Architektura MuratorWydarzeniaDzień Architekta Krajobrazu. Seminarium

Dzień Architekta Krajobrazu. Seminarium

Martha Schwartz – jedna z bardziej znanych postaci światowej architektury krajobrazu – 5 września będzie gościem Dnia Architekta Krajobrazu.

Marina Linear Park
Marina Linear Park, San Diego, Stany Zjednoczone, projekt: Martha Schwartz Partners, fot. materiały prasowe SAK

Prace amerykańskiej projektantki od ponad 30 lat mają istotny wpływ na rozwój tej dziedziny. Zaskakują oryginalną formą, budzą dyskusje i skłaniają do refleksji. Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu i Agencja Promocji Zieleni wraz z Pełnomocnikiem ds. Wisły organizują również warsztaty pod hasłem Projektuj & Promuj. Warsztatowe zadanie dotyczyć ma zaplanowania na nabrzeżu Wisły funkcji edukacyjnych i rekreacyjnych, a także pomysłów na wypromowanie zaproponowanych rozwiązań. Oba wydarzenia będą towarzyszyć 23. Międzynarodowej Wystawie ZIELEŃ TO ŻYCIE, w której corocznie bierze udział blisko 250 wystawców z 10 krajów.

Wystawa 3-5 września

Warsztaty 4 września

Seminarium 5 września

Centrum EXPO XXI, Warszawa

www.sak.org.pl,
www.zielentozycie.p

Tagi:
Sumienie detalu – kolejna edycja Forum Designu i Architektury. Budma 2021 Tegoroczne Forum Designu i Architektury odbędzie się 3 lutego w formule on-line. Wśród gości między innymi Tim Inglod, Lars Emil Kragh, Małgorzata Kucewicz, Zbigniew Maćków, Milena Trzcińska i Jakub Głaz.
Architektura Zagrzebia w latach 1850-1918 – wykład Pracownia Obszaru Postjugosłowiańskiego na Uniwersytecie Warszawskim zaprasza na wykład profesora Dragana Damjanovicia, wybitnego znawcy architektury okresu habsburskiego.
O Architekturze: Bolesław Stelmach W najbliższy czwartek Bolesław Stelmach na Politechnice Warszawskiej. Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury PW zaprasza na wykład z serii O Architekturze.
Odile Decq w Warszawie. Wykład Francuska architektka, ututytułowana projektantka muzeów, już w marcu w Warszawie. Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zaprasza na wykład z serii Od wizji do projektu.
"Dlaczego innowacyjność jest ważna?" - pełen wykład Caroline Bos [FILM] Holenderska architektka z UNStudio porusza temat innowacyjności jako kluczowego narzędzia w procesie projektowym poprzez pryzmat ukończonych realizacji pracowni. Wykład został wygłoszony 16 listopada podczas gali konkursu "Innowacje w Architekturze".
Cykl wykładów "Mistrzowie Architektury": Henning Larsen Architects Dzisiaj w Katowicach o projektach jednego z największych biur w Skandynawii opowie jeden z partnerów w pracowni - Jacob Kurek.