Dyplom Roku

W imieniu Zarządu Głównego Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszamy na uroczystość wręczenia Dorocznej Nagrody SARP im. Zbyszka Zawistowskiego za najlepszy magisterski projekt dyplomowy polskich uczelni architektonicznych.

Do nagrody zgłaszane są projekty zakwalifikowane przez komisje powołane przez właściwe zarządy oddziałów SARP w porozumieniu z wydziałami lub instytutami architektury. Głównym kryterium oceny projektów zgłaszanych do nagrody są wartości architektoniczne i urbanistyczne opracowanego zadania, rozwiązanego z pełną świadomością znaczenia procesu przestrzennego kształtowania środowiska człowieka. Nagroda przyznawana jest od 1964 roku.

Czytaj także>> DYPLOM ROKU 2009 otrzymała arch. Dorota Żurek za pracę dyplomową: Muzeum – projekt muzeum archeologicznego Gyeonggi – do Jeongok w Korei Południowej wykonaną na WYDZIALE ARCHITEKTURY POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ pod kierunkiem: dr inż. arch. Damiana Radwańskiego

Uroczystość połączona z otwarciem wystawy prac konkursowych odbędzie się 10 kwietnia 2010 roku (sobota) o godz. 14.00 w siedzibie Stowarzyszenia w Warszawie, ul. Foksal 2. Wystawa czynna będzie w dniach 11-16 kwietnia 2010 roku w godz. 10.00-18.00.

Podczas uroczystości wręczenia Nagrody im. Zbyszka Zawistowskiego na najlepszy Dyplom Roku, ogłoszenie zostaną wyniki konkursu
ŁAZIENKI SARP na przebudowę i modernizację łazienek w Pałacu Zamoyskich.

fotka z /zdjecia/nagroda_art(2).jpg
[Nie]istniejące granice Prezentujemy projekt dyplomowy Piotra Pasierbińskiego i Ewy Sroczyńskiej z Politechniki Krakowskiej, który otrzymał nagrodę krakowskiego oddziału SARP za najlepszy Dyplom Roku 2017.
Centrum Muzyki w Tokio [projekt studencki] Obiekt jest w istocie przestrzennym instrumentem muzycznym, który reaguje na bliskość człowieka. Projekt otrzymał nominację do nagrody SARP Wrocław Dyplom Roku 2016.
Nagroda SARP Wrocław Dyplom Roku 2016 Prezentujemy wyniki konkursu Dyplom Roku 2016 dla absolwentów Wydziały Architektury Politechniki Wrocławskiej, organizowanego przez uczelnię we współpracy z lokalnym oddziałem SARP.
Obserwatorium przy twierdzy Cresmina Obserwatorium przy niszczejącej portugalskiej twierdzy to minimalistyczna, a jednocześnie wyrazista interwencja w nadmorski krajobraz. Projekt Martyny Cyran otrzymał drugą nagrodę w konkursie SARP Wrocław Dyplom Roku 2016.
Hala targowa we Wrocławiu - nagroda SARP Wrocław Dyplom Roku 2016 Targowiska na świeżym powietrzu często postrzegane są jako przeszkoda na drodze do zaprowadzenia ładu w miastach. W swojej pracy Anatomia nieformalnych przestrzeni. Architektura handlu ulicznego Joanna Zielińska proponuje obiekt, który porządkuje przestrzeń, nie tracąc nic ze swego otwartego charakteru. Projekt otrzymał magrodę SARP Wrocław Dyplom Roku 2016.