 300 tysięcy złotych!
Aukcja na rzecz Tomasza Głowackiego Wrocławski architekt Tomasz Głowacki zmaga się z chorobą nowotworową. Leczenie, któremu  się poddaje nie jest niestety w całości refundowane, dlatego środowisko organizuje dla niego aukcję  charytatywną.
Lev Stern: między Wrocławiem i Jerozolimą We Wrocławiu można już oglądać wystawę „Lev Stern. Architektura czasu”. Ekspozycja, zestawiając ze sobą dzieła architekta  z różnych obszarów sztuki, pozwala prześledzić dynamikę zmian, jakim ulega twórczość artysty. Jednocześnie ma otworzyć przed widzem ścieżki prowadzące do odpowiedzi na pytania o wzajemne zależności między architekturą, malarstwem i rzeźbą, Wrocławiem i Jerozolimą, osobistym doświadczeniem i wielką historią.
Shitty Architecture Men List Uwaga! To prawdopodobnie pierwszy tekst po polsku o Shitty Architecture Men List! Na początku przedstawimy tło historyczne, a potem wytłumaczymy, o co chodzi w „gównianej liście”. Inicjatorki Balu architektek tym razem o nadużyciach w branży architektonicznej.
Obrońmy uprawnienia architektoniczne! Architekci przeciw zmianom Prawa Budowlanego Rząd planuje nowelizację Prawa Budowlanego. Jeśli zmiany wejdą w życie w proponowanej obecnie formie, absolwenci techników budowlanych i inżynierowie budownictwa będą mogli projektować wszystkie rodzaje budynków o kubaturze do 1000 m³.
Dark Arkitekter otwiera biuro w Polsce. To pierwszy zagraniczny oddział tej renomowanej norweskiej pracowni Norweska pracownia Dark Arkitekter otworzyła swoje pierwsze studio za granicą. Sebastian Grzesiak, nowo powołany CEO oddziału w Gdańsku, cieszy się na możliwość popularyzowania skandynawskiej architektury na nowym rynku.