Architektura MuratorWydarzeniaDomy przyszłości: filmowa relacja architektki Natalii Szyk Trochy z Dutch Design Week 2019

Domy przyszłości: filmowa relacja architektki Natalii Szyk Trochy z Dutch Design Week 2019

Dutch Design Week (DDW), czyli największy festiwal dizajnu na północ od Alp, w tym roku odbywa się jedynie w formie on-line. Zobaczcie relację architektki Natalii Szyk Trochy z ubiegłorocznej edycji wydarzenia.

Domy przyszłości: filmowa relacja architektki Natalii Szyk Trochy z Dutch Design Week 2019
Kadr z filmu Jak będą wyglądały DOMY PRZYSZŁOŚCI? Najciekawsze projekty z Dutch Design Week

Odbywający się jesienią w Eindhoven Dutch Design Week (DDW) należy do najważniejszych festiwal dizajnu w Europie. W tym roku, w nawiązaniu do szerzącej się pandemii COVID-19, jego temat przewodni brzmi Nowa Intymność. Nasz świat stał się mniejszy i bardziej intymny, a relacje z innymi są bardziej odległe niż kiedykolwiek wcześniej. (…) To wyzwanie wymagające od projektantów wiedzy, wyobraźni i pomysłowości – tłumaczą organizatorzy imprezy, która w tym roku trwa do 25 października i została w całości przeniesiona do sieci. Festiwalowe wydarzenia możecie śledzić na stronie  www.ddw.nl. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia filmowej relacji z ubiegłorocznej edycji.

Dutch Design Week 2019 odbywał się pod hasłem Jeśli nie teraz, to kiedy?, co – w zamyśle kuratorów – stanowić miało wezwanie do działania, zachętę, by nie odkładać swoich planów, pomysłów i wizji na przyszłość, ale zacząć realizować je już dziś. Po najciekawszych projektach domów przyszłości, prezentowanych podczas DDW 2019, oprowadza Natalia Szyk Trocha, architektka, youtuberka i założycielka platformy SAVAGAYA poświęconej proekologicznej architekturze, urządzaniu wnętrz i projektowaniu. Podróżuję po całym świecie, odwiedzając najpiękniejsze ekologiczne domy. Poznaje ich właścicieli oraz przeprowadzam wywiady z wiodącymi ekspertami, aby poznać tajemnicę, jak budować i projektować w sposób, który jest korzystny zarówno dla środowiska, jak i dla portfela – tłumaczy autorka.

Jak będą wyglądały DOMY PRZYSZŁOŚCI? Najciekawsze projekty z Dutch Design Week

Natalia Szyk Trocha – absolwentka architektury i urbanistyki na Politechnice Krakowskiej oraz Universidad de Alicante w Hiszpanii. Przez rok odbywała staż w biurze projektowym w Holandii. Od trzech lat prowadzi własną działalność projektową, specjalizując się w ekologicznych domach i wnętrzach. Platformę SAVAGAYA założyła 1,5 roku temu, nagrywając przez ten czas filmy w Polsce, Holandii i Urugwaju.

Autor: (Red.)
Łódź Design Festival 2020. Czas na PROGRES! Już za miesiąc startuje 14. edycja Łódź Design Festival! W planie wystawy, debaty, spotkania, oprowadzania kuratorskie, pokazy filmowe, spacery z przewodnikiem, warsztaty dla dzieci i dorosłych, ARCHIBLOK, 10 lat plebiscytu must have oraz finał konkursu make me! Wydarzenia w przestrzeni miejskiej i na lodzdesign.com.
Wawa Design Festiwal 2018 - znamy program najnowszej edycji Zbliża się VI edycja Wawa Design Festiwal. W tym roku hasłem przewodnim jest „100 polskich”. Większość wystaw, wykładów i warsztatów dotyczyć będzie polskiego wzornictwa.
Brave New World, czyli 8. edycja Łódź Design Festival Ósma edycja Łódź Design Festival odbędzie się pod hasłem Brave New World. Projektanci zmierzą się z problemem odważnego projektowania, w kontekście zmiany życia na lepsze i tworzenia idei Nowego Lepszego Świata. Międzynarodowy festiwal designu w Łodzi rozpocznie się 9 października 2014 r.
Konstrukcja Timber Wave ozdobą wejścia do Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie Atrakcją tegorocznego Festiwalu Designu w Londynie (LDF) była ogromna konstrukcja zdobiąca wejście do Muzeum Wiktorii i Alberta. Instalacja Timber Wave wykonana została z drewna czerwonego dębu, na zamówienie Stowarzyszenia Handlowego Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC). Projekt trójwymiarowej spirali z kratownicy powstał w studiu architektonicznym AL_A
Eksperci z wybranych dziedzin ocenią wasze projekty architektoniczne!! Przegląd portfolio w ramach 4. Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi to szansa na sprawdzenie swoich umiejętności i wiedzy. Wybrane projekty architektoniczne poddane ocenie zostaną m.in. pokazane na wystawie.