Architektura MuratorWydarzeniaDesign Forum: spotkanie z berlińską pracownią Deadline Architects

Design Forum: spotkanie z berlińską pracownią Deadline Architects

Tegorocznym targom Warsaw Home & Contract 2021 towarzyszy bogaty program dyskusji. 30 października gośćmi Design Forum będą m.in. Matthew Griffin i Britta Jürgens z berlińskiego biura Deadline Architects, Ivan Blasi, koordynator EU Mies Award oraz jedna z jurorek bieżącej edycji konkursu Mies van der Rohe Award: Francesca Ferguson.

Design Forum: spotkanie z berlińską pracownią Deadline Architects
Budynek Friz33 w Berlinie, proj. Deadline Architects, jedna z realizacji nominowanych do EU Mies van der Rohe Award 2022; fot. Jan Bitter, serwis prasowy EU Mies Award

Dobiega końca tegoroczna edycja Warsaw Home & Contract – według organizatorów największych w 2021 roku targów wnętrzarskich w Europie. W ramach wydarzenia zaplanowano cykl dyskusji Design Forum pod wspólnym hasłem REUNION. Reunion ma symbolizować zmiany, które nie mogą odbyć się bez udziału wszystkich uczestników świata designu, architektury i sztuki. Jednocząc się i dzieląc dobrymi praktykami, chcemy nie tylko wskazywać kierunki rozwoju świata designu i architektury, ale przede wszystkim inspirować i zachęcać do kształtowania nowych strategii mających na celu wdrażanie odpowiedzialnych zmian – tłumaczy kurator Warsaw Home & Contract 2021 Marcin Szczelina.

Czytaj też: Warsaw Home & Contract 2021: piąta edycja największych w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowych targów wnętrz |

Dotychczas w dyskusjach Design Forum wzięli udział m.in. francuski artysta, architekt i designer Didier Fiúza Faustino, designerzy Oskar Zięta, Zofia Strumiłło-Sukiennik, Tomek Rygalik i Robert Majkut czy Przemysław Nowak, współzałożyciel biura Mili Młodzi Ludzie.

30 października gośćmi Design Forum będą m.in. Matthew Griffin i Britta Jürgens, założyciele berlińskiego studia Deadline Architects, którzy w swojej pracy łączą architekturę z zaangażowaniem politycznym i społecznym. To architekci, projektanci, ale też aktywiści miejscy działający w stolicy Niemiec. Ich ostatnia realizacja Friz33 w centrum Berlina jest nominowana do EU Mies van der Rohe Award 2022.

W spotkaniu udział wezmą też: Ivan Blasi, koordynator EU Mies Award oraz jedna z jurorek bieżącej edycji konkursu Francesca Ferguson, kuratorka i dziennikarka, pisząca m.in. dla magazynu „Uncube”. Ferguson od lat 90. zajmuje się alternatywnym i krytycznym designem miejskim. Jest byłą dyrektorką Swiss Architecture Museum w Bazylei. Więcej informacji oraz szczegółowy program na: archisnob.com.

Tagi:
Architekci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już po raz czwarty! 30 stycznia 2022 roku odbędzie się jubileuszowy, 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz czwarty Architecture Snob zaprasza polskie firmy i biura projektowe do włączenia się w akcję Architekci Grają dla WOŚP. Propozycje usług do licytacji można przesyłać do 16 grudnia!
Projekt WYWIAD: Jacek Tryc Prezentujemy najnowszy odcinek z realizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz cyklu „Projekt Wywiad”. Tym razem głównym bohaterem materiału jest architekt Jacek Tryc.
Influencerzy architektury AD 2021 Ray Ryan dysponuje szczególnym talentem wyszukiwania architektonicznych influencerów na wczesnych etapach ich kariery zawodowej, wybierania rzeczy o wyrafinowanej jakości i przygotowywania wystaw mających intelektualną głębię. Wraz z Charlesem L. Rosenblumem przyglądamy się najnowszej ekspozycji przygotowanej przez irlandzkiego kuratora, którego w 2003 roku poprosiliśmy o wskazanie wschodzących gwiazd architektury, a jego prognozy okazały się niezwykle trafne.
Janusz Sepioł architektem miejskim Rzeszowa Rzeszów doczekał się w końcu architekta miasta. Funkcje tę od początku listopada pełni Janusz Sepioł, architekt, historyk sztuki, urbanista, były marszałek Małopolski. Misją naczelnego architekta w takim mieście jak Rzeszów nie jest ani generowanie jeszcze większego rozwoju, ani koncentracja na zabiegach rewitalizacyjnych, ale zadbanie o lepszą jakość przestrzeni – mówi „A-m”.
Nastroje architektów 2021 – jak polscy projektanci oceniają sytuację na rynku usług architektonicznych Aż 61% architektów ocenia sytuację rynkową swojego biura architektonicznego jako dobrą lub bardzo dobrą. To najwyższy odsetek w historii realizowanego przez BCMM badania. Publikujemy wyniki raportu „Nastroje architektów 2021”.
Spotkanie poświęcone pamięci profesora Olgierda Czernera 6 listopada w Muzeum Architektury we Wrocławiu odbędzie się spotkanie poświęcone pamięci profesora Olgierda Czernera − założyciela i pierwszego dyrektora placówki. Podczas wydarzenia zostanie także odsłonięte popiersie Olgierda Czernera.